Osiedla premium w Krakowie to...

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: Mar G » 13 lip 2021, 21:20

rado pisze:
Misiak pisze:Przybyszewskiego 64 od Atala to dobry przykład inwestycji premium.

Dopisuje do listy:

Pianissimo
Wislane Tarasy
Salwator Tower
U Przybyszewskiego
Przybyszewskiego 64
Garden Lane


A co jest takiego premium w Przybyszewskiego 64 ? Bo wygląda to na dosc zwykle bloczki Atala z ich jednej sztampy projektowej i to jest masówka (kameralnie to tam nie będzie). Już lepiej wyglądaja budynki Ataku na Zabłociu i materiały ciekawsze a i tych nie nazwałbym premium. Pytam serio bo za premium chyba coś powinno iść.

IMO wyznacznik premium inwestycji to:
- Siłownia i/lub basen dla mieszkańców
- recepcja/portier/konsjerż (ochrona)
- ekstra standard wykończenia budynku i części wspólnych
- duże i wysokie mieszkania
- Smartdom i inne udogodnienia
- bdb lokalizacja

Premium to jest w mojej ocenie:
Angel Wawel
Angel Stradom
Noble Residence
Wislane Tarasy
Browar Lubicz

Tego typu inwestycje a nie żadne Przybyszewskiego czy Garden Lane.

Salwator Power też dyskusyjne z uwagi na lokalizację.


Tak naprawdę, to zadne z tej listy, nie tylko P64, to nie premium.
Być może nieliczne mieszkania z extra widokiem to standard plus, ot tyle. Choć na tle obecnych inwestycji w miescie to faktycznie duża roznica.

Inna sprawa, że znacznie obniżono w ostatnich latach wymagania do premium, a powinnismy zaliczac do nich pozycje z cenami 20-25 tys /m wzwyż.

Ale skoro tutaj prorocy skupiają się na oczekiwaniu inwestycji po 5 tys/m od roku, to po co taki wątek prowadzić. Nie ten target


Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: anubis » 13 lip 2021, 22:04

Po pierwsze to fakt, zależy od lokalu, bo premium raczej mieszka na ostatnim piętrze i mówienie, że jakieś premium jest na Bronowicach to jest komedia. Salwator Tower chciał swego czasu grać premium, ale już się na tyle postarzał, że ciężko mu to oddać. Podobnie ten kompleks na Zabłociu z siłownią i basenem - był oferowany jako premium, a skończyło to w zasadzie jako skansen pod airbnb.

Podstawa premium to jest lokalizacja. Tego się nie przeskoczy, niczym.

Jedyna inwestycja premium z wymienionych to są największe lokale w Angel Wawel. Swoją drogą, to jest jedyna inwestycja, co do której żałuję, że jej nie kupiłem na etapie dziura w ziemi, bo poważnie się nad tym zastanawiałem jak to było odpalane.

To jest prawdziwe premium:
Załączniki
1_6_pgpwmk.jpg
1_6_pgpwmk.jpg (164.17 KiB) Przejrzano 3297 razy
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: anubis » 13 lip 2021, 22:20

rado pisze:Na Angel Wawel ztcp mnie wtedy stać nie było...
Ktoś pamięta w ogóle od jakich cen zaczynali ?


Oferty w Angel Wawel zaczynały się od 12k, średnie ceny wynosiły 15k. Było też parę apartamentów, nazwijmy je, "ultra premium" po kilka mln, ale to dla freaków.

Rozważałem wtedy duży lokal na ostatnim piętrze za trochę ponad 15k. Oczywiście z widokiem na Wawel. Znajomi pukali się w czoło, ale mnie się to wydawało śmiesznie tanio jak za taki uber widok i lokalizację.

Zdecydowało tylko to, że wtedy musiałbym wziąć na to spory kredyt no i miałem inne plany życiowe. Dzisiaj żałuję, bo takich ofert nie ma i już raczej nie będzie. Ta inwestycja w swoim czasie była unikatowa na skalę całego kraju. Byłem mocno zaskoczony, że nie mieli na początku jakiegoś dużego ruchu. Dzisiaj wiadomo dlaczego - 2015 rok to był dołek na nieruchomościach i czas przed nalotem imigrantów.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022


Nowy
Posty: 1673
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: Nowy » 13 lip 2021, 22:26

Mar G pisze:Ale skoro tutaj prorocy skupiają się na oczekiwaniu inwestycji po 5 tys/m od roku, to po co taki wątek prowadzić. Nie ten target

Naprawdę nie można merytorycznie napisać, tylko trzeba wycieczki pod adresem użytkowników innych użytkowników robić?

A w temacie, premium to mogłyby być też mieszkania w kamienicach, tam często są duże lokale, pod warunkiem, że kamienica po gruntownym remoncie, ale zachowaniem detali, też klatki schodowej, drzwi itp., z windą. Niestety w tych starych trudno liczyć na garaż podziemny i to wada. Ale lokalizacja, często widok w takich miejscach mogą być niezłe.

Są jeszcze nowo budowane kamienice, ale tam niestety często budowane są klitki inwestycyjne.

Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: anubis » 13 lip 2021, 22:45

rado pisze:Czyli dobrze kojarzyłem, choć to że było jakieś mieszkanie na ostatnim piętrze za 15k to brzmi faktycznie jak okazja bo tam wydawało mi że było raczej 18k.


Nie wiem jakie mieli oferty, może kojarzysz coś z późniejszego okresu. Rozmawiałem z nimi bezpośrednio na samym początku.

To był też jedyny raz w życiu, gdzie rozważałem wejście inwestycyjne w nieruchomości. Ale to też nie wypaliło, bo to by musiała być inwestycja na kredyt. Chociaż z perspektywy czasu okazało się, że tam nawet klitkę inwestycyjną opłacało się kupić. :D

Panowie w ogóle mieli nietypowy model biznesowy. Z cennika wynikało, że oni raczej chcą zarobić na remoncie tej zabytkowej części... i tam mieszkania były naprawdę koszmarnie drogie. Za to w nowej części ceny na dzień dobry wydawały mi się niedoszacowane. Do dzisiaj pamiętam jak mi się podniosła temperatura jak facet nieśmiało podał mi cenę (że niby dużo), a ja sobie myślałem "o cholera, jak tanio" i starałem się utrzymać pokerową twarz. :D

Generalnie to jest taka inwestycja "na której się nie traci". Prawdziwe premium, które trzyma cenę co by się nie działo. Szkoda, że teraz nie ma takich inwestycji, a segment premium próbują masowo udawać jakieś śmieciowe inwestycje na Bronowicach czy innej Bonarce. P64 kojarzy mi się głównie z Tarasami Verona (które też miały swoje ambicje) i jestem w 100% przekonany, że skończą tak samo albo gorzej (bo tam jest potencjał do obudowania tego i puszczenia tramwaju pod oknami wychodzącymi na planowaną Buszkostradę). Browar Lubicz... tam jest w cholerę ciasno, za bardzo się połasili na wyciskanie zysku z metra, też mi się nie wydaje. A co do kamienic i plomb to zgadzam się z @Nowym - mają potencjał, ale są ostatecznie dzielone na klitki inwestycyjne.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022

Mateuszkrk93
Posty: 521
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:20

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: Mateuszkrk93 » 13 lip 2021, 23:28

Dzięki za dotychczasowe opinie.

Urealniając:
Pianissimo
Wislane Tarasy
Garden Lane
Angel Wawel
Angel Stradom
Noble Residence
Browar Lubicz
U Przybyszewskiego


Usunąłem pozycje, które faktycznie nie do końca miały sens.
Czy coś jeszcze przychodzi wam do głowy.
Tutaj powtórzę, nie musi być super lokalizacja.

Nie na taką definicje premium celowałem kolego Anibus. Natomiast dzięki za propozycje, Angel Wawel faktycznie kozak oferta.

Chętnie rozszerzył bym listę o jakieś duże, ambitne osiedle nie koniecznie w centrum. Może Bagry Park że względu na architekturę osiedla i design?
A może na południu lub zachodzie warte uwagi?
Ostatnio zmieniony 14 lip 2021, 0:02 przez Mateuszkrk93, łącznie zmieniany 1 raz.

Mar G
Posty: 3149
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: Mar G » 14 lip 2021, 8:01

anubis pisze:
rado pisze:Czyli dobrze kojarzyłem, choć to że było jakieś mieszkanie na ostatnim piętrze za 15k to brzmi faktycznie jak okazja bo tam wydawało mi że było raczej 18k.

P64 - jest potencjał do obudowania tego i puszczenia tramwaju pod oknami wychodzącymi na planowaną Buszkostradę). .


Czy ty chłopie masz prawdziwą manię frustrata na tym punkcie czy tracisz stopniowo rozum już ?
tramwaj przez Buszka...

Ps. Jednak dzięki temu każdy może sobie wyrobić opinię, że każdy fakt opisywany przez tego użytkownika dotyczący każdej inwestycji ktorej czytający sam nie zna , ma równie wiele wspólnego z rzeczywistością i planami.

Z poznawczego punktu widzenia idealny dowód ( niestety kolejny).

drzewo_z_betonu
Posty: 39
Rejestracja: 08 cze 2021, 23:13

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: drzewo_z_betonu » 14 lip 2021, 9:14

Jakieś dziwnie niskie standardy, żeby dopisywać do tej listy Wislane Tarasy. Pierwszy etap wyglada jak pierwsze lepsze osiedle i trąci latami 90-tymi, drugi - no comment, takie blokowiska powinny powstawać na obrzeżach. Zdaje sie że wystarczy słowo Tarasy żeby było automatycznie premium? :? :)


Martab
Posty: 202
Rejestracja: 23 kwie 2021, 14:44

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: Martab » 14 lip 2021, 9:52

drzewo_z_betonu pisze:Jakieś dziwnie niskie standardy, żeby dopisywać do tej listy Wislane Tarasy. Pierwszy etap wyglada jak pierwsze lepsze osiedle i trąci latami 90-tymi, drugi - no comment, takie blokowiska powinny powstawać na obrzeżach. Zdaje sie że wystarczy słowo Tarasy żeby było automatycznie premium? :? :)


bo ludzie porównują to z kawalerką na klinach i mówią ale WoW taras mają

Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: Master » 14 lip 2021, 9:55

Pytanie czy przypadkiem to premium, to nie jest widok z okna, dostęp do usług, zieleni, komunikacji, usług publicznych (baseny w budynkach to rzadkość, ale można mieć jakiś miejski niedaleko), brak uciążliwości związanych np. z ruchem turystycznym i wynajmem krótkoterminowym itd.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 11 gości