Ile dzisiaj kosztuje remont mieszkania? / Jaki jest koszt wykończenia mieszkania?

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Klitsch.K.O
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2020, 17:49

Re: Ile dzisiaj kosztuje remont mieszkania? / Jaki jest koszt wykończenia mieszkania?

Postautor: Klitsch.K.O » 24 lis 2021, 13:06

Na ściany, jeśli zrobione dobrze, masz nie najgorszą cenę. Ja mam umowę sprzed pół roku, zatem po cenach innych, niż dzisiaj. Ale spore, nagradzane co roku w branżowych konkursach biuro projektowe zawołało za ściany po zsumowaniu 55 zł/m2 - gładź gipsowa z akrylowaniem, szlifowanie, gruntowanie, 2x malowanie Fluggerem.

Tak jak piszesz, elektryka i hydraulika może wynieść nawet 25% całej robocizny.
Stolarz to kilkadziesiąt tysięcy. >50k jak zrobisz zabudowę w każdym pomieszczeniu, na systemach bluma, dużo szuflad zamiast półek w kuchni, servo drive na śmieci.
Meble kupione (np. szafki podumywalkowe), ale nie Ikea, tylko polska Elita lub oświetlenie Nowodvorski, można dostać w niezłych pieniądzach, a jakość b.dobra.

3,5k/m2 wyjdzie na dobrych materiałach (Flugger, Hansgrohe, Geberit, Roca, Quick-Step), stolarz, odpływ liniowy, fajne AGD/RTV, dobre oświetlenie. Ale na spieki, instalacje podtynkowe i fikuśne umywalki nablatowe, do których potrzebujesz oddzielne blaty, może zabraknąć.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2021, 13:31 przez Klitsch.K.O, łącznie zmieniany 3 razy.


Nikles
Posty: 85
Rejestracja: 01 kwie 2020, 9:48

Re: Ile dzisiaj kosztuje remont mieszkania? / Jaki jest koszt wykończenia mieszkania?

Postautor: Nikles » 24 lis 2021, 13:17

nanu pisze:Rozmawiałam z osobami z rodziny, które w przeciągu ostatnich pięciu lat samodzielnie kładły panele i wszyscy brali winyle (w tym podpytywaliśmy sąsiadów i oni tak samo) i są mega zadowoleni. Większość twierdziła, że brała z Quick step (chociaż tu mam wątpliwości czy raczej nie mieli na myśli sposobu łączenia paneli, czyli tego "fast click" czy jakoś tak).
Na pewno musimy mieć coś . i trwałego, bo mamy trójkę dzieci. Podłoga jest przez nich masakrowana każdego dnia.

Też mam dwójkę małych gangsterów które dewastują podłogę i już w drugiemu mieszkaniu bardzo dobre sprawdzają się panele Quick Step Impressive Ultra 12mm, wodoodpor n e.
Zamontowaliśmy ich nawet w przedpokoju oraz na kuchnie, polecam.

Klitsch.K.O
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2020, 17:49

Re: Ile dzisiaj kosztuje remont mieszkania? / Jaki jest koszt wykończenia mieszkania?

Postautor: Klitsch.K.O » 24 lis 2021, 13:37

Nikles pisze:Też mam dwójkę małych gangsterów które dewastują podłogę i już w drugiemu mieszkaniu bardzo dobre sprawdzają się panele Quick Step Impressive Ultra 12mm, wodoodpor n e.
Zamontowaliśmy ich nawet w przedpokoju oraz na kuchnie, polecam.

Też mam te panele w przedpokoju i kuchni, żeby nie odcinać przestrzeni z innymi pomieszczeniami. Zaje*ste.


nanu
Posty: 172
Rejestracja: 22 wrz 2020, 14:11

Re: Ile dzisiaj kosztuje remont mieszkania? / Jaki jest koszt wykończenia mieszkania?

Postautor: nanu » 24 lis 2021, 15:18

Nikles pisze:
nanu pisze:Rozmawiałam z osobami z rodziny, które w przeciągu ostatnich pięciu lat samodzielnie kładły panele i wszyscy brali winyle (w tym podpytywaliśmy sąsiadów i oni tak samo) i są mega zadowoleni. Większość twierdziła, że brała z Quick step (chociaż tu mam wątpliwości czy raczej nie mieli na myśli sposobu łączenia paneli, czyli tego "fast click" czy jakoś tak).
Na pewno musimy mieć coś . i trwałego, bo mamy trójkę dzieci. Podłoga jest przez nich masakrowana każdego dnia.

Też mam dwójkę małych gangsterów które dewastują podłogę i już w drugiemu mieszkaniu bardzo dobre sprawdzają się panele Quick Step Impressive Ultra 12mm, wodoodpor n e.
Zamontowaliśmy ich nawet w przedpokoju oraz na kuchnie, polecam.


Pierwotnie mieliśmy w przedpokoju i kuchni położyć płytki ale teraz właśnie myślimy zrobić panele. Jedynie w łazienkach będą płytki ale imitujące drewno.

Mar G
Posty: 3144
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Ile dzisiaj kosztuje remont mieszkania? / Jaki jest koszt wykończenia mieszkania?

Postautor: Mar G » 24 lis 2021, 16:05

Nikles pisze:
nanu pisze:Rozmawiałam z osobami z rodziny, które w przeciągu ostatnich pięciu lat samodzielnie kładły panele i wszyscy brali winyle (w tym podpytywaliśmy sąsiadów i oni tak samo) i są mega zadowoleni. Większość twierdziła, że brała z Quick step (chociaż tu mam wątpliwości czy raczej nie mieli na myśli sposobu łączenia paneli, czyli tego "fast click" czy jakoś tak).
Na pewno musimy mieć coś . i trwałego, bo mamy trójkę dzieci. Podłoga jest przez nich masakrowana każdego dnia.

Też mam dwójkę małych gangsterów które dewastują podłogę i już w drugiemu mieszkaniu bardzo dobre sprawdzają się panele Quick Step Impressive Ultra 12mm, wodoodpor n e.
Zamontowaliśmy ich nawet w przedpokoju oraz na kuchnie, polecam.


otóż to - seria Impressive to laminat, nie winyl.
mnie też rekomendowali ten segment - zero water laminat - nie winyl

Mar G
Posty: 3144
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Ile dzisiaj kosztuje remont mieszkania? / Jaki jest koszt wykończenia mieszkania?

Postautor: Mar G » 24 lis 2021, 16:36

Klitsch.K.O pisze:
Nikles pisze:Też mam dwójkę małych gangsterów które dewastują podłogę i już w drugiemu mieszkaniu bardzo dobre sprawdzają się panele Quick Step Impressive Ultra 12mm, wodoodpor n e.
Zamontowaliśmy ich nawet w przedpokoju oraz na kuchnie, polecam.

Też mam te panele w przedpokoju i kuchni, żeby nie odcinać przestrzeni z innymi pomieszczeniami. Zaje*ste.


szukam właśnie konkretnego modelu do P64 - żeby zrobić jednolitą powierzchnię.

rozumiem, że właśnie te z czystym sumieniem rekomendujesz - najbardziej kwestie wilgoci/ czyszczenia po brudach kuchennych w aneksie kuchennym mnie nurtują.

w sklepie sugerują, aby pod sam sprzęt kuchenny położyć pasek płytek 50 cm (lodowka, zmywarka) a panele miałyby się rozpoczynać schowane za blendą podłogową mebli.

Mondzik
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2021, 18:44

Re: Ile dzisiaj kosztuje remont mieszkania? / Jaki jest koszt wykończenia mieszkania?

Postautor: Mondzik » 24 lis 2021, 18:20

Mar G pisze:
Klitsch.K.O pisze:
Nikles pisze:Też mam dwójkę małych gangsterów które dewastują podłogę i już w drugiemu mieszkaniu bardzo dobre sprawdzają się panele Quick Step Impressive Ultra 12mm, wodoodpor n e.
Zamontowaliśmy ich nawet w przedpokoju oraz na kuchnie, polecam.

Też mam te panele w przedpokoju i kuchni, żeby nie odcinać przestrzeni z innymi pomieszczeniami. Zaje*ste.


szukam właśnie konkretnego modelu do P64 - żeby zrobić jednolitą powierzchnię.

rozumiem, że właśnie te z czystym sumieniem rekomendujesz - najbardziej kwestie wilgoci/ czyszczenia po brudach kuchennych w aneksie kuchennym mnie nurtują.

w sklepie sugerują, aby pod sam sprzęt kuchenny położyć pasek płytek 50 cm (lodowka, zmywarka) a panele miałyby się rozpoczynać schowane za blendą podłogową mebli.


Ja mam wszędzie panele, nawet pod meblami, co prawda te standardowe tylko wtedy lepszej jakości i dają radę. Ale z perspektywy czasu dałabym chyba płytki, raz się okazało, że zmywarka przez miesiąc sączyła wodę, zauważyłam jak pojawiła się przy listwie... Na szczęście nic nie wybrzuszyło, a mogło. Przy zlewie też się jednak chlapie i tam czuje lekko na łączeniu (mieszkanie 4 lata). Teraz są świetne płytki imitujące drewno, że dobierzesz nawet pod krój paneli.

Mar G
Posty: 3144
Rejestracja: 24 sty 2019, 10:20

Re: Ile dzisiaj kosztuje remont mieszkania? / Jaki jest koszt wykończenia mieszkania?

Postautor: Mar G » 24 lis 2021, 19:26

Mondzik pisze:
Mar G pisze:
Klitsch.K.O pisze:Też mam te panele w przedpokoju i kuchni, żeby nie odcinać przestrzeni z innymi pomieszczeniami. Zaje*ste.


szukam właśnie konkretnego modelu do P64 - żeby zrobić jednolitą powierzchnię.

rozumiem, że właśnie te z czystym sumieniem rekomendujesz - najbardziej kwestie wilgoci/ czyszczenia po brudach kuchennych w aneksie kuchennym mnie nurtują.

w sklepie sugerują, aby pod sam sprzęt kuchenny położyć pasek płytek 50 cm (lodowka, zmywarka) a panele miałyby się rozpoczynać schowane za blendą podłogową mebli.


Ja mam wszędzie panele, nawet pod meblami, co prawda te standardowe tylko wtedy lepszej jakości i dają radę. Ale z perspektywy czasu dałabym chyba płytki, raz się okazało, że zmywarka przez miesiąc sączyła wodę, zauważyłam jak pojawiła się przy listwie... Na szczęście nic nie wybrzuszyło, a mogło. Przy zlewie też się jednak chlapie i tam czuje lekko na łączeniu (mieszkanie 4 lata). Teraz są świetne płytki imitujące drewno, że dobierzesz nawet pod krój paneli.


tak, ale płytki są zimne pod stopami bez podłogówki.
te panele o których dywagujemy są zero water na łączeniach właśnie - więc chlapanie samo to nie problem. woda może stać i nie wniknie w szczeliny.
a dawanie paska płytek przy aneksie podobno jest passe już.
poczekam co odpisze autor rekomendacji.


Klitsch.K.O
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2020, 17:49

Re: Ile dzisiaj kosztuje remont mieszkania? / Jaki jest koszt wykończenia mieszkania?

Postautor: Klitsch.K.O » 24 lis 2021, 20:24

Z wilgocią, czyszczeniem, zarysowaniem nie będziesz miał problemu. Tu bardziej bym szedł w stronę jakiegoś wytarcia po latach w miejscach intensywnego dreptania (przy blacie), ale u mnie nie widać, a często bywam przy lodówce ;)

Klitsch.K.O
Posty: 106
Rejestracja: 14 lip 2020, 17:49

Re: Ile dzisiaj kosztuje remont mieszkania? / Jaki jest koszt wykończenia mieszkania?

Postautor: Klitsch.K.O » 24 lis 2021, 20:53

To też podpytań, bo ominął mnie taki wynalazek, jak zamki magnetyczne. Warto zakładać? Jest to coś warte?



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości