Parkowanie (problemy i rozwiązania) na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
Arkadius
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2019, 10:15

Re: Parkowanie (problemy i rozwiązania) na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Arkadius » 22 lut 2019, 10:32

Zważywszy, że nic się nie zmienia w kwestii parkowania na trawniku przed klatkami, a idzie wiosna - znów będzie błoto na całej drodze, a trawy jak nie było, tak nie ma - może warto byłoby ustawić po prostu jakieś kwietniki, donice, ławki czy coś podobnego na skraju trawnika? W końcu były miejsca w garażu, jeśli ktoś potrzebuje, to mógł sobie kupić? Ja kupowałem mieszkanie mając nadzieję na odrobinę zieleni i czystą kostkę, a nie samochody wszędzie i syf na drodze...


Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Parkowanie (problemy i rozwiązania) na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Scout_RB » 22 lut 2019, 21:37

Zdecydowanie! Albo decydujemy się na trawnik, albo powiększamy parking. Albo, albo... Moim zdaniem większość osób będzie za utrzymaniem trawnika!

Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Parkowanie (problemy i rozwiązania) na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Michał » 22 lut 2019, 21:52

Wraz ze wznoszeniem kolejnych budynków, liczba "dzikich" samochodów na osiedlu będzie rosła (czyli takich, które nie ma miejsc w garażach), a tego żaden, nawet zaminowany trawnik nie przetrwa, więc moim zdaniem lepszą opcją jest powiększenie parkingu, co pomoże nie tylko w kwestii parkowania, ale również w kwestii porządku na osiedlu.

Jeżeli postawimy donice to auta i tak będą albo wjeżdżać pomiędzy, albo stawać wzdłuż ulicy, więc chyba lepiej po prostu wybrukować parking...


Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Parkowanie (problemy i rozwiązania) na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Hiroshima » 22 lut 2019, 22:55

Arkadius pisze:Zważywszy, że nic się nie zmienia w kwestii parkowania na trawniku przed klatkami, a idzie wiosna - znów będzie błoto na całej drodze, a trawy jak nie było, tak nie ma - może warto byłoby ustawić po prostu jakieś kwietniki, donice, ławki czy coś podobnego na skraju trawnika? W końcu były miejsca w garażu, jeśli ktoś potrzebuje, to mógł sobie kupić? Ja kupowałem mieszkanie mając nadzieję na odrobinę zieleni i czystą kostkę, a nie samochody wszędzie i syf na drodze...

Miejsca były i się zbyły, było ich mniej niż mieszkań a i tak z pewnością na mieszkanie przypada więcej niż jeden samochód. Rozumiem, że masz miejsce, lecz gdyby z jakichś powodów dla Ciebie ich brakło to gdzieś zaparkować byś musiał, z pewnością nie na dachu. Ja np potrzebuję teraz drugiego i nie ma. Winna jest zbyt mała ilość miejsc spowodowana zachłannością dewelopera bo nic innego nie tłumaczy tego że to klepowisko nie zostało zagospodarowane na etapie budowy któregoś z etapów. Jak na 100 mieszkań jest około 10 miejsc na zewnątrz to czasami dla gości może nie starczyć. Zresztą lada chwila się wprowadzi 115 nowych rodzin, wtedy będzie wesoło...

DbamPachonskiego5
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2019, 18:45

Re: Parkowanie (problemy i rozwiązania) na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: DbamPachonskiego5 » 23 lut 2019, 18:53

Kwestie parkowania rozwazmy z kilku perspektyw. Braku miejsc do parkowania, niszczenia zieleni, zanieczyszczania drogi i klatek poprzez nanoszenie ziemi z klepowiska.

W zaleznosci od biezacych potrzeb danej osoby wazniejsze bedzie miejsce do parkowania lub zielen. Pytanie, jak zbudowac scenariusz, w ktorym rownoczesnie dbamy o otaczajacy nas teren, nie dewastujemy go, a umozliwiamy tez maksymalnej liczbie wspolmieszkancow pozostawienie auta w poblizu budynku.

Jako wspolnotoa powinnismy pojsc w kierunku wygospodarowania dodatkowych miejsc do parkowania. Wybudujmy je i zostawmy pod wynajem, tak aby wspolnota za uzyskane pieniadze mogla podnosic komfort wszystkich tu mieszkajacych - pielegnacja zieleni, czystosc, monitoring, itp. Zakladam, ze to lezy w interesie Nas wszystkich. Dodatkowo tereny, ktore oznaczymy, jako zielone, zagospodarujmy i zabezpieczmy np. "slupkami", tak aby uniemozliwic jej dewastacje przez samochod - inaczej obawiam sie, ze dllugo nie przetrwaja. Musimy sie po prostu umowic na pewien standard.

Zachecam, abysmy poszukali rozwiazania i temat zamkneli konkretnymi dzialaniami na najblizszym spotkaniu wspolnoty.

PS. Pamietajmy tez, ze teren na lewo od altanki smietnika nie nalezy do wspolnoty Pachonskiego5C.

Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Parkowanie (problemy i rozwiązania) na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Scout_RB » 23 lut 2019, 21:27

Myślę, że kwestia rozbudowy parkingu może być zamknięta... MPZP może jasno określać ile ternu można zabetonować. Sądzę że Deweloper wykorzystał już 100% możliwości i więcej zwyczajnie nie będzie można, a jeśli tak jest to o resztę trawników trzeba zadbać - postawić słupki lub donice i cześć.

Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Parkowanie (problemy i rozwiązania) na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Hiroshima » 24 lut 2019, 1:44

A pamięta ktoś obiecywane przez CPRE dodatkowe miejsca parkingowe zapowiadane przez administratora na spotkaniu? W zamian za tzw uciążliwości przy budowie drugiego budynku.

DbamPachonskiego5
Posty: 4
Rejestracja: 23 lut 2019, 18:45

Re: Parkowanie (problemy i rozwiązania) na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: DbamPachonskiego5 » 24 lut 2019, 11:16

Faktycznie, na jednym spotkaniu wspolnoty byl ten temat poruszany. Trzeba do niego wrocic. Czy orientujecie sie kiedy mamy nastepne zebranie?


Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Parkowanie (problemy i rozwiązania) na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Michał » 25 lut 2019, 9:43

Niedawno widziałem się z administratorem i niedługo ma być zorganizowane jakieś spotkanie.

Co do miejsc parkingowych to wg mnie jedyna opcja to dogadać się ze wspólnotą z drugiego budynku i wspólnie zrobić dodatkowy parking w miejscu obecnego "klepowiska" bo i tak będzie on służył i nam i sąsiadom. Bawienie się w jakieś wynajmowania miejsc nie ma sensu.

Niech się wypowiedzą osoby, które nie mają potrzeby parkowania przed blokiem, co mozna urządzic na tym kawałku klepiska bo wg mnie tam ani usiąść ani jakkolwiek zagospodarować... mi tam wystarczy widok z okna na pola za torami, a tutaj wolałbym jednak kilka miejsc parkingowych więcej :)

Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Parkowanie (problemy i rozwiązania) na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Scout_RB » 25 lut 2019, 10:18

W Miejscowym Planie o parkingach jest mowa w kilku miejscach

f/ zapewnienie miejsc postojowych (mp) w ilości:
- co najmniej 1 mp/1 mieszkanie,
- co najmniej 15 mp/1000 m2 powierzchni użytkowej i 20 mp/100
zatrudnionych dla usług,
- co najmniej 80% wymaganych miejsc postojowych winno być realizowane
jako garaże podziemne,
g/ łączna powierzchnia terenów związanych z przeznaczeniem dopuszczalnym nie
może przekroczyć 40% powierzchni terenu lub działki budowlanej,

dodatkowo:

f/ zapewnienie wskaźnika miejsc postojowych (mp) w ilości co najmniej
15 mp/1000 m2 powierzchni użytkowej i co najmniej 20mp/100 zatrudnionych,

W II etapie te wskaźniki są spełnione: jest w sumie 119 miejsc parkingowych z czego 80% czyli 95 miejsc jest w garażu.



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości