Mieszkania na Łobzowie w Krakowie forum opinie o dzielnicy i lokalizacji

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
MarcinJ
Posty: 437
Rejestracja: 29 sie 2015, 19:59

Mieszkania na Łobzowie w Krakowie forum opinie o dzielnicy i lokalizacji

Postautor: MarcinJ » 18 sty 2016, 15:04

Jeśli ktoś zastanawia się jakie jest dobre miejsce na kupienie w Krakowie mieszkania, to z pewnością ta okolica powinna być wzięta pod uwagę :!: Wydaje się, że zarówno używane, jak i nowe mieszkania na Łobzowie świetnie się sprzedają, sporo też się w tej okolicy buduje, choć dużo więcej już się tam nie zmieści ;) No i nie jest to osobna dzielnica, ale część dzielnicy Krowodrza, o której już temat pojawił się na tym forum o nowych inwestycjach w Krakowie.

Przede wszystkim Łobzów jest blisko centrum miasta, w kilkanaście minut można z tej lokalizacji dojść w okolice krakowskich plant oraz Rynku Głównego, a jeszcze bliżej jest np. na Plac Szczepański. Nie jest daleko na teren Akademii Górniczo-Hutniczej, a właściwie to AGH znajduje się na Łobzowie, blisko jest na Politechnikę Krakowską oraz sporo wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Uniwersytetu Rolniczego, przynajmniej zlokalizowanych bliżej centrum Krakowa. Mieszkania na Łobzowie zapewniają także dostęp do sporej ilości zieleni, jest tam Park Krakowski, Młynówka Królewska, Plac Axentowicza, Park Wincentego a Paulo, blisko też do Parku Jordana oraz Krakowskich Błoni. Dodatkowo nie jest z tej okolicy daleko do Dworca Głównego w Krakowie.

Pod względem komunikacyjnym Łobzów jest także dobrze rozwinięty, ulicą Królewską przebiega linia tramwajowa do dzielnicy Bronowice, po której kursuje wiele tramwajów docierających w różne punktu miasta. Ulicami Czarnowiejską czy Kijowską jeździ wiele popularnych autobusów, natomiast na Wrocławskiej mamy 130 :) Nieco na uboczu znajdują się także dwie dodatkowe linie i pętle tramwajowe, czyli po jednej stronie Cichy Kącik, a po drugiej Dworzec Towarowy.

Na Łobzowie znajdują się także szkoły i przedszkola oraz kościoły. Są także przychodnie i szpitale, a także sporo sklepów, choć raczej niezbyt dużych (choć znajdzie się np. kilka Biedronek). Jeśli miałbym znaleźć jakieś minusy, to jednym z nich może być to, że jest to dosyć studencka okolica, więc jeśli ktoś takiego towarzystwa nie lubi, to warto wziąć to pod uwagę ;) Z drugiej strony mieszkania Łobzów dobrze się też wynajmują, co także warto mieć na uwadze wybierając lokal dla siebie.

Które inwestycje mieszkaniowe na Łobzowie polecacie i dlaczego :?: Dlaczego jeszcze waszym zdaniem warto tam zamieszkać :?: Zapraszam do dyskusji na forum :!:


fredo
Posty: 162
Rejestracja: 25 sty 2016, 22:35

Re: Mieszkania na Łobzowie w Krakowie forum opinie o dzielnicy i lokalizacji

Postautor: fredo » 26 sty 2016, 10:36

Wiele lat mieszkałem na Łobzowie i nawet chciałem kupić tam mieszkanie, ale wyszło tak, że dostałem pracę w innym miejscu w mieście i w ślad za nią się przeprowadziłem :) Nie żałuję, ale i tak patrzę ze sporym sentymentem na te okolice i mieszkania na Krowodrzy w tym rejonie. No ale tak, jak pisałem, za kawalerkę do remontu (nawet okna do wymiany) w starym bloku w okolicach Wrocławskiej / Litewskiej liczyli sobie tam więcej, niż dałem za dwupokojowe, nowe mieszkanie w Czyżynach... No ale gdybym miał więcej środków na zbyciu, to pewnie obejrzałbym jeszcze raz, zwłaszcza nowe mieszkania na Łobzowie, a ostatnio sporo się tam faktycznie buduje, choćby takie informacje, jak Fabryka Czekolady Kraków, 5 Dzielnica LC Corp czy Murapol Poznańska, a także w miejscu dawnej fabryki telefonów Lofty Lubelska i pewnie dałoby się jeszcze tak wymieniać.

Jeśli chodzi o zalety Łobzowa, to ja bym tu jeszcze docenił to, że nocami jest tam całkiem cicho i spokojnie, da się bez problemu dojść piechotą do domu z centrum, a jednocześnie jest zielono. No i w nocy zdarzało mi się słyszeć nawet hejnał z wieży Kościoła Mariackiego :D Nie mówiąc już o koncertach na Wiśle ;) No i jeszcze to, ze jest to na pewno zielona dzielnica Krakowa, w której spokojnie można oglądać na przykład takie widoki :D

Obrazek

Jak dla nie opinie o Łobzowie są jak najlepsze, ale może znajdzie się jeszcze ktoś, kto o tej okolicy wypowie się na forum :?: Im więcej ocen, tym lepiej i tym wyraźniejszy obraz z nich powstanie :)

K.K.
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2017, 14:29

Re: Mieszkania na Łobzowie w Krakowie forum opinie o dzielnicy i lokalizacji

Postautor: K.K. » 24 paź 2017, 14:36

Zgadzam się z przedmówcą, że wygodnie jest tam mieszkać.


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Mieszkania na Łobzowie w Krakowie forum opinie o dzielnicy i lokalizacji

Postautor: pozdro » 24 gru 2017, 11:20

Zgadzam sie ze tam wygodnie. Jedyny warunek nalezy unikac wszystkiego co zwiazane z Ruczajem bo to koniec swiata z perspektywy tej czesci miasta, ale juz Zablocie czy Bonarka calkiem spoko dojazd pociagiem.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości