Jakie inwestycje mieszkaniowe z potencjałem w Krakowie do 13-14k

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
forfiterex
Posty: 71
Rejestracja: 29 lis 2020, 19:42

Jakie inwestycje mieszkaniowe z potencjałem w Krakowie do 13-14k

Postautor: forfiterex » 23 kwie 2024, 23:58

Witam, szukam mieszkania dla siostry, w którym ma zamiar pomieszkać przez 5-7 lat, a potem sprzedaż lub najem.

Zależy jej na:
- lokalizacji - wiem, że przy dzisiejszym szaleństwie nie dostanie za to premium lokalizacji, ale nie chciałaby totalnego wypizdowa (mam na myśli obrzeża Krakowa)
- wymiarach 2 (a najlepiej 3 pokojowe) tzn. pokój + salon (lub 2 pokoje + salon)
- przyzwoita komunikacja miejska
- cena do 13-14k za m2 (a najlepiej 600-700k + ew. garaż)


realista
Posty: 215
Rejestracja: 24 sty 2022, 19:18

Re: Jakie inwestycje mieszkaniowe z potencjałem w Krakowie do 13-14k

Postautor: realista » 24 kwie 2024, 8:53

yyyyy... podsumowując:
- chcesz kupić klitkę (czyli najdroższe mieszkanie)
- za 13-14 k (czyli poniżej średniej),
- nie na wypizdowie (czyli co najmniej w średniej lokalizacji)
- żeby miało potencjał (jak rozumiem do wzrostu)

aha :D

trzeba było napisać od razu - chce kupić inwestycyjnie drogi mały metraż w niezłej lokalizacji poniżej średniej z potencjałem do wzrostu, tylko że dopiero zaczynam inFestowanie i szukam porady w necie

odpowiedź - tylko rynek wtórny i do remontu, jeśli lokalizacja ma być na prawdę OK

Master
Posty: 742
Rejestracja: 26 maja 2016, 21:26

Re: Jakie inwestycje mieszkaniowe z potencjałem w Krakowie do 13-14k

Postautor: Master » 24 kwie 2024, 11:50

Przecież napisał, że chce tam pomieszkać 5-7 lat, czyli raczej standardowo, jak na pierwsze mieszkanie. Normalna sprawa, że chcesz w takiej sytuacji kupić tak, żeby to nie straciło po tym czasie na wartości.

Rynek wtórny na pewno warto przejrzeć w tych cenach. Ale może coś na Płaszowie też się znajdzie, np. Sprawia sprzedaje ostatnie mieszkania 3-pokojowe w projekcie Nowa Myśliwska w Krakowie od 12 100 do 13 100 zł/m2. A tam się dużo inwestycji stawia, choć ta lokalizacja ma także swoje wady oczywiste.

Może coś z drugiej ręki w Nowej Hucie? Generalnie mam wrażenie, że wszędzie jest drogo.


forfiterex
Posty: 71
Rejestracja: 29 lis 2020, 19:42

Re: Jakie inwestycje mieszkaniowe z potencjałem w Krakowie do 13-14k

Postautor: forfiterex » 24 kwie 2024, 15:24

realista pisze:chcesz kupić klitkę (czyli najdroższe mieszkanie)

2-3 pokoje to nie klitka.

realista pisze:trzeba było napisać od razu - chce kupić inwestycyjnie drogi mały metraż w niezłej lokalizacji poniżej średniej z potencjałem do wzrostu, tylko że dopiero zaczynam inFestowanie i szukam porady w necie

Dzięki, ale totalnie nie masz racji. Ja mieszkanie mam, nie potrzebuję inwestować w beton.

Średni metraż (50-60k), nie na obrzeżach miasta, w lokalizacji, która z czasem może się fajnie rozbudować (nawet jeśli aktualnie niewiele tam jest).

@Master, dzięki, rzeczowy komentarz.

Bas Kra
Posty: 38
Rejestracja: 03 kwie 2024, 14:54

Re: Jakie inwestycje mieszkaniowe z potencjałem w Krakowie do 13-14k

Postautor: Bas Kra » 25 kwie 2024, 14:31

Z rynku wtórnego, jak tylko na krótkie pomieszkanie. Ich ceny zawsze rosną proporcjonalnie, więc jak kupi teraz, to za 5 lat sprzeda przyzwoicie. Przeszukiwać Otodom wg dzielnic i sortowanie po najnowszych.
Wadą jest, że rynek wtórny ma sens przy płatnosci gotówką, a nie na kredyt. Bo rzeczoznawca banku w każdym mieszkaniu uzywanym znajdzie miliard usterek i bank nie da wysokiego kredytu.

Przy zakupie z rynku wtórnego nie płaci się PCC przy pierwszym mieszkaniu w życiu
https://www.gov.pl/web/finanse/korzystn ... noprawnych

Dla wszystkich, co od razu rzucą się z atakiem na PCC na rynku wtórnym przypomnę, ze kupujac od dewelopera nie płaci sie tego PCC, bo w cenie nowego mieszkania jest ukryty VAT i to dużo wyzszy niż PCC.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości