Nowe pustostany w Krakowie / gotowe bloki z pustymi mieszkanimi lub małą liczbą mieszkańców

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Nowe pustostany w Krakowie / gotowe bloki z pustymi mieszkanimi lub małą liczbą mieszkańców

Postautor: anubis » 18 wrz 2021, 20:51

Mar G pisze:Gostek kolejną noc krąży po mieście i znajduje niezamieszkany budynek. O niebiosa, dajcie mu jakąś nadzieję bo granice obłędu przekroczył niechybnie.


Idę o zakład, że 3/4 ostatniego etapu Przybyszewkiego 64 i co najmniej połowa poprzednich to była czysta tezauryzacja i będzie tu ta sama historia co w Piastowskiej Residence. Ew. też to ma duży potencjał na takie miasteczko pół-widmo jak 29 Aleja.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022


Rak
Posty: 1054
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Nowe pustostany w Krakowie / gotowe bloki z pustymi mieszkanimi lub małą liczbą mieszkańców

Postautor: Rak » 18 wrz 2021, 21:00

anubis pisze:Zdjęcie sprzed wczoraj z godz. 21:00. Życia nie zaobserwowano.

Czasami jak przejeżdżam to 1 lub 2 mieszkania się świecą.

Jak powstawał ten wątek to pisali mi tutaj "typie, przez wakacje zrobią". No to mamy po wakacjach.

Tak wygląda w praktyce rynek, gdzie 3/4 mieszkań to inwestycje. A że koszty wykończenia drogie, a ceny najmu dołują to ludzie trzymają to puste i nic z tym nie robią.

Zabawne, że niektórzy deweloperzy z tej okolicy też nie spieszą się ze sprzedażą, czyli stosują podobną taktykę.

Dziękuję wszystkiemu i wszystkim, że nie dałem się zmanipulować i nie kupiłem tutaj po 13k. Ja bym pewnie wykończył - i mieszkał sam albo z kilkoma innymi osobami.


Pomijając fakt, że musiałoby być kilka takich budynków aby o czymś mogło to świadczyć..ech.

To przypominam, że budynek ma także bardziej atrakcyjne strony niż te od Piastowskiej.

Z deszczowego spaceru zdjęcia z teraz..tam mieszkaja ludzie nie jest tak, że tam nikogo ie ma, nawet jeżeli większość stoi pusta.

Proponuję dać temu budynkowi już spokój naprawdę w całym krk nie ma innego..właśnie może nie ma. Nie znoszę manipulacji w żadna stronę.. chyba to jasne, zakładam
Załączniki
20210918_204852.jpg
20210918_204852.jpg (213.94 KiB) Przejrzano 3675 razy
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2021, 23:55 przez Rak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Nowe pustostany w Krakowie / gotowe bloki z pustymi mieszkanimi lub małą liczbą mieszkańców

Postautor: anubis » 18 wrz 2021, 21:11

No to pisałem, że od od frontu palą się 2 mieszkania czasami, od tyłu widać że pali się 5, ale nie wiadomo czy tu ktoś rzeczywiście zamieszkał, czy raczej to ekipy wykańczają niektóre lokale, bo na tych balkonach stoją jakieś worki.

Tych budynków jest sporo, w tej okolicy to Piastowska Residence i Kazimierza Wielkiego 64. Pół pusta jest 29 Aleja. Ktoś tu wrzucał zdjęcia z innych inwestycji. Przy trasie łagiewnickiej też jest trochę takich budynków. Generalnie - dużo tego się narobiło. Jak będę miał zajawkę to stanę i porobię więcej zdjęć.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022


Użytkownik123
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2020, 10:49

Re: Nowe pustostany w Krakowie / gotowe bloki z pustymi mieszkanimi lub małą liczbą mieszkańców

Postautor: Użytkownik123 » 13 sty 2022, 20:48

Przechodziłem ostatnio obok nowego bloku a tam puściutko. Właściwie w jednym lokalu było zapalone światło.
Załączniki
Screenshot_20220113_204745.jpg
Screenshot_20220113_204745.jpg (208.04 KiB) Przejrzano 2718 razy

RekinBiznesu
Posty: 2
Rejestracja: 14 sty 2022, 9:07

Re: Nowe pustostany w Krakowie / gotowe bloki z pustymi mieszkanimi lub małą liczbą mieszkańców

Postautor: RekinBiznesu » 14 sty 2022, 9:08

Użytkownik123 pisze:Przechodziłem ostatnio obok nowego bloku a tam puściutko. Właściwie w jednym lokalu było zapalone światło.

Mieszkanka dojrzewają do konsumpcji i przybierają na wartości w ciszy i spokoju. 8-)

MarcinJ
Posty: 437
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Nowe pustostany w Krakowie / gotowe bloki z pustymi mieszkanimi lub małą liczbą mieszkańców

Postautor: MarcinJ » 14 sty 2022, 10:07

Użytkownik123 pisze:Przechodziłem ostatnio obok nowego bloku a tam puściutko. Właściwie w jednym lokalu było zapalone światło.

A gdzie ten blok? No i już mieszkania oddane mieszkańcom, czy czeka na wszystkie pozwolenia na użytkowanie dopiero?

Użytkownik123
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2020, 10:49

Re: Nowe pustostany w Krakowie / gotowe bloki z pustymi mieszkanimi lub małą liczbą mieszkańców

Postautor: Użytkownik123 » 14 sty 2022, 15:03

MarcinJ pisze:
Użytkownik123 pisze:Przechodziłem ostatnio obok nowego bloku a tam puściutko. Właściwie w jednym lokalu było zapalone światło.

A gdzie ten blok? No i już mieszkania oddane mieszkańcom, czy czeka na wszystkie pozwolenia na użytkowanie dopiero?


Blok jest zlokalizowany przy ulicy przewóz. Ktoś już tam mieszka, dlatego zakładam, że został udostępniony mieszkańcom. Podobna sytuacja jest w lokum salsa i zabłocie concept house natomiast nie wiem, czy w przypadku tych inwestycji zostało już wydane pozwolenie na użytkowanie a lokale są dostępne dla mieszkańców.

MarcinJ
Posty: 437
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Nowe pustostany w Krakowie / gotowe bloki z pustymi mieszkanimi lub małą liczbą mieszkańców

Postautor: MarcinJ » 15 sty 2022, 8:45

Użytkownik123 pisze:
MarcinJ pisze:
Użytkownik123 pisze:Przechodziłem ostatnio obok nowego bloku a tam puściutko. Właściwie w jednym lokalu było zapalone światło.

A gdzie ten blok? No i już mieszkania oddane mieszkańcom, czy czeka na wszystkie pozwolenia na użytkowanie dopiero?

Blok jest zlokalizowany przy ulicy przewóz. Ktoś już tam mieszka, dlatego zakładam, że został udostępniony mieszkańcom. Podobna sytuacja jest w lokum salsa i zabłocie concept house natomiast nie wiem, czy w przypadku tych inwestycji zostało już wydane pozwolenie na użytkowanie a lokale są dostępne dla mieszkańców.

Tylko jak blok jest przekazywany mieszkańcom, to są jeszcze odbiory, jeśli są usterki, to wydawanie mieszkania może się przedłużyć. Wykończenie też może zająć kilka miesięcy, więc moim zdaniem dopiero po takim czasie można coś pewniej stwierdzić.


andreas1
Posty: 6
Rejestracja: 15 sty 2022, 14:18

Re: Nowe pustostany w Krakowie / gotowe bloki z pustymi mieszkanimi lub małą liczbą mieszkańców

Postautor: andreas1 » 15 sty 2022, 14:25

Jeśli chodzi o te dwa nowe bloki naprzeciw burgera na ul. Przewóz to pierwszy przedwstępny odbiór planowany jest na początek Lutego , natomiast oficjalny ma być w Kwietniu więc na pewno nikt tam nie mieszka.Przygotowują się by mieszkańcom w miarę ładnie zaprezentować lokale.
Pozdrawiam

MarcinJ
Posty: 437
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Nowe pustostany w Krakowie / gotowe bloki z pustymi mieszkanimi lub małą liczbą mieszkańców

Postautor: MarcinJ » 17 sty 2022, 12:52

andreas1 pisze:Jeśli chodzi o te dwa nowe bloki naprzeciw burgera na ul. Przewóz to pierwszy przedwstępny odbiór planowany jest na początek Lutego , natomiast oficjalny ma być w Kwietniu więc na pewno nikt tam nie mieszka.Przygotowują się by mieszkańcom w miarę ładnie zaprezentować lokale.
Pozdrawiam

No właśnie o to mi chodziło, że chociaż budynek może wyglądać na gotowy, to kniekoniecznie został już przekazany mieszkańcom. Warto o tym pamiętać.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości