Studzienki skaczące pod nogami / ulica Pachońskiego w Krakowie

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
Melania
Posty: 3
Rejestracja: 03 cze 2021, 15:33

Studzienki skaczące pod nogami / ulica Pachońskiego w Krakowie

Postautor: Melania » 27 sie 2021, 8:56

Ostatnio idę sobie Pachońskiego do roboty - na pieszo zamiast samochodem. I w kilku miejscach chyba są niedokładnie położone studzienki, bo miałem wrażenie że poruszały się, kiedy się na nie nastąpiło.
Pytanie, kto się powinien tym zająć? W końcu zarządcą drogi wojewódzkiej chyba nie jest miasto, ale chodniki to już chyba sprawa dzielnicy. Nie wiem jak wy, ale ja będę teraz uważać, żeby nie nastąpić na żadną studzienkę.


PS
Swoją drogą, to w wielu miejscach przydałoby się te włazy wymienić. Na przykład na takie standartpark.pl/wlazy-do-studzienek/wlazy-plastikowe/]www.standartpark.pl/wlazy-do-studzienek/wlazy-plastikowe w miejscach, gdzie bawią się dzieci. Plastik powinien wytrzymać raczej niewielkie obciążenie, a uderzenie przy ewentualnym upadku nie powinno wywołać dużej krzywdy.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2021, 10:07 przez Melania, łącznie zmieniany 1 raz.


iti
Posty: 1178
Rejestracja: 30 wrz 2015, 23:47

Re: Studzienki skaczące pod nogami / ulica Pachońskiego w Krakowie

Postautor: iti » 27 sie 2021, 14:46

Melania pisze:Pytanie, kto się powinien tym zająć? W końcu zarządcą drogi wojewódzkiej chyba nie jest miasto, ale chodniki to już chyba sprawa dzielnicy. Nie wiem jak wy, ale ja będę teraz uważać, żeby nie nastąpić na żadną studzienkę.

Pisz do ZDMK, skoro studzienki są w pasie drogowym, to oni powinni się tym zająć. Ewentualnie skierują Cię do odpowiedniej jednostki miejskiej.



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości