Prośba o zdanie w sprawie wyceny

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Glowinio
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2018, 14:39

Prośba o zdanie w sprawie wyceny

Postautor: Glowinio » 21 wrz 2018, 14:45

Cześć forumowicze! Jest to mój pierwszy post, więc sorry jeśli zamieszczony w złym wątku, ale mam do Was ogromną prośbę.
Rozważam kupno mieszkania w inwestycji Kamienica Retmana (ul. Stachowicza). Jest to mieszkanie na parterze, 70m2 które z ceny 11 700 / m2 udało mi się zbić na 11 200 + komórka lokatorska za free.
Zdaję sobie sprawę, że i tak nie jest to deal życia, ale chciałem Was zapytać, czy jest to wg. Was cena do przełknięcia względem tej lokalizacji, czy jest to jednak zbyt dużo. Ewentualnie jaka cena wydaje Wam się sensowna? Dodam, że standard samej inwestycji jest bardzo wysoki (rozwiązania smart home itp). Zaletą też jest ogromny ogród (120m2) oraz wysoki strop (3m).
Co o tym sądzicie? Z góry dziękuję za Wasze opinie ;)

Pozdro!


kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Prośba o zdanie w sprawie wyceny

Postautor: kwk » 21 wrz 2018, 18:18

Hej,

co do ceny to warto może porównać do okolicznych inwestycji tj. przy Kościuszki czy Riva Verona.

Jeśli dobrze zidentyfikowałem mieszkanie to takie sugestie ode mnie:
- ogród wychodzi na okna bloków, więc nie wiem czy liczyłbym to za duży dodatek + same odległości do sąsiadów :)
- sypialnie jak na prawie 70m^2 dosyc małe (po 10m^2)
- nie do końca wiem jakie smart home sa w cenie, chyba najciekawsza jest wysokość
- co do klatki / ogólnego designu to już zależy od gustu, ale do okolicy tak mniej pasuje

Najbardziej ciekawi mnie praktyczność tych szyb w formie barierek na korytarzach.

Patryk83
Posty: 31
Rejestracja: 28 lip 2018, 16:38

Re: Prośba o zdanie w sprawie wyceny

Postautor: Patryk83 » 23 wrz 2018, 15:56

Zaintrygowało mnie pojęcie "smart home" Z informacji jakie znalazłem u dewelopera to większość z nich zamierzam samemu wykorzystać u siebie. Dla porównania zapłaciłem 6900 za metr ;) Dla przykładu podam tylko, że oświetlenie typu Philips Hue to dla mieszkania 50 m kw wydatek ok 5500 zł. Całość sterowana przez HomeKit od Apple, zmiana barwy w zależności od pory dnia, ledy 16 mln kolorów itp. To samo termostaty, komplet ok 1000 zł. Uważam, że podczas wykończenia mieszkania można zrobić wszystko taniej i pod siebie.


Glowinio
Posty: 4
Rejestracja: 21 wrz 2018, 14:39

Re: Prośba o zdanie w sprawie wyceny

Postautor: Glowinio » 23 wrz 2018, 20:04

Dzięki za opinie Panowie! Co do samego smarthome, to umówmy się, jest to raczej bajer/miły dodatek. Ewentualnie z tego co proponuje deweloper w tym zakresie, podoba mi się inteligentne zarządzanie powietrzem (wysysanie / wsysanie oczyszczonego powietrza). Ponadto, fajnym bajerem są gniazdka do ładowania elektrycznego auta w garażu, ale na ten moment mnie to nie dotyczy :)
W każdym razie jeśli chodzi o Rive, to mieszkania tam są na poziomie 8900 na parterze, przy czym wiem, że można stargować do okolic 7 tys!
Jeżeli chodzi o Kosciuszki, dzięki za cynk. Nie słyszałem o tym. Jedyne mieszkanie jakie im zostało które nadaje się do porównania wychodzi 12 000 zl/m2 więc chyba Kamienica Retmana nie wypada źle ;)



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 16 gości