Parkowanie / miejsca postojowe w okolicy osiedla Avia / Orlińskiego w Krakowie

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
iti
Posty: 1194
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Parkowanie / miejsca postojowe w okolicy osiedla Avia / Orlińskiego w Krakowie

Postautor: iti » 09 sie 2023, 15:26

teqnix pisze:Czasami też jedna pierdoła może spowodować zjazd w dół, jak wojna o parkowanie w Avii. Miałem też pecha być ostatnio w okolicy Centralnej jak robili to rondo i były tam niemiłosierne korki. Zakładam, że już z tym sobie poradzili. W zasadzie co tu w koło budowali Atal czy Dasta (jeszcze parę miesięcy temu bym o Avii tu też wspomniał) to fajne miejscówki.

Tak z ciekawości, to o co chodzi z wojną o parkowanie w Avii? Wydawało mi się, że jestem dosyć dobrze zorientowany w okolicy, ale nie kojarzę tematu. Za to trzeba przyznać, że to jedno z niewielu osiedli, gdzie chodniki nie są regularnie zastawione całe samochodami.

Za to jeśli ktoś nie ma miejsca postojowego, przyjeżdżają goście itp., to ma opcje:
- zaparkowania na pasie startowym po wschodniej stronie osiedla, zawsze bez problemu można znaleźć miejsce;
- wynajęcia miejsca na płatnym parkingu sprzeżonym na tym samym pasie;
- zaparkowania na miejskich miejscach postojowych wzdłuż Włodarczyka, Orlińskiego, Kłosowskiego;
- wynajęcia miejsca postojowego naziemnego lub w garażu.

To naprawę jedno z mniej problematycznych miejsc, jeśli chodzi o parkowanie w Krakowie.

Swoją drogą, tam jest jakiś zjazd cen w dół przez to? :D


teqnix
Posty: 196
Rejestracja: 25 maja 2023, 13:46

Re: Parkowanie / miejsca postojowe w okolicy osiedla Avia / Orlińskiego w Krakowie

Postautor: teqnix » 09 sie 2023, 21:23

iti pisze:
teqnix pisze:Czasami też jedna pierdoła może spowodować zjazd w dół, jak wojna o parkowanie w Avii. Miałem też pecha być ostatnio w okolicy Centralnej jak robili to rondo i były tam niemiłosierne korki. Zakładam, że już z tym sobie poradzili. W zasadzie co tu w koło budowali Atal czy Dasta (jeszcze parę miesięcy temu bym o Avii tu też wspomniał) to fajne miejscówki.

Tak z ciekawości, to o co chodzi z wojną o parkowanie w Avii? Wydawało mi się, że jestem dosyć dobrze zorientowany w okolicy, ale nie kojarzę tematu. Za to trzeba przyznać, że to jedno z niewielu osiedli, gdzie chodniki nie są regularnie zastawione całe samochodami.

Za to jeśli ktoś nie ma miejsca postojowego, przyjeżdżają goście itp., to ma opcje:
- zaparkowania na pasie startowym po wschodniej stronie osiedla, zawsze bez problemu można znaleźć miejsce;
- wynajęcia miejsca na płatnym parkingu sprzeżonym na tym samym pasie;
- zaparkowania na miejskich miejscach postojowych wzdłuż Włodarczyka, Orlińskiego, Kłosowskiego;
- wynajęcia miejsca postojowego naziemnego lub w garażu.

To naprawę jedno z mniej problematycznych miejsc, jeśli chodzi o parkowanie w Krakowie.

Swoją drogą, tam jest jakiś zjazd cen w dół przez to? :D

Tych artykułów jest sporo, np. tutaj: krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,29839635,czyzyny-spoldzielnia-wprowadza-strefe-platnego-parkowania.html

Więc miejsce to chyba było mało problematyczne bo obecnie jest nawet za bardzo. Nie mam pewności ale zakładam, że z tych ulic co wymieniłeś to Kłosowskiego i Włodarczyka są objęte tym zakazem. Jak ktoś ma garaż to spoko ale z tego co pamiętam to mieszkania w Avii były tanie m. in. dlatego, że tych miejsc było mało. Nie wiem czy już to powoduje spadek cen ale ja osobiście bym z tego powodu nie kupił a pewnie trochę takich osób jak ja się znajdzie. Jak się sytuacja jakoś nie unormuje to pewnie relacja cen Avii do konkurencji będzie się pogarszać.

scr4tchi
Posty: 154
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Parkowanie / miejsca postojowe w okolicy osiedla Avia / Orlińskiego w Krakowie

Postautor: scr4tchi » 10 sie 2023, 10:00

iti pisze:Tak z ciekawości, to o co chodzi z wojną o parkowanie w Avii? Wydawało mi się, że jestem dosyć dobrze zorientowany w okolicy, ale nie kojarzę tematu. Za to trzeba przyznać, że to jedno z niewielu osiedli, gdzie chodniki nie są regularnie zastawione całe samochodami.

Wydaje mi się, że owa bitwa to ten wolny plac gdzie parkują samochody zaraz obok bloku nr. 1 chyba. Samo osiedle super i mieszkanie można było kupić naprawdę za bezcen. Szkoda, że wtedy miejsca postojowe były kosmicznie (jak na tamte czasy) wycenione, bo chyba za 50k. Wystarczyło przeczekać ok. 2 lata i te same miejsca sprzedawali razem z komórką za 42k :D

teqnix pisze:Napisałem to lekko ironicznie więc bez urazy. "Lepszość" w dzielnicy tworzą sami deweloperzy sprzedając mieszkania po określonych cenach i dostosowując też do tego wykonanie projektu. Pewnie to z kolei zależy od cen zakupu gruntów. Czasami też jedna pierdoła może spowodować zjazd w dół, jak wojna o parkowanie w Avii. Miałem też pecha być ostatnio w okolicy Centralnej jak robili to rondo i były tam niemiłosierne korki. Zakładam, że już z tym sobie poradzili. W zasadzie co tu w koło budowali Atal czy Dasta (jeszcze parę miesięcy temu bym o Avii tu też wspomniał) to fajne miejscówki. Prestiż okolicy wzrasta jak się pobudowały te Atuty a gdyby nie ta nieszczęsna elektrociepłownia i oczyszczalnia ścieków to zarówno te południowe Czyżyny jak i Płaszów to by było świetne miejsce gdyby ktoś wykorzystał Wisłę jakąś kładką itp.

Jeśli lekko ironicznie to nie ogarnąłem. To prawda były problemy podczas budowy tych dwóch nieszczęsnych rond, ale teraz już jest luźno. Te wszystkie kontenery prędzej czy później znikną. Szkoda, że pewnie zamienią się w bloki. Develia ten cały teren kupiła praktycznie za bezcen. Szkoda, że planując budować takie dokokszone osiedle nie zastanowili się lepiej nad wykorzystaniem części terenu na rekreację czy odpoczynek. Przecież miejsca jest ogrom. Osiedle przy Avii jest bardzo fajne, jednak lepiej by tamte tereny po drugiej stronie Sawickiego nie poszły pod bloki tylko zostały zielone. Podobno jest zgoda na budowę tam bloków.
Co do kładki na nad Wisłą to ma być w planach zrobienie kładki, bo fajnie byłoby połączyć te obie ścieżki po obu stronach Wisły. Ale to wiadomo czas pokaże. Co do osiedla przy Carefour to bloki bardzo eleganckie co tu więcej mówić. Tylko jak je budowali to byłem jeszcze małym szkrabem. Szkoda, ale nie miałem na to wpływu.


iti
Posty: 1194
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Parkowanie / miejsca postojowe w okolicy osiedla Avia / Orlińskiego w Krakowie

Postautor: iti » 10 sie 2023, 14:28

teqnix pisze:Tych artykułów jest sporo, np. tutaj: krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,29839635,czyzyny-spoldzielnia-wprowadza-strefe-platnego-parkowania.html

Więc miejsce to chyba było mało problematyczne bo obecnie jest nawet za bardzo. Nie mam pewności ale zakładam, że z tych ulic co wymieniłeś to Kłosowskiego i Włodarczyka są objęte tym zakazem. Jak ktoś ma garaż to spoko ale z tego co pamiętam to mieszkania w Avii były tanie m. in. dlatego, że tych miejsc było mało. Nie wiem czy już to powoduje spadek cen ale ja osobiście bym z tego powodu nie kupił a pewnie trochę takich osób jak ja się znajdzie. Jak się sytuacja jakoś nie unormuje to pewnie relacja cen Avii do konkurencji będzie się pogarszać.

No to nieprawidłowo zakładasz, żadne z miejsc, które wymieniłem tym zakazem nie jest objęte. Strefa dotyczy dróg na terenie spółdzielni, a ja pisałem o parkingach należących do miasta. Jeśli jest jakaś wojna i parkingi, to raczej w głowach władz spółdzielni. Co ciekawe, to te mandaty dostają głównie jej mieszkańcy i ich goście.

Miejsc postojowych na Avii było tyle, ile w innych inwestycjach, które dostawały pozwolenia w tym czasie. Zobacz, masz tam też spore parkingi naziemne ze sprzedawanymi miejscami na pasie i przy nowym parku. Za to nie ma parkowania na chodnikach, co mi się w tej okolicy całkiem podoba.
scr4tchi pisze:Wydaje mi się, że owa bitwa to ten wolny plac gdzie parkują samochody zaraz obok bloku nr. 1 chyba. Samo osiedle super i mieszkanie można było kupić naprawdę za bezcen. Szkoda, że wtedy miejsca postojowe były kosmicznie (jak na tamte czasy) wycenione, bo chyba za 50k. Wystarczyło przeczekać ok. 2 lata i te same miejsca sprzedawali razem z komórką za 42k :D

Jaka znów bitwa? Jeśli chodzi o kawałek pasa startowego przy bloku Orlińskiego 1, to wjeżdża kto chce i parkuje za darmo, jeśli jest miejsce. To miejska działka, rezerwa pod tramwaj na Stella-Sawickiego.

Zabawne, zastanawiam się skąd się takie historie biorą :)

A miejsca faktycznie nie były tanie, 50k w garażu, później wyprzedawali te, co zostały poniżej 40k, chyba za 36 albob 32k. Miejsca naziemne to było ok. 25k, więc faktycznie to sporo kosztowało. Ale 2 pokoje na 40 m2, z miejscem postojowym naziemnym i piwnicą można było mieć poniżej 200k. Z dzisiejszej perspektywy to robi wrażenie, albo kawalerka ponad 30 m2 z osobną kuchnią (możliwą do przerobienia na minisypialnię) poniżej 130k.

Ludzie raczej żałują, że nie wzięli większych / więcej mieszkań tam.

scr4tchi
Posty: 154
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: Parkowanie / miejsca postojowe w okolicy osiedla Avia / Orlińskiego w Krakowie

Postautor: scr4tchi » 11 sie 2023, 7:21

iti pisze:Jaka znów bitwa? Jeśli chodzi o kawałek pasa startowego przy bloku Orlińskiego 1, to wjeżdża kto chce i parkuje za darmo, jeśli jest miejsce. To miejska działka, rezerwa pod tramwaj na Stella-Sawickiego.

Zabawne, zastanawiam się skąd się takie historie biorą : )

A miejsca faktycznie nie były tanie, 50k w garażu, później wyprzedawali te, co zostały poniżej 40k, chyba za 36 albob 32k. Miejsca naziemne to było ok. 25k, więc faktycznie to sporo kosztowało. Ale 2 pokoje na 40 m2, z miejscem postojowym naziemnym i piwnicą można było mieć poniżej 200k. Z dzisiejszej perspektywy to robi wrażenie, albo kawalerka ponad 30 m2 z osobną kuchnią (możliwą do przerobienia na minisypialnię) poniżej 130k.

Ludzie raczej żałują, że nie wzięli większych / więcej mieszkań tam.

Słowo bitwa pewnie trzeba włożyć w cudzysłów. Ogólnie na tej działce gdzie kiedyś była trawa był problem z miejscem i do tej pory tam stoją. Gorzej gdy jedna osoba przyblokowała drugą, bo też musiała się wcisnąć. Wiele było takich sytuacji. Pamiętam jak dziś, metr kwadratowy 4400 złotych dla tych mniejszych mieszkań. Dzisiaj to z pocałowaniem ręki każdy by wziął : D

czang
Posty: 219
Rejestracja: 04 maja 2017, 17:35

Re: Parkowanie / miejsca postojowe w okolicy osiedla Avia / Orlińskiego w Krakowie

Postautor: czang » 09 wrz 2023, 21:59

To ja się dołączę do dyskusji. Jest tak, że czasem trzeba stanąć nieco dalej od mieszkania, ale generalnie, to zawsze się coś znajdzie na parkingach miejskich.

Obrazek
Ul. Orlińskiego, przebiegająca częściowo pomiędzy osiedlem Avia a osiedlem Orlińskiego

Tu co prawda sezon wakacyjny jeszcze, więc aut w okolicy ubyło, ale bywa, że i tak wygląda ulica Orlińskiego. Oczywiście jeśli ma się swój samochód, to najlepiej mieć też własne miejsce postojowe.

neo
Posty: 447
Rejestracja: 13 sty 2016, 23:39

Re: Parkowanie / miejsca postojowe w okolicy osiedla Avia / Orlińskiego w Krakowie

Postautor: neo » 07 mar 2024, 13:24

Byłem ostatnio i akurat tam nie ma problemów z parkowaniem, jest sporo ogólnodostępnych parkingów wzdłuż osiedlowych ulic, a jeżeli nic nie uda się znaleźć, to zawsze zostaje pas startowy, gdzie miejsca jest mnóstwo. Choć szkoda, że ten pas został tak wykorzystany, bo chciałoby się, żeby robił za coś lepszego niż parking.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 16 gości