Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+ / gdzie kupić większe mieszkanie w Krakowie

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
terens
Posty: 117
Rejestracja: 02 cze 2016, 1:31

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: terens » 12 maja 2023, 13:55

qbait pisze:Jeśli przełkniesz cenę to w Solaris Park są wciąż dostępne duże mieszkania ~100m2 od strony parku.

Ale zobacz, cena chyba ponad 2 mln, a za to dostajesz mieszkanie z częścią okien na studnię z drugim blokiem, z małym balkonem w kącie, loggie od drugiej strony też nie są tam specjalnie duże. Do tego hit, niby metraż ponad 100 m2, ale w jednym z takich mieszkań masz pokój o powierzchni 6,36 m2 - jakiś absurd. A do tego jeszcze musisz doliczyć miejsce postojowe, najlepiej ze dwa oraz komórkę lokatorską... Czy naprawdę uważasz, że coś takiego jest warte grubo ponad 2 mln? Ja mam poważne wątpliwości.

I jak wiem, że to osiedle ma sporo zalet, ale powiedzmy sobie szczerze, że ma również sporo wad.


Pav3l
Posty: 32
Rejestracja: 01 lip 2020, 16:40

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: Pav3l » 12 maja 2023, 15:14

terens pisze:
qbait pisze:Czy naprawdę uważasz, że coś takiego jest warte grubo ponad 2 mln? Ja mam poważne wątpliwości.

I jak wiem, że to osiedle ma sporo zalet, ale powiedzmy sobie szczerze, że ma również sporo wad.


Dokładnie! Nie wspominając że masz salon na północ, a do sypialni zaglądają Ci sąsiedzi.
Widok na park to duży plus, ale czy wart aż tyle ? nie wspominając o problemie Tauron Areny, która jest super, ale życie na codzień przy niej może byc poważnie uciążliwe...

Brakuje w Krakowie dzielnicy domków jednorodzinnych z dobrą komunikacją (czyt. tramwajem) albo chociaż porządną nie zakorkowaną drogą.

Dla porównania żyłem ostatnio w Walencji, miasto mniejsze powierzchniowo od Krakowa, większe pod względem populacji. ZERO KORKÓW. Super komunikacja. Da się ? Da.

ghd
Posty: 320
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:12

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: ghd » 12 maja 2023, 16:21

scr4tchi pisze:
ghd pisze:Centralna/Sołtysowska i okolice? W telegraficznym skrócie to będzie mniej więcej tak. Ciasne, brzydkie, beznadziejne betonowe blokowisko. Pomnik krakowskiej deweloperki i zarządzających tym miastem cwaniaków. Dzieło towarzystwa kierującego się tylko i wyłącznie zyskiem. Pewnie można znaleźć jakieś plusy. Tylko po co? Szczerze mówiąc nie wiem gdzie wcześniej mieszkali docelowi nabywcy mieszkań w tych okolicach. No ale podobno ludzie nie mają wyjścia i kupują, bo przecież każdy musi gdzieś mieszkać.Praktycznie każde peerelowskie osiedle jest od tego czegoś lepsze.


Ty pewnie mieszkasz w pałacu na Wawelu, bo gdzie nie skomentujesz to wszędzie jest źle i wszędzie patodeweloperka. Ale no cóż typowe gadanie trolla z internetu by pobudzić emocje u innych ;)

Ty, ale ja Ciebie nie zaczepiam, komentuję sobie jedynie dziadowską rzeczywistość. Gdzieś zapiekło? Emocje?
Wybacz, jeżeli obrażam Ci apartament. :D


michok
Posty: 128
Rejestracja: 21 lip 2022, 14:15

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: michok » 12 maja 2023, 22:34

scr4tchi pisze:
ghd pisze:Centralna/Sołtysowska i okolice? W telegraficznym skrócie to będzie mniej więcej tak. Ciasne, brzydkie, beznadziejne betonowe blokowisko. Pomnik krakowskiej deweloperki i zarządzających tym miastem cwaniaków. Dzieło towarzystwa kierującego się tylko i wyłącznie zyskiem. Pewnie można znaleźć jakieś plusy. Tylko po co? Szczerze mówiąc nie wiem gdzie wcześniej mieszkali docelowi nabywcy mieszkań w tych okolicach. No ale podobno ludzie nie mają wyjścia i kupują, bo przecież każdy musi gdzieś mieszkać.Praktycznie każde peerelowskie osiedle jest od tego czegoś lepsze.


Ty pewnie mieszkasz w pałacu na Wawelu, bo gdzie nie skomentujesz to wszędzie jest źle i wszędzie patodeweloperka. Ale no cóż typowe gadanie trolla z internetu by pobudzić emocje u innych ;)


Ale trudno sie nie zgodzic z tym, ze okolice centralnej/soltysowskiej są kiepskie. To miejsce mialo swietny potencjal. Moglo tam powstac wiele wspanialych osiedli, nawet kameralnych. Coś na uboczu, ale jednak niedaleko do centrum. A tak to mamy to co mamy. Pstrokate brzydactwa i zapchane drogi.
Mirosław Ch. Urodzony w Małopolsce, na co dzień mieszkający w Krakowie.

qbait
Posty: 87
Rejestracja: 11 gru 2018, 12:49

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: qbait » 15 maja 2023, 9:42

terens pisze:
qbait pisze:Jeśli przełkniesz cenę to w Solaris Park są wciąż dostępne duże mieszkania ~100m2 od strony parku.

Ale zobacz, cena chyba ponad 2 mln, a za to dostajesz mieszkanie z częścią okien na studnię z drugim blokiem, z małym balkonem w kącie, loggie od drugiej strony też nie są tam specjalnie duże. Do tego hit, niby metraż ponad 100 m2, ale w jednym z takich mieszkań masz pokój o powierzchni 6,36 m2 - jakiś absurd. A do tego jeszcze musisz doliczyć miejsce postojowe, najlepiej ze dwa oraz komórkę lokatorską... Czy naprawdę uważasz, że coś takiego jest warte grubo ponad 2 mln? Ja mam poważne wątpliwości.

I jak wiem, że to osiedle ma sporo zalet, ale powiedzmy sobie szczerze, że ma również sporo wad.


Moim zdaniem warto, sam kupiłem tam mieszkania w tym jedno od parku. Szukałem mieszkania dla siebie przez ponad 2 lata, kompromisy są wszędzie.

bohom
Posty: 119
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: bohom » 28 maja 2023, 21:41

A co myślicie o większych mieszkaniach w Domosferze II etap, jest tam trochę mieszkań 4-pokojowych i 5-pokojowych? Bohomolca wydaje się być niezłą lokalizacją. Ciekawostka, to nie będą już Mistrzejowice, a jeszcze Prądnik Czerwony, o ile to ma jakiekolwiek znaczenie.

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: pozdro » 01 cze 2023, 15:15

teraz się nie ma rodzin.inteligentne mieszkanko 45m2 i jakiś pies lub kot max. :D

teqnix
Posty: 195
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: teqnix » 03 cze 2023, 12:39

Zobacz sobie inwestycję na Badurskiego 9. Z tego co widzę wolne jest jeszcze 75 m mieszkanie a są i zarezerwowane pow. 90 m (co oznacza że się mogą zwolnić). Ja mieszkam w domu niedaleko tej inwestycji i wg mnie to dla rodzin świetne miejsce. Od zachodniej strony bloku zawsze będzie teren zielony (taki nieco dziki mały las) bo wg planu to park rzeki Drwinki, od południa masz jedynie domki jednorodzinne plus planowany drugi 3 piętrowy etap inwestycji. Od zachodu małe miasteczko akademickie farmacji i jej kampus (spokojni studenci raczej). Przez ten kampus (o ile tego kiedyś nie ogrodzą ale wątpię) masz fajny skrót na nogach do CH mozaika gdzie można zrobić fajne zakupy a dalej przez obi i kładką nad wielicka jakieś 10 minut szybkim tempem do wielkiego przystanku komunikacyjnego prokocim szpital. Okolica jest bardzo cicha i spokojna, nie ma tam w koło żadnych blokowisk mieszkalnych. Jednocześnie z uwagi na grunty gminne obok powstają tam potężne inwestycje ale raczej w miejsca pracy (największy w Polsce szpital plus drugi dziecięcy plus planowane przenoszenie całego kampusu dla studentów medycyny plus laboratoria i sam nie wiem co jeszcze. Kiedyś te tereny to był dla mnie koniec świata ale mieszkam tu od 10 lat i widzę jak okolica się strasznie rozwija odkąd ten szpital ukończono (cena za ar działki wzrosła z około 40 tys do 100 w ciągu jakichś 3 lat!). Problemem może być dość wysoka cena za metr jak na taką odległą dość od centrum lokalizację (ale pewnie przy większych mieszkaniach można fajnie ponegocjować) i sam wygląd bloku który nawiązuje do wyglądu sąsiednich akademików (widziałem już dużo ładniejsze realizacje). Za to mieszkania tam są bardzo ładne i świetnie doświetlone. Ja tam na 99% kupuje inwestycyjnie ale też z myślą o przyszłości rodziny dwupokojowe mieszkanie (chciałem kawalerkę ale nie ma już). Serio nie jestem żadnym naganiaczem, zobacz sam tą inwestycję bo naprawdę warto i zwykle mam nosa do miejsc perspektywicznych. Działka pod jeden blok całkiem duża, będzie plac zabaw a i masz stamtąd 5 minut samochodem do obwodnicy południowej i wschodniej, blisko też na wielicka i do nowej trasy łagiewnickiej. Minusem okolicy może być poczta bo nie wiem jaka będzie regionizacja dla tego bloku ale wszystkie okoliczne poczty (Kozłówek, piaski nowe) są po prostu okropne. Chyba, że znowu otworzą agencję pocztową w CH mozaika.


bohom
Posty: 119
Rejestracja: 01 maja 2023, 15:40

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: bohom » 04 cze 2023, 20:59

teqnix pisze:Zobacz sobie inwestycję na Badurskiego 9. Z tego co widzę wolne jest jeszcze 75 m mieszkanie a są i zarezerwowane pow. 90 m (co oznacza że się mogą zwolnić).

To 75 m2 to jednak jest 4-pokojowe. Te mieszkania powyżej 90 m2, to faktycznie sensownieksze, z tarasem i da się czwartą sypialnię wydzielić, no als zarezerwowane. Nie wiesz jakie były tam ceny takich mieszkań powyżej 90 metrów?

teqnix
Posty: 195
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: Duże mieszkanie dla rodziny w Krakowie 4-5p 80m2+

Postautor: teqnix » 04 cze 2023, 21:08

Tych dużych mieszkań cen niestety nie znam. Ostatnie dwupokojowe sztuki poszły do góry i zaczynają się od 12k (parter może trochę mniej) i idą w górę w zależności od pietra. Te duże na pewno były tańsze sporo (jeszcze tańsze wszystkie były z pół roku temu) ale dokładnej ceny za metr nie znam, strzelam, że może z 10500. Na małych mieszkaniach nie da się obecnie nic negocjować.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Adddddm i 16 gości