Mieszkanie 4-pokojowe dla rodziny / gdzie kupić w Krakowie - opinie na forum

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
nowalia
Posty: 8
Rejestracja: 14 wrz 2021, 8:51

Mieszkanie 4-pokojowe dla rodziny / gdzie kupić w Krakowie - opinie na forum

Postautor: nowalia » 14 wrz 2021, 8:57

Witajcie :) Poszukujemy z mężem mieszkania 4-pokojowego (ewentualnie 3 w ostateczności) i jestem już trochę załamana :( Zależy nam na czasie bo na wiosnę powiększy nam się rodzina i chcemy wziąć kredyt jeszcze z większą zdolnością. Mam wrażenie że w ogóle nie ma mieszkań spełniających wymogi, jak już są 3 czy 4 pokoje to tak klaustrofobiczne ze nawet biurko nie wejdzie (praca zdalna ;)) albo nie ma balkonu albo okno w salonie na północ i wiele innych. Może spotkaliście się z takim mieszkaniem? Lokalizacja w zasadzie dowolna byle z dobrym dojazdem w okolice Matecznego, raczej odpadają rejony Huty i Mistrzejowic chociaż rozważymy wszystko. Będę wdzięczna za każde polecenie :)


yorgKing
Posty: 26
Rejestracja: 31 mar 2021, 18:47

Re: Mieszkanie 4-pokojowe dla rodziny / gdzie kupić w Krakowie - opinie na forum

Postautor: yorgKing » 14 wrz 2021, 9:44

Rozumiem Was aż za dobrze. My szukaliśmy prawie 2 lata :roll: i ostatecznie znaleźliśmy na początku roku. Wujek dobra rada mówi, że dobrze wiedzieć jakie cechy mieszkanie mieć musi, a na jakie można ewentualnie przymknąć oko. Bo jak się dobrze przyjrzy to wady ma wszystko ;)
A o do propozycji to na pewno są jeszcze 4 pokojowe w Przestrzeniach Banacha, Sento i Ozonie na Górce Narodowej.

Padre
Posty: 115
Rejestracja: 13 sty 2021, 20:30

Re: Mieszkanie 4-pokojowe dla rodziny / gdzie kupić w Krakowie - opinie na forum

Postautor: Padre » 14 wrz 2021, 10:32

W centrum, czyli dojazd dobry , cztery pokoje i nie to małe.
84 m.
apartamentycynamonowe.pl/?post_id=7&area_from=&area_to=87&floor_from=&floor_to=4&room_from=&room_to=4&price_from=&price_to=1304100&order_by=l.number&order=ASC&status=FREE


Pixi
Posty: 97
Rejestracja: 15 lip 2021, 13:53

Re: Mieszkanie 4-pokojowe dla rodziny / gdzie kupić w Krakowie - opinie na forum

Postautor: Pixi » 14 wrz 2021, 14:13

Padre pisze:W centrum, czyli dojazd dobry , cztery pokoje i nie to małe.
84 m.
apartamentycynamonowe.pl/?post_id=7&area_from=&area_to=87&floor_from=&floor_to=4&room_from=&room_to=4&price_from=&price_to=1304100&order_by=l.number&order=ASC&status=FREE


Niby wszystko Ok ale czy bliskość torów nie oznacza dosyć dużego hałasu? Deweloper reklamuje inwestycje jako spokój i ciszę, ja wiem że centrum to nie oaza spokoju ale po co tak przekłamywać rzeczywistość ;) tak poza tym te ostatnie piętra dobre układy, duże tarasy, tylko chyba wszystko sprzedane/zarezerwowane.

asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Mieszkanie 4-pokojowe dla rodziny / gdzie kupić w Krakowie - opinie na forum

Postautor: asander » 14 wrz 2021, 16:52

Pixi pisze:
Padre pisze:W centrum, czyli dojazd dobry , cztery pokoje i nie to małe.
84 m.
apartamentycynamonowe.pl/?post_id=7&area_from=&area_to=87&floor_from=&floor_to=4&room_from=&room_to=4&price_from=&price_to=1304100&order_by=l.number&order=ASC&status=FREE


Niby wszystko Ok ale czy bliskość torów nie oznacza dosyć dużego hałasu? Deweloper reklamuje inwestycje jako spokój i ciszę, ja wiem że centrum to nie oaza spokoju ale po co tak przekłamywać rzeczywistość ;) tak poza tym te ostatnie piętra dobre układy, duże tarasy, tylko chyba wszystko sprzedane/zarezerwowane.


Poza tym ten specyficzny zapach torów i olejowych podkładów... Torowiska i kolejowa stal jakoś tak dziwnie pachnie, niektórym to może przeszkadzać. Hałas pociągów oczywiście na minus. Ceny powyżej 10K to nieporozumienie w tej części miasta, IMO.

Pixi
Posty: 97
Rejestracja: 15 lip 2021, 13:53

Re: Mieszkanie 4-pokojowe dla rodziny / gdzie kupić w Krakowie - opinie na forum

Postautor: Pixi » 14 wrz 2021, 18:42

Za 10tys/m to może bym zaakceptowała te pociągi ;) ale tu za 86m jest 1,3mln i fajny taras w widokiem na tory

Padre
Posty: 115
Rejestracja: 13 sty 2021, 20:30

Re: Mieszkanie 4-pokojowe dla rodziny / gdzie kupić w Krakowie - opinie na forum

Postautor: Padre » 14 wrz 2021, 19:55

asander pisze:
Pixi pisze:
Padre pisze:W centrum, czyli dojazd dobry , cztery pokoje i nie to małe.
84 m.
apartamentycynamonowe.pl/?post_id=7&area_from=&area_to=87&floor_from=&floor_to=4&room_from=&room_to=4&price_from=&price_to=1304100&order_by=l.number&order=ASC&status=FREE


Niby wszystko Ok ale czy bliskość torów nie oznacza dosyć dużego hałasu? Deweloper reklamuje inwestycje jako spokój i ciszę, ja wiem że centrum to nie oaza spokoju ale po co tak przekłamywać rzeczywistość ;) tak poza tym te ostatnie piętra dobre układy, duże tarasy, tylko chyba wszystko sprzedane/zarezerwowane.


Poza tym ten specyficzny zapach torów i olejowych podkładów... Torowiska i kolejowa stal jakoś tak dziwnie pachnie, niektórym to może przeszkadzać. Hałas pociągów oczywiście na minus. Ceny powyżej 10K to nieporozumienie w tej części miasta, IMO.

Hmmm..... Na przełomie roku 2019 i 2020 spędziłem wiele wiele godzin po sąsiedzku , przy inwestycji ,,Pod fortem" .
Co prawda nie wchodziłem na składowa aż tak często ale ... Nie wiem o co chodzi z tym zapachem? Może mam coś z nosem nie tak ale ja nic dziwnego nie czułem.
Jeśli chodzi o tory to przynajmniej przy przejeździe kolejowym na Łokietka są nowe tory i hałas jest dużo mniejszy niż samolotów które przelatują nad moimi mieszkaniami w Mydlnikach.
Taka historia, w jeden z listopadowych wieczorów stanęliśmy z córką między wiaduktem kolejowym a przejazdem kolejowym.
W pewnym momencie usłyszeliśmy dzwonek sygnalizujący że będzie jechał pociąg , wiec czekamy, ale rogatki nie zaczęly opadać co było dziwne , czekamy jeszcze chwilę i w pewnym momencie uświadomiliśmy sobie że faktycznie pociąg jedzie ale za naszymi plecami na wiadukcie .
Oczywiście jeśli pociąg zatrąbi to oj słychać. Ale ogólnie byłem bardzo zadowolony z nasilenia hałasu w tym miejscu.
Więc możliwe że na składowej też są takie odczucia.
Co do lokalizacji to widzę olbrzymie ilości potencjału tej okolicy. Rewitalizacja ,, dzikiego parku'' zrobi dodatkowa robotę.

Nikles
Posty: 85
Rejestracja: 01 kwie 2020, 9:48

Re: Mieszkanie 4-pokojowe dla rodziny / gdzie kupić w Krakowie - opinie na forum

Postautor: Nikles » 28 wrz 2021, 11:25

nowalia pisze:Witajcie :) Poszukujemy z mężem mieszkania 4-pokojowego (ewentualnie 3 w ostateczności) i jestem już trochę załamana :( Zależy nam na czasie bo na wiosnę powiększy nam się rodzina i chcemy wziąć kredyt jeszcze z większą zdolnością.

W Grzegórzki Park wróciło do sprzedaży ciałkiem niezłe mieszkanie:
grzegorzkipark.pl/szczegoly/mieszkanie/4873

Budynek już stoi gotowy, termin oddania Q4.2021/Q1.2022
Okolica dla rodziny z dziećmi jest super, osiedle tez ok.
To mieszkanie ma moim zdaniem kilku wad:
- ekspozycja północno-wschodnia
- 1 piętro i widok z salonu na płac zabaw
- widok ze sypialni też nie należy do najlepszych, polecam zobaczyć na miejscu

Ale cena 12k za m2 dla tej lokacji wygląda ciałkiem ok i według mnie eliminuje te wady.


Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Mieszkanie 4-pokojowe dla rodziny / gdzie kupić w Krakowie - opinie na forum

Postautor: Rak » 11 paź 2021, 16:42

Sprytne układowo, lokalizacja już mniej - nieruchomosci-online.pl/mieszkanie,z-kuchnia-z-oknem/22834891.html

asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Mieszkanie 4-pokojowe dla rodziny / gdzie kupić w Krakowie - opinie na forum

Postautor: asander » 11 paź 2021, 19:56

Nikles pisze:
nowalia pisze:Witajcie :) Poszukujemy z mężem mieszkania 4-pokojowego (ewentualnie 3 w ostateczności) i jestem już trochę załamana :( Zależy nam na czasie bo na wiosnę powiększy nam się rodzina i chcemy wziąć kredyt jeszcze z większą zdolnością.

W Grzegórzki Park wróciło do sprzedaży ciałkiem niezłe mieszkanie:
grzegorzkipark.pl/szczegoly/mieszkanie/4873

Budynek już stoi gotowy, termin oddania Q4.2021/Q1.2022
Okolica dla rodziny z dziećmi jest super, osiedle tez ok.
To mieszkanie ma moim zdaniem kilku wad:
- ekspozycja północno-wschodnia
- 1 piętro i widok z salonu na płac zabaw
- widok ze sypialni też nie należy do najlepszych, polecam zobaczyć na miejscu

Ale cena 12k za m2 dla tej lokacji wygląda ciałkiem ok i według mnie eliminuje te wady.


Osobiście ekspozycji północno-wschodniej z widokiem na plac zabaw nie kupowałbym nigdzie dla siebie, za żadne pieniądze. Chłód, mrok i wrzask gwarantowany przez większość roku. Kto buduje takie mieszkania? Ewentualnie na wynajem, ale ryzyko rotacji spore, bo ile można w takim lokum wytrzymać.

Ale cena 12k za m2 dla tej lokacji wygląda ciałkiem ok i według mnie eliminuje te wady.


Make my day :lol:



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości