Zakup mieszkania na zasadzie cesji umowy deweloperskiej

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Miki_
Posty: 11
Rejestracja: 11 lut 2021, 21:47

Re: Zakup mieszkania na zasadzie cesji umowy deweloperskiej

Postautor: Miki_ » 15 lis 2021, 18:08

Stopy procentowe rosną, dopiero zaczęły rosnąć, przez najbliższe lata ceny mieszkań będą spadać, zatem zakup i cesja to teraz ryzykowna gra, zwłaszcza przy tak wysokich cenach mieszkań.


forfiterex
Posty: 68
Rejestracja: 29 lis 2020, 19:42

Re: Zakup mieszkania na zasadzie cesji umowy deweloperskiej

Postautor: forfiterex » 15 lis 2021, 18:29

mariusz_00 pisze:Chodzi mi o to, że jest dziura w ziemi, kupuje cesje za 10% wartości i za kilka miesięcy to odsprzedaje, więc tutaj tak naprawde odbiór samego mieszkania, jego kupna i ogólnie późniejsze etapy mnie nie powinny dotyczyć - i tutaj sprostuj mnie jeśli się myle.
Wydaje mi się, że 1k na m2 w Krakowie przy takiej akcji powinno być do zrobienia

Można, jak najbardziej. Pamiętaj tylko, że zasadniczo nie będziesz się różnił się od sk**syna, który zatruwa rynek jak mało kto. Jeśli nie będziesz się w przyszłości wstydził powiedzieć o tym dzieciom, to możesz wchodzić - jest szansa, że jeszcze coś na tym zyskasz, zanim zostanie to całkowicie uwalone. Tylko to trochę jak z graniem w filmach dla dorosłych - kasa dobra, ale zeszmacenie zostaje na całe życie ;)

mefiu84
Posty: 29
Rejestracja: 07 lip 2021, 15:40

Re: Zakup mieszkania na zasadzie cesji umowy deweloperskiej

Postautor: mefiu84 » 15 lis 2021, 18:48

Więc warto.
Aby zrobili to za Ciebie inni.


luc
Posty: 655
Rejestracja: 27 wrz 2016, 0:15

Re: Zakup mieszkania na zasadzie cesji umowy deweloperskiej

Postautor: luc » 09 maja 2022, 10:54

Ciekawe jak teraz wygląda biznes z odsprzedawaniem cesji, w sumie, to temat zrobił się jakoś mniej gorący w ostatnich miesiącach, czy tylko ja mam takie wrażenie?

Hextor
Posty: 96
Rejestracja: 18 cze 2021, 18:55

Re: Zakup mieszkania na zasadzie cesji umowy deweloperskiej

Postautor: Hextor » 09 maja 2022, 12:35

Kto sprzedal ten zarobił, kto został ten... jeszcze nie wiadomo, ale coraz trudniej znaleźć kupca, więc może wtopić. IMO teraz to troche gorący kartofel, bo kupujących mało.

ister
Posty: 99
Rejestracja: 19 sie 2016, 11:36

Re: Zakup mieszkania na zasadzie cesji umowy deweloperskiej

Postautor: ister » 10 paź 2022, 12:02

Orientujecie się może, jak to jest, jeżeli ktoś nie zdąży sprzedać cesji i mieszkanie przechodzi na niego, to rozumiem, że sprzedaje się takie już jako rynek wtórny, z podatkiem PCC, zgadza się? Jak jest z gwarancją na takie mieszkanie? Zgłasza się ją do tego, od kogo się kupiło czy do dewelopera - da się tak wg prawa zrobić?

ŁorenBufet
Posty: 261
Rejestracja: 07 kwie 2022, 9:30

Re: Zakup mieszkania na zasadzie cesji umowy deweloperskiej

Postautor: ŁorenBufet » 13 paź 2022, 9:52

ister pisze:Orientujecie się może, jak to jest, jeżeli ktoś nie zdąży sprzedać cesji i mieszkanie przechodzi na niego, to rozumiem, że sprzedaje się takie już jako rynek wtórny, z podatkiem PCC, zgadza się? Jak jest z gwarancją na takie mieszkanie? Zgłasza się ją do tego, od kogo się kupiło czy do dewelopera - da się tak wg prawa zrobić?


Niestety rp.pl/nieruchomosci/art36523411-nowa-ustawa-deweloperska-trudniej-bedzie-wycofac-sie-z-umowy

– Flipper nie będzie mógł rościć od dewelopera zbyt wiele w ramach np. wad istotnych albo rezerwować kilku lokali, bo to czyni go flipperem przedsiębiorcą. W przypadku wady nabywca końcowy będzie wymagał likwidacji szkody od sprzedawcy, którym będzie flipper. A praktyka rynkowa pokazuje, że to może być bardzo kosztowne – mówi Przemysław Dziąg, radca prawny z Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

lotny
Posty: 63
Rejestracja: 28 wrz 2018, 0:08

Re: Zakup mieszkania na zasadzie cesji umowy deweloperskiej

Postautor: lotny » 06 kwie 2023, 13:17

Zdaje się, że rząd zamierza ukrócić handel cesjami, czyli sprzedaż prawa do umowy rezerwacyjnej lub deweloperskiej. I bardzo dobrze, bo bywało tak, że w nowej inwestycji ktoś blokował najlepsze mieszkania, a następnie odsprzedawał prawa do nich kasując swoją marżę, często niemałą. To jednak była / jest pewna patologia tego rynku i dobrze, jeżeli to się skończy.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: NeVeS i 20 gości