Mieszkanie do 450k dla siebie, niedaleko do tramwaju. Czy osiedle Botanika to najlepszy wybór?

Forum dla osób, które zastanawiają się jaka lokalizacja mieszkania w Krakowie jest najlepsza? W której dzielnicy Krakowa dobrze się mieszka? Ciekawe mijsca w Krakowie i Małopolsce.
erazel
Posty: 24
Rejestracja: 16 gru 2019, 22:07

Mieszkanie do 450k dla siebie, niedaleko do tramwaju. Czy osiedle Botanika to najlepszy wybór?

Postautor: erazel » 16 gru 2019, 22:51

Witam wszystkich,

w planach nowe mieszkanie dla siebie, koniecznie 3 pokojowe 55-60 metrów, czyli z obecnym budżetem szukam czegoś za maksymalnie 7,500 - 8,000 za metr.
Bardzo ważne kryterium: musi mieć przyzwoite tramwajowe połączenie ze starym miastem. Tzn maks 10 min piechotą do przystanku.
Mam wrażenie, że znam na pamięć 90% ofert z rynku pierwotnego, na obecną chwilę mam na oku:

- osiedle botanika (narazie faworyt, ładne mieszkania mieszczące się w budżecie, duży plus na okolicę: łąki nowohuckie i sama huta czyli przestrzeń i brak klaustrofobii na osiedlach, trochę małe balkony)

- ogrody Borkowskie na obozowej (minus za lokalizację - jednak troszkę dalej do tramwaju niż w innych propozycjach, plus za układ i ogólny wygląd, natomiast sporo naczytałem się na temat kiepskiej jakości wcześniejszych inwestycji dewelopera, ruczaj to chyba nie najlepsze miejsce jeśli lubi się przestrzeń? no ale mamy w pobliżu niby las borkowski )

- centralna (myślałem o tej inwestycji na początku moich poszukiwań, czyli parę miesięcy temu, ale ostatnio dostałem od nich nową ofertę i ceny dość mocno wzrosły, nie wiem czy takie blokowisko z "milionem" mieszkań jest warte 7200/7400 za metr?)

- Aleksandry Park (cenowo najkorzystniej, lokalizacja też niby ok, mieszkam w okolicach prokocimia od 12 lat i narzekać nie mogę. Na minus słabe układy mieszkań i o deweloperze też informacji wielu znaleźć nie mogę.)

- Klonowica (bardzo ładne wizualnie, ale ostały się tylko mieszkania na parterze, które raczej odrzucam, ze względu na słabą funkcjonalność)


Kobiecie oczywiście marzy się niska zabudowa z tarasem powyżej 6-7 metrów, ale wiem, że w tej cenie takie luksusy to tylko na klinach lub złocieniu :lol: a za tę lokalizację podziękuję. Łatwy dostęp do tramwaju jest jednak na pierwszym miejscu.
Przy tak ograniczonym budżecie i konieczności sprostaniu kilku wymogom wybór wydaje się być dość ograniczony. Macie może jakieś swoje typy, inne propozycje? Wiadomo, nie chciałbym się wpakować w jakieś baraki ale jestem świadom ograniczeń, które niesie za sobą taki a nie inny budżet.


pozdro
Posty: 2712
Rejestracja: 08 mar 2016, 17:33

Re: Mieszkanie do 450k dla siebie, niedaleko do tramwaju. Czy osiedle Botanika to najlepszy wybór?

Postautor: pozdro » 17 gru 2019, 0:13

Centealna park od develia jest lepsze bo blizej centrum i tez w sumie ten nowy etap chyba lepsza jakosc. Za 410 tys takie mieszkania tam mieli z miesiac temu. Nie wiem jak teraz ale chyba cos jeszcze zostalo. Mi sie te wczesniejsze etapy nie podobaly bo kolorowe balkony i beton w srodku bloku z samochodami jak pod marketem. Ale te nowe rtapy wydaja sie spoko. Sa uslugi w parterze jest zielen w srodku budynku. Jest calkiem przyzwpity budynek w C. Sam od nich kupowalem jakis czase tamu nawet niezla jakosc wykonania. Raczej sprawdzony deweloper i wykonawcy z doswiadczeniem. Mysle ze kolo 7200zl/m2 znajdziesz. Lokalizacja tez moim zdaniem dobra blisko wisla blisko M1 blisko park lotnikow i do tramwaju nie ma tragedii.
Przy wiekszym mieszkaniu ja osobiscie bym sie nie zastanawial i bral Develie. Botanima jest chyba juz jednak dalej od tramwaju, tez gdzies tak w polach, z tomickiego jest juz daleko do tramwaju a tam to pewnie z 1km bedzie choc w sumie to tomickiego tez nie jest zle. Jak sporo taniej to warto rozwazyc. Bo w sumie plac centralny spoko miejsce a stamtad to juz na piechote mozna dojsc. Nie mniej tak na weekend okolice taurona park lotnikow tez kuszace. Moim zdaniem w realu te budynki wygladaja gorzej niz na wizkach, znowu develia centralna park nieco lepiej w realu niz wizki. W sumie jak roznica z 500zl na metrze to chyba lepiej brac to co tansze tam pare minut roznicy tramwajem to az tak znaczace nie jest.



Wróć do „Gdzie i jak kupić mieszkanie w Krakowie forum? Ciekawe w Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 18 gości