Osiedla premium w Krakowie to...

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Sakowich
Posty: 25
Rejestracja: 15 cze 2020, 17:44

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: Sakowich » 15 lip 2021, 13:13

Przeklejam zdjęcie z wątku „U Przybyszewskiego” (zalane komórki lokatorskie, garaż i klatki schodowe)

Obrazek

Już nawet nie chodzi o fakt, że budynek, który zostaje zalany przy pierwszej większej burzy, nie powinien nazywać się „premium”. I żadnym argumentem jest zrzucanie winy na żywioły, bo tu nawet nie ma znamion powodzi. Poza tym w innych krajach potrafią budować budynki . na trzęsienia ziemi, a w Polsce burza stanowi problem. Takie rzeczy da się przewidzieć, a budynek dostosować do warunków geologicznych. To można przewidzieć, że teren jest bardziej lub mniej podatny na podtopienia.

Najbardziej jednak rzuciła mi się w oczy klatka schodowa, a konkretnie jej wygląd. To coś nazywacie premium? A wygląd fasady budynku? To też jest premium?
Dlaczego jest tak, że nikt nie nazwie Fiata marką premium, a budownictwo pokroju Dacii nazywa się premium? Prawda jest taka, że na rynku krakowskim brakuje mercedesów, audi czy porsche. Mamy co najwyżej volkswageny, które wrzucacie do koszyka premium tylko dlatego, bo wyróżniają się na miernym tle.

To jest premium: https://www.theolivianyc.com/amenities
Taras na dachu, siłownia na ostatnim piętrze, wspólny salon na ostatnim piętrze, przy wejściu do budynku wita Cię konsjerż. Mieszkałem w tym budynku przed 2 lata, więc wiem, o czym mówię. Niestety po powrocie do Krakowa jestem załamany tutejszą ofertą deweloperów. Pod względem udogodnień budowane dzisiaj budynki różnią się od tych, które były budowane 30–40 lat temu jedynie tym, że mają garaż podziemny (świadomie pomijam kwestie budowlane/architektoniczne; chodzi mi tylko o kwestię udogodnień). Przecież nawet klimatyzacji nie można normalnie zamontować w budowanych dzisiaj budynkach, bo trzeba się dopraszać we wspólnocie albo robić to cichaczem, bo deweloper i wspólnota nie pozwalają. Nie wspomnę już o ładowarkach samochodów elektrycznych itp.

I nie mówcie, że podlinkowany budynek to są NYC czy Stany. Niby dlaczego tam mogą mieć wymagania, a my jako „premium” łykamy jakieś ochłapy, które rzucą deweloperzy?
Sytuacja mieszkaniowa się nie zmieni, dopóki nie zmieni się podejście klientów. Musimy zacząć wymagać.


Mateuszkrk93
Posty: 521
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:20

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: Mateuszkrk93 » 15 lip 2021, 13:30

Dzięki za opinie, wiedząc teraz o problemie z hydrologia budynku, ta inwestycja znika z listy mamy zatem:

Pianissimo
Garden Lane
Angel Wawel
Angel Stradom
Noble Residence
Browar Lubicz
Czarodziejska
Morelove
River Lane

Anibus, zgadzam się z tobą, jendoczesnie dla mnie sam fakt, że coś jest w ścisłym centrum, nie oznacza premium. Bo tak jak mówisz chociazby duża ilość kawalerek automatycznie dyskwalifikuje coś jako premium.
Cena też nie gra roli, 24mkw ze skosem pod klatka schodowa w Zurychu czy Hong Kongu są bardzo drogie ale nie są premium.

WiktorR
Posty: 191
Rejestracja: 12 lis 2019, 18:30

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: WiktorR » 17 lip 2021, 9:44

dbln_krk pisze:Dodałabym jeszcze:

Apartamenty Morelove - siłownia, sauna, bawialnia dla dzieci
River Lane i Garden Lane - siłownia


Dobre :lol:

To tak samo możesz powiedzieć o Riverside tylko w porównaniu do tych w/w na Zabłociu masz przynajmniej widok na Wisłę.


JanuszBiznesu
Posty: 297
Rejestracja: 08 mar 2021, 13:44

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: JanuszBiznesu » 17 lip 2021, 14:25

Jak patrze na te wasze osiedla premium to coraz lepiej mieszka mi się w wielkiej płycie :P

yyeeoo
Posty: 234
Rejestracja: 24 gru 2018, 22:56

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: yyeeoo » 17 lip 2021, 17:13

Co do dwóch inwestycji wymienionych do wykreślenia ze względu na jakość wykonania:

Riverside to porażka pod kątem jakości części wspólnych, ale przede wszystkim totalnie skopana przez wykonawców akustyka. Wszyscy mieszkańcy narzekają - słychać wyraźne rozmowy sąsiadów ze wszystkich stron i kierunków.

Pianissimo - to samo. Postawione na grzaskich terenach i jako skok na kase, wszystko siada, ościeżnice krzywe po jakimś czasie, generalnie masakra.
Plus 50% wynajmu krótkoterminowego, który przekreśla sens komfortowego mieszkania powyżej 60 czy 70 metrów, nie mówiąc o konkretnych mieszkaniach o większych metrażach ;)

Ze swojej strony dodałbym Kościuszki Apartments od Echo - https://static.echo.com.pl/image,aktual ... 0,1920.jpg

Czarodziejska - TOP w Krakowie, ale chyba w momencie sprzedaży to była już po 22 ;)

Mateuszkrk93
Posty: 521
Rejestracja: 16 mar 2021, 20:20

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: Mateuszkrk93 » 20 wrz 2021, 17:21

Czy pojawiła się moze jakas nowa inwestycja premium w ostatnim czasie?
Czy ktoś cos wie o jakichś ciekawych projektach na nowej hucie na 2022/2023?
Moze byc z widokiem na kopiec wandy, ale nie musi :lol:

timmons
Posty: 136
Rejestracja: 03 lut 2020, 12:06

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: timmons » 21 wrz 2021, 9:34

anubis pisze:Dlatego ja bym sobie sam tutaj do listy dorzucił szereg odnawiany kamienic... ale tam jest ten problem, że wszystko jest dzielone na aparthotele.


Nie rozumiem, w jaki sposób twój sąsiad może prowadzić własny hotel. Wydaje mi się to absolutnie szalone.

Trzymałem swoje mieszkanie w Stanach i nie ma możliwości, żeby to było kiedykolwiek dozwolone.

A w Polsce widzę, jak ktoś kupuje mieszkanie, a potem robi z niego 40 jednostek? wtf?

drzewo_z_betonu
Posty: 39
Rejestracja: 08 cze 2021, 23:13

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: drzewo_z_betonu » 21 wrz 2021, 14:13

anubis pisze:Dlatego ja bym sobie sam tutaj do listy dorzucił szereg odnawiany kamienic... ale tam jest ten problem, że wszystko jest dzielone na aparthotele.


Albo nawet od podstaw wybudowane kamienice, szczególnie w starej części miasta, jak tu na Augustiańskiej.
Tak to miejsce wygląda teraz:
https://www.google.pl/maps/@50.0487395, ... 312!8i6656

A tak wyglądało w 2009:
https://www.google.pl/maps/@50.0487488, ... 312!8i6656

W starszych częsciach miasta (tak do 4 -6 km od rynku) mogiby utrzymać taki klimat, tym bardziej że to właśnie takie budynki przyciągają turystów. Niestety patrząc na te blokowiska które budują ostatnio nawet praktycznie w centrum, widać że drugi Paryż z tego nie będzie ;) :roll:


ziomek_szuka
Posty: 244
Rejestracja: 22 kwie 2021, 15:17

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: ziomek_szuka » 21 wrz 2021, 15:00

timmons pisze:
anubis pisze:Dlatego ja bym sobie sam tutaj do listy dorzucił szereg odnawiany kamienic... ale tam jest ten problem, że wszystko jest dzielone na aparthotele.


Nie rozumiem, w jaki sposób twój sąsiad może prowadzić własny hotel. Wydaje mi się to absolutnie szalone.

Trzymałem swoje mieszkanie w Stanach i nie ma możliwości, żeby to było kiedykolwiek dozwolone.

A w Polsce widzę, jak ktoś kupuje mieszkanie, a potem robi z niego 40 jednostek? wtf?


W Polsce jest póki co bardzo luźne prawo jak chodzi o wynajem i jego standard. W UK na HMO masz cały zestaw przeglądów, wymagań, licencji. W PL wynajmujsze komuś pomieszczenie w piwnicy i jest cacy :/ Z drugiej strony wole tak jak jest w PL niż w UK w kontekscie bycia landlordem.

drzewo_z_betonu
Posty: 39
Rejestracja: 08 cze 2021, 23:13

Re: Osiedla premium w Krakowie to...

Postautor: drzewo_z_betonu » 25 wrz 2021, 12:37

Nowo wybudowana kamienica na św. Marka 13, na rynku. Bardzo fajny projekt, moim zdaniem. :P

https://investmap.pl/sw-marka-13.i12934/zdjecia/528417

Obrazek
Obrazek

Tak tu wyglądało wcześniej:

https://www.google.pl/maps/@50.0641565, ... 312!8i6656



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości