2 pokoje 40m2 do 500 k - gdzie w Krakowie można kupić takie mieszkanie?

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Martab
Posty: 202
Rejestracja: 23 kwie 2021, 14:44

Re: 2 pokoje 40m2 do 500 k - gdzie?

Postautor: Martab » 05 paź 2023, 18:14

bartekrk pisze:
Sellie pisze:.... ja raczej szukam opcji z marketami w pobliżu, żebym w 20 minut na nogach doszła do marketu, a tu jest spacer ponad 30, niby da się zrobić, ale na co dzień męczące chodzić z tobołami godzinę (mam pracę siedzącą i często w ciągu dnia sklep to mój jedyny ruch, więc zależy mi na bliskości jakiegokolwiek marketu).

Nie widzisz w tym co piszesz sprzeczności?

Sellie pisze:Al. 29 Listopada - 17920 za metr xDDDDDD
No i tego Banacha Zacisze, gdzie jebnęli cenę 16 tys. za metr.

Ale im dłużej na to patrzę tym bardziej myślę, że jednak chyba powinnam odpuścić Kraków, wrócić na Śląsk i żyć bez kredytów. :)

Czasy się zmieniają i ludzie coraz częściej wynajmują całe życie, a nie czają się na zakup całe życie tracąc czas na korespondencję z deweloperami, taka też moja rada, wynajmować.


Nie uwazasz ze jakakolwiek cena byl nie byla to i tak ludzie beda pisac ze za duzo? poprostu tak mamy ze nam sie wydaje ze powinno byc taniej :)


bartekrk
Posty: 134
Rejestracja: 23 gru 2021, 12:11

Re: 2 pokoje 40m2 do 500 k - gdzie?

Postautor: bartekrk » 05 paź 2023, 18:56

Martab pisze:Nie uwazasz ze jakakolwiek cena byl nie byla to i tak ludzie beda pisac ze za duzo? poprostu tak mamy ze nam sie wydaje ze powinno byc taniej :)

nie

bridget
Posty: 56
Rejestracja: 16 wrz 2023, 15:53

Re: 2 pokoje 40m2 do 500 k - gdzie w Krakowie można kupić takie mieszkanie?

Postautor: bridget » 05 paź 2023, 21:16

Sellie pisze:A co do tego sposobu na cesje - na jakiej zasadzie by to miało prawnie działać? Co ja niby kupuję od właściciela, skoro on nie ma żadnej cesji w momencie rezygnacji u dewelopera? Kto mi zagwarantuje, że deweloper nie sprzeda mieszkania komuś innemu, a ja zostanę z zadatkiem na -40k?


To działa na zasadzie odstępnego - właściciel w obecności Twojej, dewelopera i notariusza rozwiązuje umowę i od razu Ty podpisujesz umowę z deweloperem.
Z tego co wiem, są tam jeszcze mieszkania 40m2 (w cenie 12 500-13 000 zł/m2) do odstąpienia dostępne, byłam tam ostatnio i wygląda to calkiem nieźle.


scr4tchi
Posty: 152
Rejestracja: 04 kwie 2023, 7:38

Re: 2 pokoje 40m2 do 500 k - gdzie w Krakowie można kupić takie mieszkanie?

Postautor: scr4tchi » 06 paź 2023, 10:22

Sellie pisze:Wydawało mi się, że tam jest stacja przed tymi wszystkimi mieszkaniami nowymi, chyba Kraków Prokocim, ale jak patrzę na mapę to faktycznie daleko.
Tak czy inaczej ta lokalizacja jest blisko Wisły, więc ja się osobiście boje, że jak Wisła znowu wyleje to zaleje takie budynki.
M1 to jest na Czyżynach, więc to jest spory kawałek do przejścia, ja raczej szukam opcji z marketami w pobliżu, żebym w 20 minut na nogach doszła do marketu, a tu jest spacer ponad 30, niby da się zrobić, ale na co dzień męczące chodzić z tobołami godzinę (mam pracę siedzącą i często w ciągu dnia sklep to mój jedyny ruch, więc zależy mi na bliskości jakiegokolwiek marketu).
Tak czy inaczej popatrze, może się tam zgłoszę, bo właśnie mi wysłali z dwóch innych inwestycji ceny to:

Al. 29 Listopada - 17920 za metr xDDDDDD
No i tego Banacha Zacisze, gdzie jebnęli cenę 16 tys. za metr.

Ale im dłużej na to patrzę tym bardziej myślę, że jednak chyba powinnam odpuścić Kraków, wrócić na Śląsk i żyć bez kredytów. :)


Skoro piszesz, że Twoja praca jest siedząca i takie wyjście do sklepu to jedyny ruch w dniu to chyba lepiej przejść się dłużej niż krócej? Może nie tyle lepiej, ale zdrowiej. Trochę nie rozumiem, że 20 minut to jest okej, a 30 minut to już nie bardzo. Przecież nie jest to jakaś znacząca różnica. Jeśli tamta lokalizacja Ci nie pasuje to może lepiej poszukać czegoś na rynku wtórnym? W takiej cenie łatwiej będzie coś znaleźć. Co prawda w starym budownictwie, ale zawsze coś. Na przykład Stara Huta przy placu Centralnym to świetne miejsce do zamieszkania, jeśli nie masz samochodu. Nie dość, że ładnie zielono to mnóstwo ścieżek rowerowych i spacerowych. Tramwaj, autobus pod nosem.

Sellie
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2018, 8:27

Re: 2 pokoje 40m2 do 500 k - gdzie w Krakowie można kupić takie mieszkanie?

Postautor: Sellie » 06 paź 2023, 19:57

Martab pisze:
bartekrk pisze:
Sellie pisze:.... ja raczej szukam opcji z marketami w pobliżu, żebym w 20 minut na nogach doszła do marketu, a tu jest spacer ponad 30, niby da się zrobić, ale na co dzień męczące chodzić z tobołami godzinę (mam pracę siedzącą i często w ciągu dnia sklep to mój jedyny ruch, więc zależy mi na bliskości jakiegokolwiek marketu).

Nie widzisz w tym co piszesz sprzeczności?

Sellie pisze:Al. 29 Listopada - 17920 za metr xDDDDDD
No i tego Banacha Zacisze, gdzie jebnęli cenę 16 tys. za metr.

Ale im dłużej na to patrzę tym bardziej myślę, że jednak chyba powinnam odpuścić Kraków, wrócić na Śląsk i żyć bez kredytów. :)

Czasy się zmieniają i ludzie coraz częściej wynajmują całe życie, a nie czają się na zakup całe życie tracąc czas na korespondencję z deweloperami, taka też moja rada, wynajmować.


Nie uwazasz ze jakakolwiek cena byl nie byla to i tak ludzie beda pisac ze za duzo? poprostu tak mamy ze nam sie wydaje ze powinno byc taniej :)


Nie, nie uważam. Pamiętam jak były ceny po 7-9 za metr, ja wtedy zarabiałam 5k netto. Teraz są ceny 15k za metr, a ja zarabiam 6k.
Wybacz, ale ceny wyraźnie odjechały względem zarobków. Ja na samo jedzenie wydaje teraz 2 x więcej niż 4 lata temu, a to przecież nie koniec inflacji, plus idzie recesja.
Najtańsze oferty jakie teraz dostałam to 13500 za metr, to więcej niż 2 x moja wypłata. Jednocześnie słyszę w telewizji i mediach, że znów jakiś pociotek, albo poseł dostał miliony z moich podatków... Odechciewa się żyć w tym państwie. Nikt mi nic nie dał, zarabiam uczciwie. Te 4 lata temu te 5k netto to była super stawka i się cieszyłam ile to nie zarabiam... A obecnie? No oszczędzam na jedzeniu, żeby kupić mieszkanie. W tym roku nie pojechałam na wakacje, bo mieszkanie itd. Ale to nic nie zmienia, bo i tak nie kupię mieszkania :]

Sellie
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2018, 8:27

Re: 2 pokoje 40m2 do 500 k - gdzie w Krakowie można kupić takie mieszkanie?

Postautor: Sellie » 06 paź 2023, 20:00

scr4tchi pisze:
Sellie pisze:Wydawało mi się, że tam jest stacja przed tymi wszystkimi mieszkaniami nowymi, chyba Kraków Prokocim, ale jak patrzę na mapę to faktycznie daleko.
Tak czy inaczej ta lokalizacja jest blisko Wisły, więc ja się osobiście boje, że jak Wisła znowu wyleje to zaleje takie budynki.
M1 to jest na Czyżynach, więc to jest spory kawałek do przejścia, ja raczej szukam opcji z marketami w pobliżu, żebym w 20 minut na nogach doszła do marketu, a tu jest spacer ponad 30, niby da się zrobić, ale na co dzień męczące chodzić z tobołami godzinę (mam pracę siedzącą i często w ciągu dnia sklep to mój jedyny ruch, więc zależy mi na bliskości jakiegokolwiek marketu).
Tak czy inaczej popatrze, może się tam zgłoszę, bo właśnie mi wysłali z dwóch innych inwestycji ceny to:

Al. 29 Listopada - 17920 za metr xDDDDDD
No i tego Banacha Zacisze, gdzie jebnęli cenę 16 tys. za metr.

Ale im dłużej na to patrzę tym bardziej myślę, że jednak chyba powinnam odpuścić Kraków, wrócić na Śląsk i żyć bez kredytów. :)

Skoro piszesz, że Twoja praca jest siedząca i takie wyjście do sklepu to jedyny ruch w dniu to chyba lepiej przejść się dłużej niż krócej? Może nie tyle lepiej, ale zdrowiej. Trochę nie rozumiem, że 20 minut to jest okej, a 30 minut to już nie bardzo. Przecież nie jest to jakaś znacząca różnica. Jeśli tamta lokalizacja Ci nie pasuje to może lepiej poszukać czegoś na rynku wtórnym? W takiej cenie łatwiej będzie coś znaleźć. Co prawda w starym budownictwie, ale zawsze coś. Na przykład Stara Huta przy placu Centralnym to świetne miejsce do zamieszkania, jeśli nie masz samochodu. Nie dość, że ładnie zielono to mnóstwo ścieżek rowerowych i spacerowych. Tramwaj, autobus pod nosem.


Musisz uwzględnić, że robie zakupy i później muszę je tachać z powrotem, bez zakupów to bym mogła i 60 minut iść i byłoby spoko.
Tak czy siak wysłałam zapytanie do tej Lasowki i wszystko jest w rezerwacji, albo sprzedane, takze nawet nie ma co. Dodatkowo to teren zalewowy z tego co patrze. Dostalam cene 555 za 40 metrów, ale trzeba jeszcze doliczyc garaz za 40 k. Takze 600 k wychodzi, a gdzie jeszcze remont i wyposazenie....

Ogladam wtorny, ale ludzi na wtornym poku..ilo. Mieszkanie do remontu, gdzie trzeba zrobic wszystko z wymiana instalacji elektrycznej, hydraulicznej i wyrownywac sciany, czyli remont lekka reka 100k, a blok stary po zazwyczaj 60-80 letni :) (trzeba nadmienić, że w momencie jak budynek przekracza 40 rok życia to koszty eksploatacji idą średnio 2 x do góry - bo trzeba go remontować), więc stare bloki mają zazwyczaj czynsze z czapy w stylu 40 m z czynszem 690 zł i to jeszcze nie wszystko, bo jeszcze prad i gaz osobno, to wyjdzie 800 zl stalych kosztow :)

Wszyscy inni deweloperzy wysłali mi ceny od 15k w górę za metr :)

Sellie
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2018, 8:27

Re: 2 pokoje 40m2 do 500 k - gdzie w Krakowie można kupić takie mieszkanie?

Postautor: Sellie » 06 paź 2023, 20:08

bridget pisze:
Sellie pisze:A co do tego sposobu na cesje - na jakiej zasadzie by to miało prawnie działać? Co ja niby kupuję od właściciela, skoro on nie ma żadnej cesji w momencie rezygnacji u dewelopera? Kto mi zagwarantuje, że deweloper nie sprzeda mieszkania komuś innemu, a ja zostanę z zadatkiem na -40k?


To działa na zasadzie odstępnego - właściciel w obecności Twojej, dewelopera i notariusza rozwiązuje umowę i od razu Ty podpisujesz umowę z deweloperem.
Z tego co wiem, są tam jeszcze mieszkania 40m2 (w cenie 12 500-13 000 zł/m2) do odstąpienia dostępne, byłam tam ostatnio i wygląda to calkiem nieźle.


Dzieki, bede patrzec, chociaz sa te przeklete parkingi obowiazkowe (a ja nie chce miec auta). Jak je doliczam to nawet te 12500 wychodzi duzo...
Chyba sobie odpuszcze zakupy bo widze, ze to juz pozamiatane. Moglam kupic 5 lat temu to sie wahalam, ze za duzo. A teraz juz wcale nie kupie.

Sellie
Posty: 113
Rejestracja: 01 wrz 2018, 8:27

Re: 2 pokoje 40m2 do 500 k - gdzie w Krakowie można kupić takie mieszkanie?

Postautor: Sellie » 06 paź 2023, 20:15

bartekrk pisze:
Sellie pisze:.... ja raczej szukam opcji z marketami w pobliżu, żebym w 20 minut na nogach doszła do marketu, a tu jest spacer ponad 30, niby da się zrobić, ale na co dzień męczące chodzić z tobołami godzinę (mam pracę siedzącą i często w ciągu dnia sklep to mój jedyny ruch, więc zależy mi na bliskości jakiegokolwiek marketu).

Nie widzisz w tym co piszesz sprzeczności?

Sellie pisze:Al. 29 Listopada - 17920 za metr xDDDDDD
No i tego Banacha Zacisze, gdzie jebnęli cenę 16 tys. za metr.

Ale im dłużej na to patrzę tym bardziej myślę, że jednak chyba powinnam odpuścić Kraków, wrócić na Śląsk i żyć bez kredytów. :)

Czasy się zmieniają i ludzie coraz częściej wynajmują całe życie, a nie czają się na zakup całe życie tracąc czas na korespondencję z deweloperami, taka też moja rada, wynajmować.


Nie, nie widzę sprzeczności. Chcę żeby sklep był w jakimś sensownej odległości. Czasem potrzebujesz coś małego kupić, a w nowych blokach tylko żabki z cenami z kosmosu. Infrastruktura jest wazna.

No mogę sobie wynajmować, ale w Kraku już mam 3 podwyżkę odkąd mieszkam w obecnym mieszkaniu, zarobki mi nie idą do góry. Z moją pensją to na Śląsku kupuję mieszkanie bez kredytu i żyje w zasadzie jak król, bo z kosztami życia powiedzmy 2000 zł, 4k zostaje mi na rozrywki. Tutaj na kredycie zostanie mi może tysiąc, ostatnio 2 k wydałam na samą rehabilitacje :) Zdarzają się jakieś wypadki losowe i nagle zostajesz w ciężkiej sytuacji finansowej.


bartekrk
Posty: 134
Rejestracja: 23 gru 2021, 12:11

Re: 2 pokoje 40m2 do 500 k - gdzie w Krakowie można kupić takie mieszkanie?

Postautor: bartekrk » 07 paź 2023, 8:46

Bądź więc królową. Silesia welcome to.

bridget
Posty: 56
Rejestracja: 16 wrz 2023, 15:53

Re: 2 pokoje 40m2 do 500 k - gdzie w Krakowie można kupić takie mieszkanie?

Postautor: bridget » 07 paź 2023, 10:45

Sellie pisze:Dzieki, bede patrzec, chociaz sa te przeklete parkingi obowiazkowe (a ja nie chce miec auta). Jak je doliczam to nawet te 12500 wychodzi duzo...
Chyba sobie odpuszcze zakupy bo widze, ze to juz pozamiatane. Moglam kupic 5 lat temu to sie wahalam, ze za duzo. A teraz juz wcale nie kupie.

Może nie do każdego parking jest obligatoryjny a jeśli tak to taki parking można wynająć.
Rozumiem Cię doskonale bo sama widzę jak te ceny wariują, od marca do dziś ok 30% podrożały a to jest mega dużo.

A widziałaś inwestycje Grabczaka 8? Tam ceny ok 12 500 zł, Biedronka 5 min spacerem, do przystanków na 29 Listopada też blisko.
Proins na Centralnej też miał niskie ceny ale nie wiem co im tam jeszcze zostało.
Na Prądniku Białym (Bociana) Grimbud miał jeszcze 3 tyg temu dostępne mieszkania za ok 12 tys/m2 ale nie wiem czy ta lokalizacja Ci odpowiada.
Powodzenia życzę!



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości