Zmiana administratora bloku ten jest za drogi - Prądnik Nowy (etap I)

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
kasiajas1225
Posty: 8
Rejestracja: 02 cze 2017, 16:28

Zmiana administratora bloku ten jest za drogi - Prądnik Nowy (etap I)

Postautor: kasiajas1225 » 25 cze 2017, 16:10

Należy się zastanowić nad zmiana administratora ten jest za drogi i reprezentuje dewelopera a nie mieszkańców . Np porównajcie z zarządca Reduta na Zabincu za zarządzanie bierze ol 2zl a nie 2.8 i mniej za miejsce postojowe 38zl a nie 54.
Należałoby się zastanowić bo trawniki są nie do przyjęcia brak jakiegokolwiek placu dla dzieci


Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Zmiana administratora bloku ten jest za drogi - Prądnik Nowy (etap I)

Postautor: Michał » 28 cze 2017, 0:35

Ja osobiście tez mam mieszane uczucia jesli chodzi o zaangażowanie Administratora i jego stawki za obsługę, szczególnie, że ostatnio chyba się nie ma okazji narobić ;)

Nie chcę się wypowiadać na temat stawek, bo nie mam wiedzy co do innych administracji, ale wiem, że jest taniej.

Wiem natomiast, że bardzo dobrą merytorycznie i w zaangażowaniu Administratorką jest p. Edyta Gruszka z firmy Pro-Immo. Miałem okazję z nią współpracować z ramienia generalnego wykonawcy w dziale gwarancji inwestycji i nieźle nam jaja wybierała :D

Może zróbmy w ten sposób - niech każdy, kto ma jakąś propozycję - napisze tutaj na forum kogo poleca do administracji, albo jak ktoś wie jakie stawki mają gdzie indziej to niech tez poda...

Trzeba będzie też zrobić jakieś nieoficjalne spotkanie naszej Wspólnoty i coś ustalić, kiedy już będziemy mieli zebrane jakieś informacje lub propozycje,.

alfaanna
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2016, 15:55

Re: Zmiana administratora bloku ten jest za drogi - Prądnik Nowy (etap I)

Postautor: alfaanna » 28 cze 2017, 7:54

Ja bym się zastanowiła też nad przejrzeniem umowy dla firmy sprzątajacej, nie znam jej szczegółów ale z tego co widze to się nie przemęczają u nas.
Co do placu dla dzieci, to kupując mieszkanie było wiadomo, ze dopóki drugi blok nie powstanie nie będzie miejsca do zabaw dla dzieci.


kasiajas1225
Posty: 8
Rejestracja: 02 cze 2017, 16:28

Zmiana administratora bloku ten jest za drogi - Prądnik Nowy (etap I)

Postautor: kasiajas1225 » 28 cze 2017, 9:22

Obsługa porządkowo-techniczna (nadzór nad wywiązywaniem się z obowiązków firm
świadczących usługi na rzecz nieruchomości zgodnie ze stosownie zawartymi umowami):
 utrzymanie czystości i porządku na części wspólnej nieruchomości,
 utrzymanie terenu przynależnego do nieruchomości (chodniki, ciągi komunikacyjne) poprzez ich
bieżące sprzątanie, oczyszczanie chodników ze śniegu i błota,
 utrzymanie w należytym stanie porządkowym miejsc składowania odpadów bytowo-komunalnych
(kubły, kontenery, śmietniki),
 wykonywanie obowiązkowych przeglądów określonych Prawem Budowlanym, konserwacja i
bieżące naprawy nieruchomości oraz urządzeń technicznych,
 sporządzanie na podstawie kontroli stanu technicznego budynku zestawień potrzeb remontowych,
 prowadzenie dokumentów określonych przepisami Prawa Budowlanego i dozoru technicznego, w
szczególności obowiązkowej książki obiektu budowlanego, dokumentacji technicznej, wpisy z
wymaganych przeglądów technicznych nieruchomości, protokoły i opinie z przeglądów
kominiarskich,
 kontrola nad zapewnieniem dla nieruchomości dostaw energii elektrycznej, cieplnej, wody,
odprowadzania ścieków i wywozu śmieci,
 prowadzenie bieżącej ewidencji zgłoszeń konserwacyjnych i ich niezwłoczna realizacja,
 odczytywanie zużycia mediów z indywidualnych liczników zgodnie z przyjętym okresem
rozliczeniowym oraz szczegółowe rozliczanie zużycia mediów.
Po wstępnym zapoznaniu się z Państwa nieruchomością, zapewniając należyty i wysoki poziom
świadczonych usług, składamy propozycję miesięcznej stawki zaliczki eksploatacyjnej na pokrycie
kosztów związanych z utrzymaniem części wspólnej nieruchomości w wysokości 2,20 zł/m2 liczonej
od powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych i usługowych. W powyższej zaliczce zawarte są
następujące składowe:
0,50 zł/m2 - wynagrodzenie za zarządzanie, obsługę administracyjną i księgową nieruchomości,
1,70 zł/m2 - wszelkie koszty związane z utrzymaniem części wspólnej nieruchomości
w szczególności:
o koszt utrzymania porządku i czystości na części wspólnej nieruchomości (w tym
również odśnieżanie w okresie zimowym),
o koszt eksploatacji dźwigu osobowego i jego obowiązkowych bieżących przeglądów,
o koszt bieżącej konserwacji części wspólnej nieruchomości (pogot. tech. 24h),
o koszt energii elektrycznej w części wspólnej nieruchomości,
o koszt wody zużytej w części wspólnej nieruchomości,
o koszt obowiązkowych przeglądów technicznych (budowlany, kominowy, UDT),
o koszt ubezpieczenia budynku w pełnym zakresie plus OC Wspólnoty,
o koszt prowadzenia rachunku bankowego.
Miesięczną opłatę za miejsce postojowe w garażu podziemnym, związaną z pokryciem kosztów
eksploatacyjnych (udział garażu w kosztach utrzymania porządku i czystości, odśnieżania,
ubezpieczenia, energii elektrycznej, przeglądów technicznych, bieżącej konserwacji) szacujemy na
38,00 zł/miejsce postojowe w garażu.
Pragniemy zaznaczyć, że w przeciwieństwie do konkurencyjnych firm świadczących usługi z
zakresu zarządzania i administracji nieruchomościami, nie naliczamy wynagrodzenia od
powierzchni użytkowej garaży, a wyłącznie od powierzchni lokali mieszkalnych i usługowych.
Takie ceny podała REDUTA widzieli blok, no i oni posiadają radce prawnego który zawsze służy pomocą jak rozwiązać umowę z administratorem

purplefan
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2017, 16:58

Re: Zmiana administratora bloku ten jest za drogi - Prądnik Nowy (etap I)

Postautor: purplefan » 28 cze 2017, 17:34

Witam,
Co do naszego Pana administratora to jeśli chodzi o stawki to nie mam aż tylu danych z rynku. Jeśli chodzi o jego pracę to przyznaję, że na pewno widuję go tu dość często jak na administratora budynku (a kilku już przerobiłem). Zwykle administrator ogranicza się do zebrań raz na czas i rozliczeń. Czy działa w interesie dewelopera czy naszym? To ciężko powiedzieć bo nawet na zebraniu sam sugerował żebyśmy np. pozwolili na podłączenie bodajże kanalizacji do nowej budowy, ale pod warunkiem, że CPRE zrobi miejsce parkingowe itp. Więc nie wieszałbym od razu na nim psów.

Oczywiście możemy zmienić, to w końcu nasze prawo tylko myślę, że jak już wspomniano wyżej potrzebne zebranie.
Ja mam bardzo dobre doświadczenie z MGM (pani Gorączko-Manew).

Co do trawy - to raczej nie wina administratora tylko dewelopera i przygotowania podłoża, co już było dość szczegółowo i długo omawiane na zebraniu.

Pozdrawiam,

Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Zmiana administratora bloku ten jest za drogi - Prądnik Nowy (etap I)

Postautor: Michał » 28 cze 2017, 21:46

Tu nie chodzi o wieszanie psów na kimkolwiek, tylko na racjonalnym gospodarowaniu finansami :) znam wiele ofert dużo tańszych administratorów, gdzie tez wszystko jest dopięte i w porządku.

Przykładowo coś takiego jak płacenie za administrację od m2 boxów garażowych - niby dlaczego? Za miejsca postojowe rozumiem, każdy jeździ autem, brudzi garaż, trzeba dla tego auta odśnieżyć w zimie itp. ale jaki wpływ na te czynności ma mój box? i to czy mam duży na 1,5m2 czy na 5m2? dlaczego mam wtedy płacić więcej za odśnieżanie i mycie garażu, kiedy i tak nikt mi w boxie posadzki nie umyje...

Po prostu ta oferta bez sensu w wielu aspektach, no i droga...

kasiajas1225
Posty: 8
Rejestracja: 02 cze 2017, 16:28

Re: Zmiana administratora bloku ten jest za drogi - Prądnik Nowy (etap I)

Postautor: kasiajas1225 » 29 cze 2017, 12:02

Ponieważ się nie znamy się, a każdy ma jakąś propozycję, co sądzicie aby osoby zainteresowane powyższym problemem spotkały się 04.07.2017 o godz 20.00w garażu pod blokiem przy wejściu do klatki C.

erewan
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2017, 20:31

Re: Zmiana administratora bloku ten jest za drogi - Prądnik Nowy (etap I)

Postautor: erewan » 29 cze 2017, 12:08

Świetny pomysł na takie nieformalne zebranie mieszkańców i omówienie takich kwestii, ja jak najbardziej "za", choć mam jedno zastrzeżenie. Może zanim zaczniemy na poważnie myśleć o zmianie zarządcy nieruchomości, to wcześniej zastanowimy się nad alternatywami? Znacie jakieś firmy zarządzające godne polecenia, które mogłyby obsługiwać nasz blok taniej i o ile taniej? Miejmy konkretne propozycje, żeby było nad czym debatować! :)


kasiajas1225
Posty: 8
Rejestracja: 02 cze 2017, 16:28

Re: Zmiana administratora bloku ten jest za drogi - Prądnik Nowy (etap I)

Postautor: kasiajas1225 » 30 cze 2017, 14:48

Jedną z możliwych propozycji jest REDUTA, jeśli ktoś ma lepszą ofertę może ją przedstawić.

erewan
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2017, 20:31

Re: Zmiana administratora bloku ten jest za drogi - Prądnik Nowy (etap I)

Postautor: erewan » 01 lip 2017, 14:45

A jakie byłyby koszty przy Reducie, masz już jakieś wyliczenia i się podzielisz? :)



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości