Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Mondzik
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2021, 18:44

Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: Mondzik » 04 lis 2021, 13:11

Rozglądam się na rynku i mnie po prostu te kurniki przerażają... Czy jeszcze są w Krakowie sensowne mieszkania 4 pokojowe ze spoko układem (3+salon z aneksem), jakoś doświetlone i posiadające coś więcej niż 3m2 balkonu? Na 80 m2 mieszczą 3 pokoje, za to korytarz ma w tym 12m...
Jak się rozglądam to albo trzeba patrzeć na ogródek - to wtedy już obrzeża raczej, albo "ogródek" na środek placyku.
Balkony i układy jak są w miarę to w tych blokach mało interesujących. Ewentualnie może w droższych, a raczej powiedziałabym już standardowych cenach 10-11k za metr, ale też zwykle z tym średnio, byle jak najwięcej upchać.
Szukam czegoś bardziej w okolicach 8,5-9k mam jedno mieszkanie 37m i uwaga: ma 8m tarasu :P i rozsądne odległości między blokami, trochę trawki a teraz ten luksus extra płatny.

W starym budownictwie na 60-65m potrafili upchnąć 3-4 pokoje, ale tam jest dużo okien i korytarze są korytarzami a nie jakąś "przestrzenią wspólną" bez światła dziennego.


MarcinJ
Posty: 438
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: MarcinJ » 02 gru 2021, 11:19

Mondzik pisze:Rozglądam się na rynku i mnie po prostu te kurniki przerażają... Czy jeszcze są w Krakowie sensowne mieszkania 4 pokojowe ze spoko układem (3+salon z aneksem), jakoś doświetlone i posiadające coś więcej niż 3m2 balkonu? Na 80 m2 mieszczą 3 pokoje, za to korytarz ma w tym 12m...

Hej, udało się znaleźć coś sensownego? Szczerze mówiąc, to bardzo mało jest na rynku przyzwoitych mieszkań mających 3-4 sypialnie. Może to się odwróci w najbliższych latach, o ile będzie odwrót od małych mieszkań "inwestycyjnych", których w ostatnich latach nabudowało się dużo.

AdamKownacik
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2021, 19:51

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: AdamKownacik » 02 gru 2021, 11:45

MarcinJ pisze:
Mondzik pisze:Rozglądam się na rynku i mnie po prostu te kurniki przerażają... Czy jeszcze są w Krakowie sensowne mieszkania 4 pokojowe ze spoko układem (3+salon z aneksem), jakoś doświetlone i posiadające coś więcej niż 3m2 balkonu? Na 80 m2 mieszczą 3 pokoje, za to korytarz ma w tym 12m...

Hej, udało się znaleźć coś sensownego? Szczerze mówiąc, to bardzo mało jest na rynku przyzwoitych mieszkań mających 3-4 sypialnie. Może to się odwróci w najbliższych latach, o ile będzie odwrót od małych mieszkań "inwestycyjnych", których w ostatnich latach nabudowało się dużo.


Rozmawiałem na ten temat z deweloperem to mi powiedział że nie ma zapotrzebowania na takie mieszkania. Przeciętny milenials nie wychyli nos zza swojego sojowego latte na takie mieszkanie.


ziomek_szuka
Posty: 244
Rejestracja: 22 kwie 2021, 15:17

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: ziomek_szuka » 02 gru 2021, 11:49

AdamKownacik pisze:
MarcinJ pisze:
Mondzik pisze:Rozglądam się na rynku i mnie po prostu te kurniki przerażają... Czy jeszcze są w Krakowie sensowne mieszkania 4 pokojowe ze spoko układem (3+salon z aneksem), jakoś doświetlone i posiadające coś więcej niż 3m2 balkonu? Na 80 m2 mieszczą 3 pokoje, za to korytarz ma w tym 12m...

Hej, udało się znaleźć coś sensownego? Szczerze mówiąc, to bardzo mało jest na rynku przyzwoitych mieszkań mających 3-4 sypialnie. Może to się odwróci w najbliższych latach, o ile będzie odwrót od małych mieszkań "inwestycyjnych", których w ostatnich latach nabudowało się dużo.

Rozmawiałem na ten temat z deweloperem to mi powiedział że nie ma zapotrzebowania na takie mieszkania. Przeciętny milenials nie wychyli nos zza swojego sojowego latte na takie mieszkanie.

Powinno być zapotrzebowanie jest, ale cena do zysku dla dewelopera jest najlepsza na kurnikach.

AdamKownacik
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2021, 19:51

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: AdamKownacik » 02 gru 2021, 11:52

ziomek_szuka pisze:
AdamKownacik pisze:
MarcinJ pisze:Hej, udało się znaleźć coś sensownego? Szczerze mówiąc, to bardzo mało jest na rynku przyzwoitych mieszkań mających 3-4 sypialnie. Może to się odwróci w najbliższych latach, o ile będzie odwrót od małych mieszkań "inwestycyjnych", których w ostatnich latach nabudowało się dużo.

Rozmawiałem na ten temat z deweloperem to mi powiedział że nie ma zapotrzebowania na takie mieszkania. Przeciętny milenials nie wychyli nos zza swojego sojowego latte na takie mieszkanie.

Powinno być zapotrzebowanie jest, ale cena do zysku dla dewelopera jest najlepsza na kurnikach.

Sam zauważyłeś że deweloper musi obniżać większe mieszkania. Uwierz że nie robi tego bo wspiera politykę prorodzinną :P

Rak
Posty: 1056
Rejestracja: 26 lut 2018, 16:23

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: Rak » 02 gru 2021, 11:56

Jestem pesymistą i już się niemal pogodziłem z tym, że wkrótce wszyscy deweloperzy będą już tylko budować 2 pok pod wynajem. Za 4 pokoje, takie sensowne > 10 m2 a nie klity do 9 m2 trzeba będzie się kłaniać nisko :roll: :lol: ;)

asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: asander » 02 gru 2021, 12:46

AdamKownacik pisze:Rozmawiałem na ten temat z deweloperem to mi powiedział że nie ma zapotrzebowania na takie mieszkania. Przeciętny milenials nie wychyli nos zza swojego sojowego latte na takie mieszkanie.

Dokładnie, poza tym kto normalny odważy się obecnie w tym kraj mieć dzieci. Nie będzie zapotrzebowania na takie lokale. Trzeba będzie wiać niedługo, a nie rodzinne apartamenty kupować.

Pav3l
Posty: 32
Rejestracja: 01 lip 2020, 16:40

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: Pav3l » 02 gru 2021, 12:49

Też szukam takich mieszkań, a nawet trochę wiekszych i w normalnym budownictwie to nie ma takich... tylko juz w "premium". A za premium to już sobie liczą, ba nawet sowicie, a i tak ciężko złapać takie mieszkanie ... ciężkie czasy na takie zakupy...


Mondzik
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2021, 18:44

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: Mondzik » 02 gru 2021, 13:49

MarcinJ pisze:
Mondzik pisze:Rozglądam się na rynku i mnie po prostu te kurniki przerażają... Czy jeszcze są w Krakowie sensowne mieszkania 4 pokojowe ze spoko układem (3+salon z aneksem), jakoś doświetlone i posiadające coś więcej niż 3m2 balkonu? Na 80 m2 mieszczą 3 pokoje, za to korytarz ma w tym 12m...

Hej, udało się znaleźć coś sensownego? Szczerze mówiąc, to bardzo mało jest na rynku przyzwoitych mieszkań mających 3-4 sypialnie. Może to się odwróci w najbliższych latach, o ile będzie odwrót od małych mieszkań "inwestycyjnych", których w ostatnich latach nabudowało się dużo.


Niestety, ewentualnie klitki albo w miejscu mało funkcjonalnym.. Na piasta Tower i Piasta Park coś widziałam, ale znowu wtedy kosztem salonu i ma 21m2. Tyle to ja mam teraz w moich 37m.. :p
Zaczynamy kapitulować i na razie przytulić coś 3pokojowego a kiedyś zamienić na większe

asander
Posty: 394
Rejestracja: 30 wrz 2020, 19:49

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: asander » 02 gru 2021, 14:21

Ostatnio u jednego developera widziałem połączone 2 mniejsze mieszkania, jeszcze na etapie budowy. Wiem, że to może być trudne, ale może to komuś pomoże.

Mieszkanie sprzedane oczywiście za ponad 1 mln. Zamieszka w nim szczęśliwa rodzinka 2+2 z jednym tylko sąsiadem na klatce.
Załączniki
PołączoneDwaMieszkania.jpg
PołączoneDwaMieszkania.jpg (48.08 KiB) Przejrzano 5912 razy



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: hoopk i 28 gości