Biura nieruchomości w Krakowie, które polecacie oraz te których należy unikać

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Awatar użytkownika
anubis
Posty: 1933
Rejestracja: 29 maja 2020, 14:35

Biura nieruchomości w Krakowie, które polecacie oraz te których należy unikać

Postautor: anubis » 11 lip 2021, 1:15

Po ponad roku przeglądania ofert w Krakowie i niezliczonych kontaktów z pośrednikami powoli klaruje mi się obraz strony pośrednictwa. Wiele biur jest ok, tj. pracują w nich fachowcy, nie wciskają umów pośrednictwa z zaskoczenia i racjonalnie wyceniają mieszkania. Ale są też takie, u których wręcz przeciwnie - widzisz nazwę i myśli "kurde, szkoda, że właściciel dał im wyłączność".

Kryteria oceny:

1. prowizje - wiadomo, podstawa

2. prawidłowość wyceny, tj. bliżej cen transakcyjnych w okolicy, a nie marzeń sprzedającego

3. kultura i doświadczenie pracowników, kryterium niby niby najmniej istotne, ale też zupełnie nie bez znaczenia przy wyborze mieszkania, bo jak umawiasz się na oglądanie mieszkania za milion złotych, a na miejsce przyjeżdża student w źle dopasowanym garniturze z Tesco to trochę odechciewa się rozmów :D

Mam swoich liderów, ale mam też krótką czarną listę. Na razie nie będę pisał o kogo chodzi, bo nie chcę aby post był potraktowany jako fałszywa promocja i liczę na Wasze opinie.

Osób, które zarejestrowały konto po dacie napisania tego postu proszę o niewypowiadanie się.
Prognoza anubisa > taka jak Kierownika Zakładu Ekonomii Instytucjonalnej i Politycznej SGH:
https://cutt.ly/pEi3HOF

Nowe pustostany w Krakowie > zapraszam do wątku o pustostanach:
https://budujesie.pl/viewtopic.php?f=14&t=12022


Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Biura nieruchomości w Krakowie, które polecacie oraz te których należy unikać

Postautor: Rak » 11 lip 2021, 15:36

Tego proponuję unikać ;)
Załączniki
20210711_153355.jpg
20210711_153355.jpg (92.68 KiB) Przejrzano 1967 razy



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 30 gości