Domy / Blizniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
realista
Posty: 215
Rejestracja: 24 sty 2022, 19:18

Re: Domy / Blizniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: realista » 19 wrz 2023, 11:07

słoik_ze_wsi pisze:@pozdro - napisz może jeszcze jak tam w Skawinie wypada Twój indeks pyszne.pl :D

lepiej niż nie jedna dzielnica w Krakowie
mają jedną z lepszych pizzerii w małopolsce i parę restauracji które od 30 lat mają 7 dni w tygodniu o każdej porze obłożone stoliki co w dzisiejszych czasach sie nie zdarza :D


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Domy / Blizniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: pozdro » 19 wrz 2023, 12:52

Nie smiej sie bo bardzo dorbe oferty wrzuciłem blisko 2 szkoły, nawet prywatna, blisko komunikacja, i centrum skawiny tez niedaleko. A zapiekanki w skawinie całkiem niezłe mają. Wiadomo że to podmiejska lokalziacja, ale nie jest to jak niektórzy wrzucają 10km od wsi która jest 20km pod krakowem. Tylko cywilizowana miejscówka.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Domy / Bliźniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: pozdro » 19 wrz 2023, 12:53

jankomuzykanto pisze:
pozdro pisze:A no i w Skawinie jest obwodnica i szybki dojazd autem, a w Wieliczce to jakaś wąska droga zakorkowana przez centrum.

Chyba nigdy rano nie jechałeś do Krakowa tą niezakorkowaną obwodnicą :)
Obrazek

22min pociagiem do centrum krakowa SKA, możesz też innymi trasami przez zakopiankę, albo Kobierzyn.


pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Domy / Bliźniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: pozdro » 19 wrz 2023, 12:54

słoik_ze_wsi pisze:Nie ma sensu wchodzić w dyskusje z tym "pozdro" - pierdzieli kocopoły praktycznie w każdej sekcji tego forum. Dla przykładu wg niego Wzgórza Krzesławickie to lepsza lokalizacja niż Bronowice.

@pozdro - napisz może jeszcze jak tam w Skawinie wypada Twój indeks pyszne.pl :D

Co do tematu tego wątku - jeżeli komuś pasuje południe Krakowa to Wieliczka będzie najlepszą opcją - w sumie jedyną, która daje taki dostęp do usług i miasta. Sensowną alternatywną są też Niepołomice, ale tu już samochód pozostanie głównym środkiem komunikacji. Jeżeli jednak w grę wchodziłaby inna lokalizacja to ja prędzej szukałbym czegoś w Tyńcu/Bielanach/Zabierzowie.

Takiego czegoś to ja nie pisałem nigdzie, więc mi nie zarzucaj. Co najwyżej pisałem o górce narodowej że mając do wyboru 11k na górce i 15k na bronowicach to wolę górkę. Nigdzie nigdy o wzgórzach nie pisałem. Nawet pisałem że osiedle Piastów jest słabe.

jankomuzykanto
Posty: 151
Rejestracja: 26 lip 2023, 14:46

Re: Domy / Bliźniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: jankomuzykanto » 19 wrz 2023, 13:42

pozdro pisze:
jankomuzykanto pisze:
pozdro pisze:A no i w Skawinie jest obwodnica i szybki dojazd autem, a w Wieliczce to jakaś wąska droga zakorkowana przez centrum.

Chyba nigdy rano nie jechałeś do Krakowa tą niezakorkowaną obwodnicą :)
Obrazek

22min pociagiem do centrum krakowa SKA, możesz też innymi trasami przez zakopiankę, albo Kobierzyn.

Hej! przed chwilą mówiłeś o samochodzie i świetnej, niezakorkowanej obwodnicy (nie to co w tej zakorkowanej Wieliczce!), a nie żadnym pociągu. Można przecież też lecieć helikopterem!

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Domy / Blizniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: pozdro » 20 wrz 2023, 7:58

No i co to ma do działek które pokazałem? Korek jest w kierunku południowym od tych działek, w kierunku skawiny od ronda nie widzę korka nawet na twojej mapce. tam masz kilka dróg dojazdowych, no i generalnie jak sobie jakiś wypadek raz na rok znajdziesz to pewnie uda ci się screenshota zrobić. Byłem po 17 sobie oglądnąc nie było żadnych korków.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Domy / Blizniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: pozdro » 20 wrz 2023, 8:21

Aczkolwiek jest to całkiem dobry wątek żeby wrzucać oferty działek budowlanych jak traficie na coś fajnego.
Generalnie zaobserwowałem, że jak komuś nie zależy na dostępie do np miasteczka typu Skawina czy Wieliczka, to jedne z najtańszych działak pod Krakowem jednocześnie ciągle nieźle skomunikowanych są w Kierunku Zatora Czyli jakieś Wielkie Drogi, Ochodza, Borek Szlachecki itp. tam za 100k działak raczej bez problemu. Zalety to bliskość Wisły i kanału Łączany-Skawina, cena, dodatkow jest tam SKA i z reguły te działki są w niewielkiej odległości od przystanków kolejowych tak 500m, co w przypadku bardziej zabudowanych miejscowości jak Wieliczka, Zabierzów, Krzeszowice czy inne jest żadkością i tam albo działka z 500k albo 3-4km do przystanku i centrum miasteczka.
Tanie są też rejony Rzozowa i Radziszowa pod Skawiną. Okolice są calkiem fajne. Aczkolwiek wiadomo tu już trzeba się nastawić na mieszkanie na wsi. więc jak ktoś lubi faktycznie ciszę, zielen i nie przeszkadzają mu dojazdy nawet o sklepu (bo tu już zakupy online nie dotrą) to jak najbardziej można polecić. W tych lokalizacjach faktycznie w cenie Kawalerki w Krakowie ma się dom 140m2, a dojazd to tak do 30min.

jankomuzykanto
Posty: 151
Rejestracja: 26 lip 2023, 14:46

Re: Domy / Blizniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: jankomuzykanto » 20 wrz 2023, 8:34

pozdro pisze:No i co to ma do działek które pokazałem? Korek jest w kierunku południowym od tych działek, w kierunku skawiny od ronda nie widzę korka nawet na twojej mapce. tam masz kilka dróg dojazdowych, no i generalnie jak sobie jakiś wypadek raz na rok znajdziesz to pewnie uda ci się screenshota zrobić. Byłem po 17 sobie oglądnąc nie było żadnych korków.


Ale czemu bronisz się działkami, ich lokalizacją i ilością tych wąskich dróg skoro tak zachwalałeś obwodnicę Skawiny i szybką drogę do Krakowa. Trzymajmy się tematu świetnej obwodnicy. Tak się składa, że Wieliczka również ma więcej niż 1 drogę, a o 17 jechałem do Krakowa przez Wieliczkę i też nie było korków... co nie zmienia faktu istnienia problemu :) polecam przejechać się o godzinie 8 rano Skawina - Kraków tą super obwodnicą :)


wst102
Posty: 3
Rejestracja: 22 kwie 2024, 15:04

Re: Domy / Blizniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: wst102 » 22 kwie 2024, 15:22

Pytanie do mieszkańców Niepołomic lub tych co znają tamte tereny. Nie ma obawy, że inwestycje zlokalizwoane w bliskiej odległości od wałów lub Drwinki są mocno zagrożone powodzią? Widziałem kilka ciekawych domków i szeregówek w rejonie strefy przemysłowej (dość blisko walów wiślanych) i zastanawiam się czy przez bliskość zakładów przemysłowych, tereny te nie będą jakoś specjalnie chronione przed zalaniem w trakcie sporej powodzi np. wysadzaniem wałów w innym miejscu itp?



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości