Domy / Blizniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Hextor
Posty: 96
Rejestracja: 18 cze 2021, 18:55

Domy / Blizniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: Hextor » 17 wrz 2023, 14:59

Zbierzmy listę takich inwestycji. Niestety ciężko samemu znaleźć, bo jak się na portalu wpisze Wieliczka to wyskakują oferty w Sulkowie, a jak Borek Fałęcki to oferty w Libertówie.


humbak
Posty: 90
Rejestracja: 15 gru 2022, 13:43

Re: Domy / Blizniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: humbak » 17 wrz 2023, 16:13

slyszalem, ze podobno Wieliczka juz tak zabudowana, ze zaczynaja tam byc problemy z dostepnoscia wody (kolega z innego samorzadu rozmawial z kims z samorzadu wielickiego i tak uslyszal) i ze wraz z dalsza rozbudowa to problem niemal murowany - ktos potwierdzi lub zaprzeczy?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Domy / Bliźniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: pozdro » 18 wrz 2023, 7:07

Nie byłem wiele razy w Wieliczce, ale tak na pierwszy rzut oka uwazam, ze Wieliczka jest słaba do mieszkania. Moim faworytem jest raczej Skawina, choć tam podobno śmierdzi z zakładów przemysłowych Valeo i można chorób się nabawić. Aczkolwiek infrastruktura w Skawinie lepiej ogarnięta niż w Wieliczce. Nie wiem czy nie lepiej wyjdzie kupić działkę i wybudować dom. Z tego co widze działka 10 arów idzie kupić za jakies 250k. Dom to wydatek 450k w stanie developerski. Czyli za 700k można mieć te 120-140m2. W sumie cena śmieszna bo mieszkanie nawet na obrzeżach Krakowa to z 1.2mln zł minimum i to mniejszy metraż, realni to i drugie tyle czyli z 1.5mln zł może kosztować. Sam się za działka rozglądałem i może nie ma szalowych ofert ale idzie znaleść w dobrej cenie. Tez kwestia lokalizacji jaka komu pasuje, nie mniej te po 250k to były raczej blisko granic Krakowa.


Wowwow1234@op.pl
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2023, 17:10

Re: Domy / Bliźniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: Wowwow1234@op.pl » 18 wrz 2023, 17:19

pozdro pisze:Nie byłem wiele razy w Wieliczce, ale tak na pierwszy rzut oka uwazam, ze Wieliczka jest słaba do mieszkania. Moim faworytem jest raczej Skawina, choć tam podobno śmierdzi z zakładów przemysłowych Valeo i można chorób się nabawić. Aczkolwiek infrastruktura w Skawinie lepiej ogarnięta niż w Wieliczce. Nie wiem czy nie lepiej wyjdzie kupić działkę i wybudować dom. Z tego co widze działka 10 arów idzie kupić za jakies 250k. Dom to wydatek 450k w stanie developerski. Czyli za 700k można mieć te 120-140m2. W sumie cena śmieszna bo mieszkanie nawet na obrzeżach Krakowa to z 1.2mln zł minimum i to mniejszy metraż, realni to i drugie tyle czyli z 1.5mln zł może kosztować. Sam się za działka rozglądałem i może nie ma szalowych ofert ale idzie znaleść w dobrej cenie. Tez kwestia lokalizacji jaka komu pasuje, nie mniej te po 250k to były raczej blisko granic Krakowa.

Hej,

Zarejestrowalem się ekstra dla ciebie żeby odpisać na twój elementarny brak wiedzy.

1) W Wieliczce nia ma problemu z wodą (ew to że jest kiepskiej jakości)
2) Komunikacja z Wieliczki do Krakowa...
Pociąg który staje pod Hala Targową, Zabłociu itd
Autobus co 10 minut plus nocny 904
3) W Centrum Wieliczki masz wszystko co potrzeba kilka mniejszym restauracji, małe kino, imprezy dla młodzieży całe wakacje, skate park, basen, kilka szkół większość nówki sztuki.
4) Budowa domu - niech każdy tu żyje marzeniami, za 450 tys postawi stan dew. Powiem ci tyle że budowa 200m dwa lata temu rozpoczeta bez działki do wprowadzenia się 800-900 tys wyszła już dawno nie liczę. A gdzie jescze ogrodzenie ładne itp.... Ludzie żyją w bajce że można dom wybudowac za 450tys życzę spróbować a potem pisac.
5) Czy do Skawiny dojeżdża choć jeden autobus(bezpośrednio z centrum Krakowa) czy może masz czas wozić dzieci tam i spowrotem do szkoły bo działki za 250tys nie kupisz ani blisko centrum Skawiny ani blisko centrum Wieliczki.

Ludzie patrzą na Extradom czy Archon i już znają cenę. Pracuje w branży budowlanej i znam ceny a i tak wiele rzeczy mnie przeroslo i zaskoczyło...

free66
Posty: 53
Rejestracja: 05 cze 2016, 22:30

Re: Domy / Bliźniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: free66 » 18 wrz 2023, 17:58

Wowwow1234@op.pl pisze:
pozdro pisze:Nie byłem wiele razy w Wieliczce, ale tak na pierwszy rzut oka uwazam, ze Wieliczka jest słaba do mieszkania. Moim faworytem jest raczej Skawina, choć tam podobno śmierdzi z zakładów przemysłowych Valeo i można chorób się nabawić. Aczkolwiek infrastruktura w Skawinie lepiej ogarnięta niż w Wieliczce. Nie wiem czy nie lepiej wyjdzie kupić działkę i wybudować dom. Z tego co widze działka 10 arów idzie kupić za jakies 250k. Dom to wydatek 450k w stanie developerski. Czyli za 700k można mieć te 120-140m2. W sumie cena śmieszna bo mieszkanie nawet na obrzeżach Krakowa to z 1.2mln zł minimum i to mniejszy metraż, realni to i drugie tyle czyli z 1.5mln zł może kosztować. Sam się za działka rozglądałem i może nie ma szalowych ofert ale idzie znaleść w dobrej cenie. Tez kwestia lokalizacji jaka komu pasuje, nie mniej te po 250k to były raczej blisko granic Krakowa.

Hej,

Zarejestrowalem się ekstra dla ciebie żeby odpisać na twój elementarny brak wiedzy.

1) W Wieliczce nia ma problemu z wodą (ew to że jest kiepskiej jakości)
2) Komunikacja z Wieliczki do Krakowa...
Pociąg który staje pod Hala Targową, Zabłociu itd
Autobus co 10 minut plus nocny 904
3) W Centrum Wieliczki masz wszystko co potrzeba kilka mniejszym restauracji, małe kino, imprezy dla młodzieży całe wakacje, skate park, basen, kilka szkół większość nówki sztuki.
4) Budowa domu - niech każdy tu żyje marzeniami, za 450 tys postawi stan dew. Powiem ci tyle że budowa 200m dwa lata temu rozpoczeta bez działki do wprowadzenia się 800-900 tys wyszła już dawno nie liczę. A gdzie jescze ogrodzenie ładne itp.... Ludzie żyją w bajce że można dom wybudowac za 450tys życzę spróbować a potem pisac.
5) Czy do Skawiny dojeżdża choć jeden autobus(bezpośrednio z centrum Krakowa) czy może masz czas wozić dzieci tam i spowrotem do szkoły bo działki za 250tys nie kupisz ani blisko centrum Skawiny ani blisko centrum Wieliczki.

Ludzie patrzą na Extradom czy Archon i już znają cenę. Pracuje w branży budowlanej i znam ceny a i tak wiele rzeczy mnie przeroslo i zaskoczyło...


Wszystko się zgadza. Wieliczka > Skawina.

Hextor
Posty: 96
Rejestracja: 18 cze 2021, 18:55

Re: Domy / Bliźniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: Hextor » 18 wrz 2023, 18:45

Patrzyłem też w Skawinie, ale wszystkie domy były na dalekich obrzeżach. Macie linki do jakiś ciekawych inwestycji?

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Domy / Bliźniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: pozdro » 19 wrz 2023, 7:27

Właśnie skawina fajniejsza się wydaje. Co do pociągu to akurat skawina lepiej skomunikowana. Więcej połączeń i więcej przystanków. Co do ceny budowy domu to 140m2 tyle kosztuje dokładnie 410k wg kosztorysów na portalach budowlanych w cenach z 2023. Już zaokrągliłem do 450k. Zakładając że deweloperzy sprzedają po 700-800k już z działka i sporą marża to nie widzę nic dziwnego w cenie 450k. Ja ostatnio działkę koło Skawina Jagielnica oglądałem. Spokojnie idzie znaleść coś ponad 200k kosztowała. Wieliczka właśnie słaba się wydaje bo tam nie ma dostępu do komunikacji publicznej. Jest linia kolejowa ale jednotorowa jeden pociąg jeździ, dodatkowo jest za jakąś rzeką więc się nie da tam dojść. Jest w jakimś wąwozie więc poruszanie się jest utrudnione, działki i inwestycje to są daleko od tej komunikacji publicznej rynku i szkół, może mieszkanie kupi, ale dom z działka to jakieś totalne obrzeża najczęściej. Obok Skawiny las Tyniecki, bulwary wiślane WTR. Mi dużo bardziej podchodzi, nawet na lotnisko bliżej. Wieliczka jakoś nie widziałem fajnych ofert. A no i w Skawinie jest obwodnica i szybki dojazd autem, a w Wieliczce to jakaś wąska droga zakorkowana przez centrum. No i lepsze położenie od strony Bielański Tynieckiego Parku krajobrazowego. Las Wolski dobry dojazd rowerkiem. W Wieliczce to nie bardzo jest co robić. Miedzy Skawiną a Sidziną jest dużo fajnych działek i dość dobre ceny. Odległościowo własnie jak mierzę to dużo lepiej zlokalziowane blisko do komunikacji typu pkp, blisko do centrum skawiny, blisko do szkoły, ogólnie okolica spokojna same nowe domy. Też ciekawy kierunek Skawina w stronę tyńca. Natomiast na zachód i południe od Skawiny (Rzozów lub Podbory Skawińskie) to tam już działki po 100k można kupić, tak z 3min na piechotę od pkp, aczkolwiek tu faktycznie już usługi słabe. Wieliczka może nie jest zła, aczkolwiek nie czesto tam bywam, mało atrakcyjna trasa, Skawina do wiadomo przypadkiem się wpada jadąc WTR do Tyńca czy nad Kanał Skawina - Łączany
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2023, 8:15 przez pozdro, łącznie zmieniany 1 raz.

pozdro
Posty: 2713
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Domy / Bliźniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: pozdro » 19 wrz 2023, 8:17

Hextor pisze:Patrzyłem też w Skawinie, ale wszystkie domy były na dalekich obrzeżach. Macie linki do jakiś ciekawych inwestycji?

Ja ostatnio oglądałem te 2 działeczki bardzo ciekawa oferta
otodom.pl/pl/oferta/dzialka-budowlana-w-skawinie-ul-adama-asnyka-ID4dXUh
otodom.pl/pl/oferta/skawina-duza-dzialka-budowlana-22-ary-ID4mXSg

Zwłaszcza ta 22 ary nie wiem czy tam się 2 domy nie zmieszą nawet, choć niby jakiś tam teren z w tyle dzałki z kanałem melioracyjnym.


jankomuzykanto
Posty: 151
Rejestracja: 26 lip 2023, 14:46

Re: Domy / Bliźniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: jankomuzykanto » 19 wrz 2023, 8:25

pozdro pisze:A no i w Skawinie jest obwodnica i szybki dojazd autem, a w Wieliczce to jakaś wąska droga zakorkowana przez centrum.

Chyba nigdy rano nie jechałeś do Krakowa tą niezakorkowaną obwodnicą :)
Obrazek

słoik_ze_wsi
Posty: 54
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:05

Re: Domy / Bliźniaki / Szeregówki na południu Krakowa / w Wieliczce / gdzie kupić na południu Krakowa

Postautor: słoik_ze_wsi » 19 wrz 2023, 9:42

Nie ma sensu wchodzić w dyskusje z tym "pozdro" - pierdzieli kocopoły praktycznie w każdej sekcji tego forum. Dla przykładu wg niego Wzgórza Krzesławickie to lepsza lokalizacja niż Bronowice.

@pozdro - napisz może jeszcze jak tam w Skawinie wypada Twój indeks pyszne.pl :D

Co do tematu tego wątku - jeżeli komuś pasuje południe Krakowa to Wieliczka będzie najlepszą opcją - w sumie jedyną, która daje taki dostęp do usług i miasta. Sensowną alternatywną są też Niepołomice, ale tu już samochód pozostanie głównym środkiem komunikacji. Jeżeli jednak w grę wchodziłaby inna lokalizacja to ja prędzej szukałbym czegoś w Tyńcu/Bielanach/Zabierzowie.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości