Hałas od latających samolotów na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie - opinie

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
agnieszkaaa
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2017, 21:12

Hałas od latających samolotów na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie - opinie

Postautor: agnieszkaaa » 20 sie 2017, 21:19

Witam, interesuję się zakupem w drugim etapie,
jestem ciekawa czy samoloty są bardzo uciążliwe dla mieszkańców już powstałego bloku.
Interesują mnie szczególnie opinie osób w wyższych pięter z mieszkaniami narożnymi skierowanymi w kierunku toru lotu.

Okna które są zastosowane wystarczająco tłumią szum?


malgozia
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2017, 17:35

Re: Hałas od latających samolotów na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie - opinie

Postautor: malgozia » 14 wrz 2017, 8:45

Myślę,że co do samolotów to po kilku dniach mieszkania tam już nie będziesz ich nawet słyszeć ,ani zwracać uwagi.

Większym problemem na pewno są pociągi, np. dzisiaj nad ranem jeden tak zatrąbił,że chyba pół bloku na równe nogi wstało bez budzika :( ,ale z tym tez bywa różnie...(juz jest utworzony wątek z tym problemem)

Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Hałas od latających samolotów na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie - opinie

Postautor: Scout_RB » 17 lis 2017, 14:11

Należy pamiętać że Lotnisko w Balicach w ciągu najbliższych lat przesunie oś pasa o ok 4 stopnie w stosunku do obecnego pasa, w związku z tym ścieżka podejścia przesunie się (w stosunku do obecnej) o dobre 600-700m na północ. Czyli samoloty będą latać nad ulicą Starego Wiarusa...

Co do pociągów to ostatnio zwiedzałem nowe mieszkanie znajomego przy ul. Wizjonerów... 35 m od torów kolejowych. Przejeżdżał właśnie pociąg towarowy i w ogóle nie przeszkadzał. Widać wszystko kwestią dobrych okien.


bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Hałas od latających samolotów na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie - opinie

Postautor: bartusstw » 17 lis 2017, 22:05

A czy znajomy mieszka w okolicy rogatek? To trochę zmienia sytuację.

Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Hałas od latających samolotów na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie - opinie

Postautor: Scout_RB » 11 gru 2017, 20:40

Fakt, rogatek nie ma... Ale budowana jest właśnie przystanek kolejowy - coś co za naszym blokiem powstanie zapewne w ciągu 5-10 lat :)
Mam pytanie: Czy pociągi "trąbią" przed przejechaniem przez rogatki? Wiem, że po puszczeniu pociągu do Balic narzekali na to mieszkańcy ul. Balickiej których domy stały obok rogatek.

malgozia
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2017, 17:35

Re: Hałas od latających samolotów na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie - opinie

Postautor: malgozia » 20 gru 2017, 10:11

Tak, trąbią przed przejechaniem rogatki raz, czasami dwa razy. Pojawił się tez problem ,kiedy rogatka była zepsuta ,wtedy trąbili po 3 razy.

W ostatnim okresie, praktycznie w ogole nie jeżdzą pociągi ;)

zuzia
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2018, 11:10

Re: Hałas od latających samolotów na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie - opinie

Postautor: zuzia » 31 sty 2018, 11:33

Cześć wszystkim,

Zastanawiam się nad zakupem mieszkania w drugim etapie i po przeczytaniu waszych wpisów odnośnie hałasu powodowanego przez pociągi mam kilka pytań (szczególnie do użytkowników, których okna wychodzą na północ):

1) z jaką częstotliwością jeżdżą pociągi (szczególnie nocą)
2) czy maszyniści lubią sobie potrąbić czy raczej starają się cichutko przejechać (oczywiście na tyle cicho na ile powala wielki pociag towarowy :D )?
3) czy okna zapewniają odpowiednie wygłuszenie? (jesli nie, to czy na własna rekę w mieszkaniach stosujecie jakieś dodatkowe metody zneutralizowania trąbiacych pociągow? są jakieś skuteczne metody zmniejszenia hałasu na własną rekę? to pytanie do bardziej technicznie zorientowanych mieszkańców ;) )
4) czy można w lecie spać z otwartymi oknami?
5) mam małe dziecko i spodziewam się kolejnego i zastanawiam się czy Wasi milusińscy nie są wyrywani ze snu przez trabiace pociągi?

I ostatnie pytanie - Mieszkając tu ile mieszkacie, czy zakupilibyscie ponownie Wasze mieszkania?

Dzięki za Wasze odpowiedzi!
Zuzia

malgozia
Posty: 8
Rejestracja: 09 sie 2017, 17:35

Re: Hałas od latających samolotów na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie - opinie

Postautor: malgozia » 14 lut 2018, 14:54

1) z jaką częstotliwością jeżdżą pociągi (szczególnie nocą) - cieżko odpowiedzieć na to pytanie , raz to jest 2 razy w ogóle w ciągu tygodnia , a raz np 8 (nie liczę) ,teraz w okresie zimowym bardzo rzadko coś jedzie.

2) czy maszyniści lubią sobie potrąbić czy raczej starają się cichutko przejechać (oczywiście na tyle cicho na ile powala wielki pociag towarowy :D )? - pociągi jeżdzą wolno, czasami są krotkie,czasami dłuższe .Odpowiedz ,znajdziesz powyżej.

3) czy okna zapewniają odpowiednie wygłuszenie? (jesli nie, to czy na własna rekę w mieszkaniach stosujecie jakieś dodatkowe metody zneutralizowania trąbiacych pociągow? są jakieś skuteczne metody zmniejszenia hałasu na własną rekę? to pytanie do bardziej technicznie zorientowanych mieszkańców ;) ) - okna są w porządku, sama nidgy nie myślałam o czymś dodatkowym.

4) czy można w lecie spać z otwartymi oknami? - nie :) chociaż zależy tez jaki kto ma sen , ale czasami pociąg tak zatrąbi ,że mozną wstać na równe nogi :)

5) mam małe dziecko i spodziewam się kolejnego i zastanawiam się czy Wasi milusińscy nie są wyrywani ze snu przez trabiace pociągi? - nie mam dzieci więc się nie wypowiem :)

I ostatnie pytanie - Mieszkając tu ile mieszkacie, czy zakupilibyscie ponownie Wasze mieszkania? - TAK :)



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości