Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Indyk
Posty: 72
Rejestracja: 11 lis 2020, 15:29

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: Indyk » 03 gru 2021, 22:14

nanu pisze:
Indyk pisze:
nanu pisze:Tak, będzie.

Wiesz może czy będą tam jakieś środki zmniejszające hałas? Ekrany, bariery, zieleń?

Sprzedawca mówił mi tylko, że ma jeszcze iść trakt pieszy i jakiś pas zieleni i dopiero ulica. Osobiście raczej spodziewam się ekranów, ale zobaczymy. Na razie nic tam nie robią, bo jeszcze nie przebijając się na drugą tronę Pachońskiego (mieszkam dosłownie 200m obok).

Powiem szerze, że ta obwodnica była jednym z powodów dla których odrzuciliśmy Piaszczystą jak ruszyła przedsprzedaż. Ale jak zaczęłam szukać alternatyw tak nasze wymagania i marzenia zostały zmiażdżone przez realia rynku :( I tak teraz we wrześniu wróciliśmy do tej opcji i w kilka dni podjęliśmy decyzję, że jednak kupujemy tutaj. I to był ostatni dzwonek, bo jak na tamten moment podpisywania umowy były wolne jeszcze trzy mieszkania tak po dwóch tygodniach wszystkie już miały umowę rezerwacyjną.

Przymierzaliśmy się kiedyś do piaszczystej. Później do dzmt na Łokietka i do slow city, były tam niezłe mieszkania 5 pokojowe. Mieliśmy zastrzeżenia do każdej z tych inwestycji, a były najsensowniejsze w okolicy. Rynek większych mieszkań prawie nie istnieje. W mieście buduje się 2-3 pokojowe produkty inwestycyjne, a nie mieszkania do życia. Rodziny wypycha się na przedmieścia, więc albo życie w korkach albo w ścisku.

Czytałem kiedyś że trasa Wolbromska ma mieć charakter miejskiej ulicy, więc jest szansa, że nie będzie dokuczliwa.


nanu
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2020, 14:11

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: nanu » 05 gru 2021, 21:44

Indyk pisze:
nanu pisze:
Indyk pisze:Wiesz może czy będą tam jakieś środki zmniejszające hałas? Ekrany, bariery, zieleń?

Sprzedawca mówił mi tylko, że ma jeszcze iść trakt pieszy i jakiś pas zieleni i dopiero ulica. Osobiście raczej spodziewam się ekranów, ale zobaczymy. Na razie nic tam nie robią, bo jeszcze nie przebijając się na drugą tronę Pachońskiego (mieszkam dosłownie 200m obok).

Powiem szerze, że ta obwodnica była jednym z powodów dla których odrzuciliśmy Piaszczystą jak ruszyła przedsprzedaż. Ale jak zaczęłam szukać alternatyw tak nasze wymagania i marzenia zostały zmiażdżone przez realia rynku :( I tak teraz we wrześniu wróciliśmy do tej opcji i w kilka dni podjęliśmy decyzję, że jednak kupujemy tutaj. I to był ostatni dzwonek, bo jak na tamten moment podpisywania umowy były wolne jeszcze trzy mieszkania tak po dwóch tygodniach wszystkie już miały umowę rezerwacyjną.

Przymierzaliśmy się kiedyś do piaszczystej. Później do dzmt na Łokietka i do slow city, były tam niezłe mieszkania 5 pokojowe. Mieliśmy zastrzeżenia do każdej z tych inwestycji, a były najsensowniejsze w okolicy. Rynek większych mieszkań prawie nie istnieje. W mieście buduje się 2-3 pokojowe produkty inwestycyjne, a nie mieszkania do życia. Rodziny wypycha się na przedmieścia, więc albo życie w korkach albo w ścisku.

Czytałem kiedyś że trasa Wolbromska ma mieć charakter miejskiej ulicy, więc jest szansa, że nie będzie dokuczliwa.

No to podobnie jak u nas. My najpierw patrzyliśmy na Piaszczystą ale odrzuciliśmy. Potem Slow city i jak ruszyła przedsprzedaż to bardzo poważnie chcieliśmy brać jedno z tych pięciopokopjowych, bo układ był bardzo sensowny. Ale nie spodobało nam się umiejscowienie tego mieszkania względem pozostałych budynków. Stwierdziliśmy, że czekamy na pozostałe etapy, bo one mają być dalej od trasy ale sprzedaż im nie szła i nastała cisza względem dalszych etapów. Chyba we wrześniu napisałam maila z pytaniem kiedy ruszy drugi etap albo czy mogą chociaż napisac czy przewidują tam pięciopokojowe mieszkania ale dostałam kopiuj-wklej kompletnie bez odpowiedzi na moje pytania.
W sierpniu znalazłam bliźniak w kokotowie. Miał bardzo dużo plusów (4 sypialnie na piętrze, dwie duże łazienki, czteroarowy ogródek!!!! garaż, do drugiego bliżniaka przylegał tylko garażem, ściany i podłogi były wykończone, ogrzewanie podłogwe, w jednej łazience została wanna w zabudowie, w obydwu wykończenie kafelkami, a cena dokładnie taka sama jak na Piaszczystej), nawet jego umiejscowienie nie było takie złe ale przy oglądaniu było tak wiele czerwonych flag (część ogródka była zalana i widać było, że generalnie na całym osiedlu jest z tym problem, w garażu sypał się tynk bo woda podchodziła, na piętrze przez ścianę szło piękne pęknięcie w poprzek, wszystkie okna i balkony chodziły tragicznie i nasz zaprzyjaćniony budowlaniec miał wątpliwości czy regulacja by pomogła, aneks kuchenny był maciupeńki, były przeboje z poprzednimi kupcami i ostatecznie to rynek wtórny a nie pierwotny, wieć dochodzi podatek pcc), że odpuściliśmy. Z miesiąć albo dwa temu sprawdzałam i w końcu ogłoszenie zostało zarchiwizowane, więc ktoś go kupił.

edit: znalazłam, że ten dom w kokotowie to byl drugi etap arkadii

Indyk
Posty: 72
Rejestracja: 11 lis 2020, 15:29

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: Indyk » 06 gru 2021, 21:23

Slow city zaczęło budować się od najgorszego rogu. Zaraz przy trasie Wolbromskiej i od strony kolei. Liczyłem na powtórzenie tych 5-pokojowych mieszkań w dalszych etapach, ale z rzutu wygląda że kolejne etapy nie będą miały tego budynku z tymi mieszkaniami :(.
Będziecie mieli tramwaj pod nosem, to spora zaleta, ja odrzucam lokalizacje bez dobrej komunikacji zbiorowej.


nanu
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2020, 14:11

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: nanu » 07 gru 2021, 10:17

Indyk pisze:Slow city zaczęło budować się od najgorszego rogu. Zaraz przy trasie Wolbromskiej i od strony kolei. Liczyłem na powtórzenie tych 5-pokojowych mieszkań w dalszych etapach, ale z rzutu wygląda że kolejne etapy nie będą miały tego budynku z tymi mieszkaniami :(.
Będziecie mieli tramwaj pod nosem, to spora zaleta, ja odrzucam lokalizacje bez dobrej komunikacji zbiorowej.


Właśnie wiem.... my potrzebowaliśmy coś kupić żeby zamieszkać na nowym najpóźniej we wrześniu 2022 więc nie mogliśmy czekać na dalsze etapy, które będą dalej od trasy.

Mieszkając tutaj uważam osobiście, że nie jest tak źle pod kątem komunikacyjnym. A przynajmniej było tak zanim zaczęli rozkopytać i zmieniać autobusy. Na pętli miałam jeden autobus (144) jadący na Prokocim lub 154 pod galerię krakowską. Jak potrzebowałam jechać do Huty to spacer na Opolską i wsiadam w 172. Jak tramwaje to spacerek na krowodrzą górkę (albo w autbus pod blokiem i przesiadka). 3 przystanki do ikei i Galerii Bronowice, mnóstwo biedronek, Lidlów, Rossmann, pepco, Plac Imbramowski.... Po 10 latach mieszkania tutaj jestem mega zadowolona pod względem lokalizacji, sklepów, usług, parków itp i dlatego też jednak chcieliśmy tu zostać.

neo
Posty: 451
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: neo » 09 gru 2021, 10:48

Coś w tym jest, że w Krakowie jest bardzo mało takich mieszkań, no ale wiadomo, pod wynajem to gorsza opcja niż kawalerka albo dwa pokoje z aneksem, więc się nie stawia. Może patrzą na to, co się dzisiaj dzieje, deweloperzy trochę się ogarną i zaczną budować coś dla ludzi bardziej, a nie takie klitki...

Hextor
Posty: 96
Rejestracja: 18 cze 2021, 18:55

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: Hextor » 09 gru 2021, 13:19

A jak to wygląda w innych dużych mistach? Znajomy kupił mieszkanie w Warszawie ok. 150 m^2, ale nie wiem czy to wyjątek czy takie mieszkania są tam łatwo dostępne.

Peace
Posty: 287
Rejestracja: 03 mar 2021, 17:01

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: Peace » 13 gru 2021, 9:38

AdamKownacik pisze:Rozmawiałem na ten temat z deweloperem to mi powiedział że nie ma zapotrzebowania na takie mieszkania. Przeciętny milenials nie wychyli nos zza swojego sojowego latte na takie mieszkanie.

Chciałem dobrać jakiś sensowny przykład z życia na równie absurdalne tezy dewelopera, przepraszam jeśli jest zbyt mocny:
- Jeżeli spytamy dzieci, czy jadły śniadanie, to niestety dużo dzieci powie, że nie. Kultura jedzenia śniadań w Polsce nie istnieje - przekonywała na antenie Superstacji Julia Pitera. Posłanka PO odnosiła się do danych, z których wynika, że w Polsce jest 800 tys. głodnych dzieci.
wprost.pl/kraj/390863/pitera-dzieci-nie-jedza-sniadan-to-normalne.html

Master
Posty: 751
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: Master » 11 mar 2022, 10:55

No niestety, ceny takie, że ludzie prędzej kupią bliźniak pod miastem, niż 4-5 pokojowe mieszkanie w Krakowie. A później narzekanie, że korki na wjazdach do miasta, że podatnicy uciekają do sąsiednich gmin itp. To pewnie w dłuższym terminie odbije się Krakowowi czkawką, ale teraz wspaniale jest, wszyscy zbijają kokosy...


neo
Posty: 451
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: neo » 06 kwie 2022, 10:09

Szkoda, bo to wypycha ludzi pod miasto, a później generuje mnóstwo problemów (codzienne dojazdy, doprowadzenie mediów, transport publiczny czy edukacja).

nanu
Posty: 173
Rejestracja: 22 wrz 2020, 14:11

Re: Sensowne mieszkania 4 pokojowe z dużym balkonem / tarasem - gdzie kupić w Krakowie

Postautor: nanu » 29 maja 2022, 21:45

Jakby co to ostatnie mieszkanie wróciło do sprzedaży

leachandlang.pl/oferta/193786/mieszkanie-sprzedaz-krakow-pradnik-bialy-piaszczysta



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości