Poznańska 11 i 15 Kraków II Etap deweloper Murapol Forum Mieszkańców Osiedla

Zapraszamy do zakładania forów nowych inwestycji mieszkaniowych w Krakowie. Zapraszam do kontaktu z administratorem przez wiadomość prywatną w tej sprawie.
traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Poznańska 11 i 15 Kraków II Etap deweloper Murapol Forum Mieszkańców Osiedla

Postautor: traker » 13 kwie 2017, 10:23

Forum przeznaczone dla osób, które już kupiły lub chcą kupić nowe mieszkanie w Krakowie w inwestycji Poznańska 11 lub 15 za którą odpowiada deweloper MURAPOL. Zapraszamy do wymiany informacji i opinii ! :) :)
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2017, 11:50 przez traker, łącznie zmieniany 3 razy.


traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Poznańska 11 Kraków - II Etap osiedla - deweloper Murapol (opinie na forum)

Postautor: traker » 13 kwie 2017, 10:24

Kupiłem mieszkanie w Murapolu przy ul.Poznańskiej nr 11 , 40 m2 dwa pokoje z aneksem kuchennym i jestem bardzo zadowolony ,oczywiście nabyłem też miejsce postojowe / blok Poznańska 11/ gdyż bez miejsca to raczej nie ma szans na zaparkowanie samochodu ! Przelicznik 1,2 miejsca postojowego to raczej tu nie znajduje zastosowania, patrząc do aktu notarialnego w dwóch halach garażowych pod budynkiem F czyli Poznańska 11 znajduje się łącznie 108 miejsc postojowych, na zewnątrz jest ich około 10 ,a teraz najważniejsze MIESZKAŃ w BUDYNKU F jest 185 !! A gdzie pozostałe samochody zaparkują? :( ,a goście i klienci lokali usługowych,?? :( Jeżeli pod budynkiem G czyli Poznańska 15 założą szlaban na pilota to dopiero się zacznie jazda !!!W budynku G przy ul.Poznańskiej 15 jest 174 mieszkań , miejsce parkingowych około 53 a zewnętrznych z 50 , pozostałe 74 samochody gdzie zaparkują ?? :( :(
Owszem przed wykończeniem było tak jak pisali przedmówcy , brak tynków na sufitach ,kto chciał to dopłacał ale nie wiem po ile, ja zamontowałem podwieszane sufity z oświetleniem bardzo ekonomicznym LED i jestem bardzo zadowolony :).Brak płytek na balkonie to też lekkie przegięcie ,ale to nie jest problem - zakup w Castoramie i już są ! Nie ładnie też z brakiem głowic termostatycznych na grzejnikach purmo ale po co jest internet , zakupiłem odpowiednie po 33 zł / sztukę.Ogólnie mieszka się fajnie jest spokój i cisza z mojej strony już nic nie wybudują mam ekspozycję wschodnią i piękny widok na budynek Terra Casa - Poznańska nr 10 !! :) :(
A ci co tak narzekają na Murapol niech pokażą dewelopera który wszystko daje z najwyższej półki i na niczym nie oszczędza - nie ma takiego !!
Porażka z tą budową od strony zachodniej teraz już 5Dzielnica budują 4 bloki a ma być jeszcze 6-7 .Wrocławska cała stanie jak to wszystko zasiedlą +Fabrykę Czekolady jak i też kolejny blok przy Wrocławskiej nr 33 Terra Casa !
Co do kosztów za mieszkanie to wyszło mnie poniżej 7000 zł / m 2 bo trzeba umieć się targować - jestem z Krakowa.Pozdrawiam wszystkich nowych sąsiadów i sąsiadki ! :)

Obrazek
To zdjęcie aktualne od strony północnej z kwietnia 2017

Obrazek
To zdjęcie z września 2016 strona południowa
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2017, 16:36 przez traker, łącznie zmieniany 7 razy.

traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Poznańska 11 Kraków - II Etap osiedla - deweloper Murapol (opinie na forum)

Postautor: traker » 13 kwie 2017, 12:02

Murapol II Etap Poznańska 11 a użytkowanie wieczyste opłata od mieszkania i miejsca postojowego :)

wyborcza.pl/1,97654,21220741,uzytkowanie-wieczyste-2017.html

bankier.pl/wiadomosc/W-2017-roku-koniec-uzytkowania-wieczystego-3647238.html

biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/uzytkowanie-wieczyste-pod-mieszkaniowka-przeksztalci-sie-we,2502651,4206

Wesołych Świąt Wielkanocnych dla wszystkich !! :) :) ;)


slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Poznańska 11 Kraków - ceny mieszkań w Krakowie od dewelopera Murapol

Postautor: slawek » 16 kwie 2017, 21:46

Dzięki @traker za ciekawe informacje, jeśli chodzi o tą cenę metra kwadratowego w inwestycji Murapol Poznańska, to owo poniżej 7 000 zł/m2, to już liczone razem z garażem :?: No i z parkowaniem, to tam na pewno nie będzie kolorowo, zwłaszcza jak zbuduje się jeszcze cała Nowa 5 Dzielnica CNT, to nie będzie tam kolorowo z pewnością. Jak jest z tymi cenami tam i da się coś z Murapolem wynegocjować, żeby obniżyć cenę metra kwadratowego :?:

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Układ komunikacyjny i korki w okolicy os. Murapol Poznańska 11 - Kraków

Postautor: slawek » 16 kwie 2017, 21:51

Kolejna sprawa, która mnie naszła przy okazji II etapu inwestycji Murapol Poznańska. Kojarzysz może, jak ma wyglądać rozwiązanie układu komunikacyjnego w tej okolicy, bo z tego, co słyszałem, to podobno ma powstać droga umożliwiająca ominięcie Wrocławskiej i dostanie się do Łokietka, podobno miałaby przebiegać wzdłuż torów :) Rzeczywiście ma coś takiego powstać, czy nie, ewentualnie jaki miałby być inny sposób, na pozbycie się korków z tej okolicy, wiadomo coś o tym więcej :?:

slawek
Posty: 633
Rejestracja: 09 lut 2017, 0:15

Odbiory nowych mieszkań od dewelopera Murapol - Poznańska 11 Kraków

Postautor: slawek » 16 kwie 2017, 22:07

@traker, to jeszcze jedna sprawa, która mnie nurtuje w przypadku inwestycji Poznańska 11 w Krakowie, podobnie jak innych, które zbudował deweloper Murapol. Masz może zdjęcia z tego, jak wyglądał odbiór nowego mieszkania od nich i możesz się nimi podzielić na forum oraz napisać, jakie masz o tym opinie :?: Ile było tam usterek, czy poza sufitami wszystko było ok. i dobrze zrobione :?: Z tego, co kojarzę, to Murapol buduje raczej budżetowo, choć jak pokazuje życie, ludzie mieszkają w blokach od nich i chyba jakoś specjalnie nie narzekają - choć znam i inne przypadki :)

traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Poznańska 11 Kraków - II Etap osiedla - deweloper Murapol (opinie na forum)

Postautor: traker » 17 kwie 2017, 8:58

Odbiór techniczny mieszkania przeszedłem sprawnie ponieważ nie było żadnych usterek, miałem ze sobą fachowca z firmy która następnie prowadziła prace wykończeniowe w moim mieszkaniu.Jedyne co było nie tak to odpływ do pralki w łazience był za krótki ale zostało to skorygowane przy pracach jw.

traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Poznańska 11 Kraków - ceny mieszkań w Krakowie od dewelopera Murapol

Postautor: traker » 20 maja 2017, 12:11

slawek pisze:Dzięki @traker za ciekawe informacje, jeśli chodzi o tą cenę metra kwadratowego w inwestycji Murapol Poznańska, to owo poniżej 7 000 zł/m2, to już liczone razem z garażem :?: No i z parkowaniem, to tam na pewno nie będzie kolorowo, zwłaszcza jak zbuduje się jeszcze cała Nowa 5 Dzielnica CNT, to nie będzie tam kolorowo z pewnością. Jak jest z tymi cenami tam i da się coś z Murapolem wynegocjować, żeby obniżyć cenę metra kwadratowego :?:

Witam po przerwie, co do miejsc parkingowym Nowa 5 Dzielnica podaje na swojej stronie sprzedaży ,iż nie ma możliwości kupna u nich nowego mieszkania bez miejsca postojowego , przypuszczam .że budują pod każdym nowym budynkiem garaż podziemny 2 poziomowy i to jest wspaniałe rozwiązanie problemu z parkowaniem !! :)


megi
Posty: 725
Rejestracja: 05 maja 2015, 16:46

Re: Poznańska 11 Kraków - II Etap osiedla - deweloper Murapol (opinie na forum)

Postautor: megi » 29 cze 2017, 22:23

A tu dwa zdjęcia ze spaceru, bo ostatnio wybrałam się na spacer w okolice ul. Poznańskiej w Krakowie i muszę przyznać, że te budynki, które stawia tam deweloper Murapol, prezentują się całkiem nieźle, przynajmniej z zewnątrz nie ma się do czego przyczepić.

Obrazek

Tu widać ten budynek, który jest położony bliżej torów kolejowych i też bliżej ulicy Łokietka :) Nawet podobają mi się te linie balkonów, które są nieco nieregularnie rozmieszczone. Zagospodarowanie terenu nie jest złe, choć oczywiście mogłoby tam być jednak znacznie więcej zieleni, ale też może jeszcze trochę wyrośnie, choć też nie bardzo jest ją zmieścić. Choć chyba w tej okolicy ma powstać niedługo też jakiś park.

Obrazek

No i tu budynek bliżej ulicy Wrocławskiej, też całkiem spory, bo zbudowany na kształcie podkowy - duży blok to całkiem. Może ma ktoś jakieś ciekawe zdjęcia ze środka tych budynków, bo chętnie bym zobaczył, jak to to wygląda i jak prezentują się tam mieszkania w stanie deweloperskim, które buduje Murapol :) Podzieli się ktoś?

Jak jest w okolicy z parkowaniem, bo tam chyba jest tam spory problem z tym, ktoś może powiedzieć coś więcej. Wchodzi tam w ogóle w grę zakup mieszkania bez miejsca postojowego, jeśli zamierza się mieć samochód :?:

traker
Posty: 293
Rejestracja: 12 kwie 2017, 11:27

Re: Poznańska 11 Kraków - II Etap osiedla - deweloper Murapol (opinie na forum)

Postautor: traker » 24 wrz 2017, 20:16

W budynkach przy Poznańskiej 11 i Poznańskiej 15 pozostało tylko kilka mieszkań ! Co do zaparkowania to potencjalny nabywca musi nabyć miejsce postojowe w garażu podziemnym , szczególnie jeżeli chodzi o budynek Poznańska 11 w Krakowie "MURAPOL II ETAP POZNAŃSKA" !
ponieważ nie ma możliwości zaparkowania pod budynkiem a blok 15 ma swoje identyfikatory !!!
Dziwne ,że na ponad 1000 odsłon tematu który dodałem na forum budujesie.pl tylko kilka osób dodało swoje uwagi!
Pozostałe osoby jak widać są bardzo zadowolone ,że nabyły tam mieszkania dla siebie czy też w 97 % na wynajem :) :) , gdyż nie wnoszą żadnych uwag ani komentarzy !!!/ wychodzą z założenia ja tam nie mieszkam i wszystko "wali mnie" kasa się musi zgadzać !
Pozdrawiam wszystkich wypoczywając w swoim 40 m mieszkanku przy Poznańskiej 11 w KRK ! :) ;)



Wróć do „Fora mieszkańców nowych osiedli w Krakowie i Małopolsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości