Zachodnia i pn-zach część Krakowa - gdzie kupić mieszkanie?

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
Meerows
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:55

Zachodnia i pn-zach część Krakowa - gdzie kupić mieszkanie?

Postautor: Meerows » 26 lip 2019, 9:23

Planuję zakup mieszkania i interesuje mnie zachodnia część Krakowa: Zwierzyniec (w tym Wola Justowska), Bronowice, Krowodrza, bliski Prądnik Biały - najbardziej jednak właśnie Zwierzyniec. Szukam w miarę niewielkiej inwestycji, w spokojnej okolicy, interesuje mnie mieszkanie 4 pokojowe, a cenowo do 10 k za m2. Czy możecie polecić jakieś inwestycje?

Dopiero zaczęłam oglądać mieszkania i do tej pory odwiedziłam:
- Filtrową 6
- Hamernię 29

Planuję jeszcze odwiedzić:
- Apartamenty Rzepichy
- Apartamenty Las Wolski

Jestem otwarta na wszystkie opinie i sugestie :)


kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Zachodnia i pn-zach część Krakowa - gdzie kupić mieszkanie?

Postautor: kwk » 26 lip 2019, 10:48

Hamernię 29

jak twoje wrazenia?

Meerows
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:55

Re: Zachodnia i pn-zach część Krakowa - gdzie kupić mieszkanie?

Postautor: Meerows » 26 lip 2019, 12:07

jak twoje wrazenia?


Generalnie bardzo pozytywnie.
Wysoki standard wykończenia, bardzo dobry układ pokoi - wydaje się na prawdę duże i przestronne, fajna lokalizacja - zielona okolica + plan zagospodarowania przestrzeni, który gwarantuje w części pozostawienie terenów zielonych (tzw. zielone korytarze dla zwierząt), część planowana zabudowa wielorodzinna, ale niska, osobna kuchnia, duża łazienka z oknem.
Minusy - skomunikowanie (daleko na jakikolwiek przystanek), brak w okolicy sklepów, itp., spore skosy na piętrze, mieszkania (w moim odczuciu) dosyć ciemne.

Oglądałam mieszkania piętrowe, na 1 piętrze.


Meerows
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:55

Re: Zachodnia i pn-zach część Krakowa - gdzie kupić mieszkanie?

Postautor: Meerows » 27 lip 2019, 10:37

Jestem po obejrzeniu kolejnej inwestycji - Apartamenty Rzepichy. Ale nie weszłam nawet do środka, agentka oprowadziła mnie tylko wkoło budowy. Wejście do mieszkania będzie możliwe najszybciej we wrześniu.

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Zachodnia i pn-zach część Krakowa - gdzie kupić mieszkanie?

Postautor: kwk » 28 lip 2019, 14:08

Meerows pisze:Jestem po obejrzeniu kolejnej inwestycji - Apartamenty Rzepichy. Ale nie weszłam nawet do środka, agentka oprowadziła mnie tylko wkoło budowy. Wejście do mieszkania będzie możliwe najszybciej we wrześniu.

a jak to oceniasz? poza strona, ktora jest srednio zaprojektowana ;)

Meerows
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:55

Re: Zachodnia i pn-zach część Krakowa - gdzie kupić mieszkanie?

Postautor: Meerows » 29 lip 2019, 10:17

Szczerzę mówiąc, inwestycja podobała mi się z trzech obejrzanych do tej pory najbardziej ;)
Plusy: super okolica, spokojnie, na prawdę cicho, zielono, ładne widoki, blisko autobus, mały ruch, fajne rozmieszczenie bloczków, miejsce postojowe w cenie, można dokupić niedrogo drugie.
Minusy: wielki słup wysokiego napięcia tuż przy inwestycji (ale nie bezpośrednio na jej terenie), daleko do jakiegokolwiek sklepu, nie mówiąc o piekarni, itp. Samego mieszkania nie mogę ocenić.
Na pewno wrócę we wrześniu.
Na ten moment planuję jeszcze obejrzeć:
~ Wspomniane wcześniej Apartamenty Las Wolski
~ Królowej Jadwigi 120
~ Zakątek Tyniecki

pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Zachodnia i pn-zach część Krakowa - gdzie kupić mieszkanie?

Postautor: pozdro » 13 sie 2019, 6:07

Moje typy to Mieszkaj w Miescie Przybyszewskiego N5D no i w sumie ciekawa bedzie Tetnowski na Lea

Meerows
Posty: 17
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:55

Re: Zachodnia i pn-zach część Krakowa - gdzie kupić mieszkanie?

Postautor: Meerows » 20 sie 2019, 12:59

Inwestycję Mieszkaj w mieście znam, jednak to zupełnie nie to, czego szukam. Rozumiem, czemu może się podobać, natomiast dla mnie to za duża inwestycja, wszystko takie upakowane.
Lea Residence będzie się rozbudowywać?


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Zachodnia i pn-zach część Krakowa - gdzie kupić mieszkanie?

Postautor: pozdro » 17 gru 2019, 0:33

Jak za duza wlasne dobra bo jakies skladne psiedle a nie jeden blok na malej dzialce upchany miedzy inne bloki kazdy z innej parafii. Na takim osiedlu kilkuetapowym jest przynajmniej jakas urbanistyka. Mieszkaj w Miescie calkiem ok wyglada tylko za drogo chca. Znajoma mieszka na avii i to jest moim daniem jak na krakow osiedle modelowe.

Mieszkaniec Hamernia
Posty: 12
Rejestracja: 04 sty 2020, 13:40

Re: Zachodnia i pn-zach część Krakowa - gdzie kupić mieszkanie?

Postautor: Mieszkaniec Hamernia » 04 sty 2020, 13:47

Meerows pisze:
jak twoje wrazenia?


Generalnie bardzo pozytywnie.
Wysoki standard wykończenia, bardzo dobry układ pokoi - wydaje się na prawdę duże i przestronne, fajna lokalizacja - zielona okolica + plan zagospodarowania przestrzeni, który gwarantuje w części pozostawienie terenów zielonych (tzw. zielone korytarze dla zwierząt), część planowana zabudowa wielorodzinna, ale niska, osobna kuchnia, duża łazienka z oknem.
Minusy - skomunikowanie (daleko na jakikolwiek przystanek), brak w okolicy sklepów, itp., spore skosy na piętrze, mieszkania (w moim odczuciu) dosyć ciemne.

Oglądałam mieszkania piętrowe, na 1 piętrze.


I jak udało się coś wybrać - lub jakieś większe informacje związane z Hamernia 29- tez jestem zainteresowany



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości