Bliźniaki, domy w Krakowie - aktualna oferta / gdzie kupić dom lub bliźnak w Krakowie

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
mb29
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:25

Bliźniaki, domy w Krakowie - aktualna oferta / gdzie kupić dom lub bliźnak w Krakowie

Postautor: mb29 » 28 wrz 2023, 7:30

Kojarzycie jakieś ciekawe oferty na domy a raczej bliźniaki w Krakowie nie na dalekich obrzeżach a powiedzmy blisko tramwaju czy pociągu? Kojarzę ze przy mieszkaj w mieście coś kiedyś było. Raczej nie będzie mnie na to stać ale chcę się zorientować jaka jest oferta i orientacyjne ceny :D


pozdro
Posty: 2714
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Bliźniaki, domy w Krakowie - aktualna oferta / gdzie kupić dom lub bliźnak w Krakowie

Postautor: pozdro » 28 wrz 2023, 8:18

Poszukaj na otodom działek widziałem gotowe budowała w działki po 500k około. W Pychowicach oraz na woli justowskiej. Takie nie duże ale typowo po domek do 160m2. A potem to firmę ogarnąć co kompleksowo zbuduje całość za 450k. Chyba że ci nie zależy na prestiżowej lokalizacji to na nowej hucie za wschód od placu centralnego tanie działeczki po 300k

mb29
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:25

Re: Bliźniaki, domy w Krakowie - aktualna oferta / gdzie kupić dom lub bliźnak w Krakowie

Postautor: mb29 » 28 wrz 2023, 9:06

Przeglądałam działki ale ceny mazz chyba nieaktualne bo na ten moment wszytko trxebs robić razy dwa. Z budową domu za 450k również może być ciężko. Ale dzięki za polecenie. Oczywiście własny dom to marzenie i 1000x lepszy pomysł niż bliźniak


nanu
Posty: 172
Rejestracja: 22 wrz 2020, 14:11

Re: Bliźniaki, domy w Krakowie - aktualna oferta / gdzie kupić dom lub bliźnak w Krakowie

Postautor: nanu » 28 wrz 2023, 9:31

pozdro pisze:Poszukaj na otodom działek widziałem gotowe budowała w działki po 500k około. W Pychowicach oraz na woli justowskiej. Takie nie duże ale typowo po domek do 160m2. A potem to firmę ogarnąć co kompleksowo zbuduje całość za 450k. Chyba że ci nie zależy na prestiżowej lokalizacji to na nowej hucie za wschód od placu centralnego tanie działeczki po 300k

450k za samo wybudowanie domu (bez wykończenia) to obecnie chyba tylko jak nie będziesz płacić robocizny tylko samemu wszystko będziesz robić.... Obecnie działka w samym Krakowie lub na obrzeżach (ale takich bliskich) + postawienie i całkowite wykończenie domu to ponad milion. Chyba, że robisz mega budżetowo i małą klitkę no to w milionie się zmieści.

pozdro
Posty: 2714
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Bliźniaki, domy w Krakowie - aktualna oferta / gdzie kupić dom lub bliźnak w Krakowie

Postautor: pozdro » 28 wrz 2023, 9:40

No własnie nie bierzesz normalną firmę komplekwoe wykonanie. Samemu to pewnie taniej to wyjdzie. Nie mówimy o wielkim domu. Prosty niewielki domek 120m2 jak od dewelopera bez cudowania.
tu masz ale to i tak drogawe bo to już bardzo profesjonalna oferta domu energooszczednego
dompelenenergii.pl/projekty-domow/dom-w-malinowkach-2

SirCinek
Posty: 128
Rejestracja: 07 sty 2020, 19:57

Re: Bliźniaki, domy w Krakowie - aktualna oferta / gdzie kupić dom lub bliźnak w Krakowie

Postautor: SirCinek » 28 wrz 2023, 14:41

pozdro pisze:No własnie nie bierzesz normalną firmę komplekwoe wykonanie. Samemu to pewnie taniej to wyjdzie. Nie mówimy o wielkim domu. Prosty niewielki domek 120m2 jak od dewelopera bez cudowania.
tu masz ale to i tak drogawe bo to już bardzo profesjonalna oferta domu energooszczednego
dompelenenergii.pl/projekty-domow/dom-w-malinowkach-2

Tylko, że to nie jest zadna oferta tylko szacunek. Nikt z Tobą umowy nie podpiszę, że wybuduje Ci ten projekt za takie pieniadze, bo pewnie trzeba na dzien dobry doliczyć 20-30% :)

pozdro
Posty: 2714
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Bliźniaki, domy w Krakowie - aktualna oferta / gdzie kupić dom lub bliźnak w Krakowie

Postautor: pozdro » 28 wrz 2023, 15:03

takich firm jest więcej i spokojnie ci zrealizują dom w stanie deweloperskm za 4500-5000zł/m2
tu masz też info. Aż tak drogo nie jest do 5k /m2 spokojnie zbudujesz. Oczywiście bez wykończenia, ale to mieszkanie też trzeba wykończyć.
Jakby kosztowało więcej to dweloperzy by po 800k domów nie sprzedawli co trzeba zbudować doliczyć działkę minimum z 100k oraz jakiś zysk i podatek vat.
money.pl/gospodarka/ceny-zniechecaja-do-budowy-domu-skok-kosztow-o-76-proc-w-5-lat-6920939435727840a.html

mb29
Posty: 10
Rejestracja: 13 cze 2022, 17:25

Re: Bliźniaki, domy w Krakowie - aktualna oferta / gdzie kupić dom lub bliźnak w Krakowie

Postautor: mb29 » 28 wrz 2023, 15:33

A znacie jakieś aktualne oferty lub w budowie domów lub bliźniaków? Jestem ciekawa ile to kosztuje w ogóle, wiem że drożej na pewno niż samemu


SirCinek
Posty: 128
Rejestracja: 07 sty 2020, 19:57

Re: Bliźniaki, domy w Krakowie - aktualna oferta / gdzie kupić dom lub bliźnak w Krakowie

Postautor: SirCinek » 28 wrz 2023, 15:41

samson-dom.pl/opatkowicka-park niby 5min do Opatkowice SKA
dewelopermarszal.pl/inwestycja - Wielka Wieś (szkoła) MPK 300m, tam chyba jezdza autobusy co ~15min w godzinach szczytu

homgrown
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2023, 18:15

Re: Bliźniaki, domy w Krakowie - aktualna oferta / gdzie kupić dom lub bliźnak w Krakowie

Postautor: homgrown » 30 wrz 2023, 18:29

mb29 pisze:A znacie jakieś aktualne oferty lub w budowie domów lub bliźniaków? Jestem ciekawa ile to kosztuje w ogóle, wiem że drożej na pewno niż samemu

otodom.pl/pl/oferta/energooszczedny-dom-osiedle-ecolivia-biezanow-ID4lnls

otodom.pl/pl/oferta/kurdwanow-ostanie-5-segmentow-5-pokoi-garaz-og-ID4njPO

lub budowa, ale jak bys nie liczyl to nawet tani dom budowany wlasnymi silami z dzialka w Krakowie i wykonczeniem dobijesz do miliona. Dzialka tutaj generuje ogromny koszt (ew adaptacja dzialki, projektu itp) Chyba ze masz dzialke od dziadkow to nic tylko budowac :D



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: NeVeS i 8 gości