Prosba o pomoc w rozszyfrowaniu umowy deweloperskiej / zapisy w umowie deweloperskiej

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
arkop
Posty: 11
Rejestracja: 09 paź 2018, 13:34

Prosba o pomoc w rozszyfrowaniu umowy deweloperskiej / zapisy w umowie deweloperskiej

Postautor: arkop » 14 paź 2018, 21:42

Mam pytanie deweloper ma wybudować blok do 31 grudnia 2019 r i do końca tej daty chce całość wpłat - liczone w ratach przez cały rok. Czytając dalej akt pojawiają się nowe daty.
- 31.12.2019 - koniec budowy - wplata 100 %
- 31.03.2020 dewelop ma uzyskac pozwolenie na użytkowanie
-30.06.2020 odbior lokalu pod warunkiem uzyskania pozwolenia i wplat 100 %

Zas umowa przeniesienia wlasnosci do 90 dni od dnia odbioru lokalu czyli nie pozniej niz 30.09.2020

Pytanie:
Czy moze to tak wyladac???
Jak dlugo deweloper moze zwlekac z przekzaniem kluczy ?
Czy mozna w taki przypadku negocjowac hormonogram wpla??
Dzieki za pomoc


yogmen
Posty: 87
Rejestracja: 06 lut 2018, 8:47

Re: Prosba o pomoc w rozszyfrowaniu umowy deweloperskiej / zapisy w umowie deweloperskiej

Postautor: yogmen » 15 paź 2018, 8:36

Jakimś specem to nie jestem o umowy developerskiej ale istotne jest też jaki masz rachunek otwarty czy zamknięty. Jaki jest harmonogram prac i co się w nim znajduje?

W moim przypadku

Deweloper zobowiązuje się po zakończeniu budowy Budynku do uzyskania stosownej
decyzji w sprawie udzielenia pozwolenia na jego użytkowanie do dnia XX.XX.. roku.
do tej samej daty ma też zakończyć roboty bydowlane z kolei ja do tej daty mam ostatnią transzę do zapłaty. Co więcej przeniesienia własności mamy do 14dni od "rozliczenia się, uzyskania pozwolenia na użytkowanie oraz odbioru budynku"

Przy czym w moim przypadku skala jest trochę inna.

Czy harmonogram można negocjować - zawsze można ale czy się uda to nie wiadomo.
Do kiedy może zwlekać z przekazaniem kluczy? - Z tego co napisałeś do 30.06.2020 ale może się okazać że przy odbiorze masz jakieś usterki wtedy masz kolejne zapisy w umowie które to regulują.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zulov i 26 gości