Parkowanie (problemy i rozwiązania) na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Parkowanie (problemy i rozwiązania) na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: mmm » 28 lut 2019, 11:29

Jestem chyba jedną z kilku osób które zgłaszały hałas podczas prac nocnych na budowie kolejnego etapu i "walczyły" o rekompensatę. Pilnuję tego tematu i z tego co udało mi się dowiedzieć (dzwoniłam do zarządcy w styczniu jeśli dobrze pamiętam) - developer ma dorobić nam miejsca parkingowe, obok tych 3, przy nowo posadzonych tujach, od wschodniej strony. Dodatkowo teren od śmietnik do klatki C ma zostać wyłożony betonową kratą - jako "zielony parking". Z tego co zrozumiałam, jest to forma parkingu która nie będzie problematyczna jeśli chodzi o formalności budowlane - dodatkowo jest to teren kolejnego budynku, do którego nie mamy praw.

Ja sama nie mam samochodu i nie przewiduję go w najbliższej przyszłości, miejsce parkingowe chciałam wykupić, ale już ich nie ma. Przyjeżdżają do mnie znajomi czy goście i żywcem nie ma gdzie stanąć. Nawet teraz kiedy mieszkańcy zaczęli korzystać z parkingu pod nowym blokiem, i tak często nie ma miejsc(jest to pewnie też kwestia ekip remontowych), ale ciężko mi sobie wyobrazić co będzie kiedy mieszkańcy się wprowadzą. Nie dziwię się ludziom stającym na trawie, jak i tym mającym pretensje o błoto - dla mnie najrozsądniejszą opcją byłoby stworzenie kolejnych miejsc(dodatkowych) od wschodu, do użytku wspólnego.

Z tego co widziałam na planie od zarządcy który ostatnio dostaliśmy, będzie budowany blok na południe od naszego, w którym takiego parkingu naziemnego za bardzo nie ma :)

Offtop: czy orientujecie się który z bloków będzie budowany jako pierwszy? Na północ od nas, czy na północ od nowego bloku?


Mario91
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2018, 21:53

Re: Parkowanie (problemy i rozwiązania) na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Mario91 » 11 kwie 2019, 11:35

Witam,

Ktoś orientuje się, co robią dokładnie za blokiem z etapu 1? Raczej nie wyglada to na parking patrząc na wysokość progu oraz podłoże jakie tam ułożyli, ale może my - mieszkańcy 2 etapu - nie wiemy o czymś :)

Pozdrawiam,
Mariusz

Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Parkowanie (problemy i rozwiązania) na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Scout_RB » 11 kwie 2019, 11:54

To parking na pewno... Jest zrobiony z płyt ażurowych żeby było eko-sreko bo już więcej nie można zabudować (zgodniez MPZP). Ten próg to dziwna sprawa ale może go jeszcze wymienią albo wyfrezują.


mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: Parkowanie (problemy i rozwiązania) na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: mor3nko » 11 kwie 2019, 13:36

Dostosowali teren do zmienionego planu zagospodarowania II etapu, w którym ustalono ten teren jako "teren utwardzony". Też mnie dziwi ten krawężnik, ale chyba na to już nie było funduszy. Gdyby miał być zmieniony zrobiono by to przed zagęszczaniem podbudowy. Zakładam że machnęli ręką na zasadzie "parkowali tyle czasu na takim krawężniku to dalej też mogą" ;)



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości