Hałas z pionów wentylacyjnych w mieszkaniu - Prądnik Nowy

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Hałas z pionów wentylacyjnych w mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: bartusstw » 24 lut 2017, 5:20

Czy u kogoś tez sa takie nieznane odgłosy zwrotne z kominów? O ile w łazience nie jest to uciążliwe tak bardzo to w pionie kuchennym po prostu się ie da. Nie wiem czy to odglosy ( tłumaczenie, obijanie) dochodzi z dachu. Czy rura od któregoś z sąsiadów zwisa sobie bezwładnie i się odbija.. chodzi o klatkę B. Ktoś coś?


dimon
Posty: 66
Rejestracja: 06 lut 2016, 20:25

Re: Hałas z pionów wentylacyjnych w mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: dimon » 24 lut 2017, 11:56

A czy te hałasy z pionów nie miały jakiegoś związku z wichurą, którą mieliśmy w Krakowie ostatnio? To przypadkiem nie o to chodzi :?:

Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Hałas z pionów wentylacyjnych w mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: Hiroshima » 24 lut 2017, 12:12

W klatce C to samo, dwie ostatnie noce nieprzespane, m.in. z tego powodu, coś się tłucze w kominie, jakby co pewien czas ktoś wrzucał kamienia do szybu, do tego świst... Oczywiście wiatr temu pomaga i jest pierwotną przyczyną, ale mieszkałem w kilkunastu miejscach w życiu i takich atrakcji nie miałem. Jakieś porady?


bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Hałas z pionów wentylacyjnych w mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: bartusstw » 24 lut 2017, 17:37

no właśnie wichury nie raz się zdarzały, ale to przegięcie co się dzieje... coś jakby się tłukło w środku przewodu kominowego. I to bardzo wyraźnie słychać. Zgłaszał ktoś administratorowi ?

GM.
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2016, 11:03

Re: Hałas z pionów wentylacyjnych w mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: GM. » 24 lut 2017, 22:10

Ja słyszę rozmowy sąsiadów z góry :) przez ten metalowy komin niesie jak przez stetoskop.

ustyna
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2017, 23:19

Re: Hałas z pionów wentylacyjnych w mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: ustyna » 24 lut 2017, 23:26

GM. pisze:Ja słyszę rozmowy sąsiadów z góry :) przez ten metalowy komin niesie jak przez stetoskop.

u nas to samo :)

Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Hałas z pionów wentylacyjnych w mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: Michał » 27 lut 2017, 8:29

Sprawa jest banalnie prosta - podczas wiatru hałasują żaluzje na wylocie z kanału wentylacyjnego od okapów na dachu.
Załączam zdjęcie tych żaluzji. Mam też filmik jak hałasują, ale jest za duży żeby tu wrzucić.
Poszczególne blaszki żaluzji mają niby podklejenie z gąbki ale i tak niewiele to daje. oprócz tego żaluzję się tłuką o tą pionową blachę która idzie z góry na dół (ogranicznik żeby za bardzo się nie wychylały).

Nie pisałem jeszcze do administracji w tej sprawie bo nie mam czasu - może dzisiaj mi się uda.

Obrazek

Rutek311
Posty: 16
Rejestracja: 16 lis 2016, 15:56

Re: Hałas z pionów wentylacyjnych w mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: Rutek311 » 27 lut 2017, 10:16

Czy z tym problemem spotkał się ktoś z klatki A? Takie regularne trzepotanie w wentylacji dobywa się również u mnie w kuchni.


bartekK
Posty: 8
Rejestracja: 25 wrz 2016, 10:28

Re: Hałas z pionów wentylacyjnych w mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: bartekK » 27 lut 2017, 18:55

Tłuką się tez klapki zwrotne które są zamontowane na kanale wyciągowym z okapu...

Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Hałas z pionów wentylacyjnych w mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: Michał » 27 lut 2017, 20:23

Klapki zwrotne to temat rzeka - na większości moich budów był dokładnie ten sam problem i jest to ewidentny błąd projektowy. Za każdym razem rozwiązaniem problemu był demontaż klapki, która zamontowana była pionowo (na poziomym kawałku przewodu wentylacyjnego) i montaż innej klapki w miejscu, gdzie rura idzie od okapu pionowo, wtedy skrzydełka klapy zwrotnej grawitacyjnie opadają i podnoszą się tylko kiedy okap wymusza ciąg powietrza.

W sytuacji takiej jak u nas, skrzydełka klapek pod wpływem zmian ciśnienia swobodnie falują i "pykają".

Przed chwilą zgłosiłem administracji problem tłukących się żaluzji i pykających klapek zwrotnych. Prawda jest taka że z klapkami już nic nie wykombinują bo większość ma zabudowane kanały wentylacyjne. Ja zamierzam dostać się do klapki i ją wymontować, ale tylko dlatego, że mój okap jest wyposażony w drugą klapę, któa jest właśnie w pozycji poziomej (na pionowym kawałku przewodu wentylacyjnego).
Jeśli nie chcecie czuć co sąsiad gotuje to lepiej klapek nie wymontowujcie :)



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości