Zabudowa jednorodzinna pomiędzy blokami / stare drewniane domy w Krakowie w Krakowie - zdjęcia

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
iti
Posty: 1203
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Zabudowa jednorodzinna pomiędzy blokami / stare drewniane domy w Krakowie w Krakowie - zdjęcia

Postautor: iti » 17 mar 2023, 13:45

A tu taka ciekawostka, stary domek pomiędzy blokami, to oczywiście w Krakowie. Swoją drogą całkiem kształtna zabudowa.



Ciekawe czy to było tak, jak teraz jest często, że jest jakieś osiedle domów jednorodzinnych i nagle ktoś tam kombinuje budowę jednego bloku, później rośnie następny i finalnie mamy coś takiego.


Master
Posty: 744
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Zabudowa jednorodzinna pomiędzy blokami / stare drewniane domy w Krakowie w Krakowie - zdjęcia

Postautor: Master » 11 wrz 2023, 23:47

Takich domów jest jeszcze trochę w Krakowie, ale ma się wrażenie, że z roku na rok, coraz mniej. Cieszy to, że w tym ktoś mieszka i wygląda na całkiem zadbany. Taki świadek historii okolicy. Oby się to komuś nie zmieniło.

nanu
Posty: 172
Rejestracja: 22 wrz 2020, 14:11

Re: Zabudowa jednorodzinna pomiędzy blokami / stare drewniane domy w Krakowie w Krakowie - zdjęcia

Postautor: nanu » 12 wrz 2023, 10:51

Mieszkam blisko Pachońskiego i tutaj pełno jest takich starych domów i obok nowiutkich osiedli. Może przez to, że jestem przyzwyczajona do tego widoku to za bardzo nie wiem w czym tutaj zachwyt czy ogólnie temat do rozmowy..... https://www.google.com/maps/@50.0967671 ... ?entry=ttu


iti
Posty: 1203
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Zabudowa jednorodzinna pomiędzy blokami / stare drewniane domy w Krakowie w Krakowie - zdjęcia

Postautor: iti » 12 wrz 2023, 12:40

nanu pisze:Mieszkam blisko Pachońskiego i tutaj pełno jest takich starych domów i obok nowiutkich osiedli. Może przez to, że jestem przyzwyczajona do tego widoku to za bardzo nie wiem w czym tutaj zachwyt czy ogólnie temat do rozmowy.....

Faktycznie, całkiem podobnie, ale zobacz, ten, który ja wrzuciłem, to zadbany, a ten z Twojego linku, to wygląda, jakby jego dni były policzone już. To kawałek historii, którego za chwilę nie będzie. Nie twierdzę, że to powinno tak zostać na zawsze, ale warto dokumentować. Zrób jakieś zdjęcie, jeśli znasz jakieś dobre przypadku i wrzuć na forum, chętnie zobaczę.


Master
Posty: 744
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Zabudowa jednorodzinna pomiędzy blokami / stare drewniane domy w Krakowie w Krakowie - zdjęcia

Postautor: Master » 25 lut 2024, 16:53

Może i w całości nie jest to dom drewniany, ale moim zdaniem ma "klimat" i to przykład starej zabudowy, chyba jeszcze podkrakowskiej.

Obrazek

To stary dom przy ul. Ułanów w Krakowie. Fajnie by było, gdyby budynek się ostał albo został jakoś ciekawie zmodernizowany z zachowaniem tej ściany frontowej i może gabarytów.

Jak się wam podoba?



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości