Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Michał » 09 sty 2020, 11:33

Bkawa pisze:Z tymi pismami trzeba udać się do Sądu Rejonowego dla Krakowa-Podgórza pokój 014 wypełnić wnioski, wnieść opłaty A następnie udać się do pok. K-017 (poziom -1) dziennik podawczy w celu wykreslenia z KW.

W ramach uszczegółowienia - koszt wykreślenia wpisu z KW to 250 zł, jeżeli ktoś ma mieszkanie i garaż/komórkę/box - wtedy mamy 2 KW, czyli 2 wpisy, czyli razem 500 zł (słownie pińcet ;))

Od złożenia do fizycznego wykreślenia upłynie minimum pół roku, a może nawet rok - tak powiedziała pani w okienku w sądzie...


mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: mor3nko » 10 sty 2020, 16:04

Złodziejstwo :) ale z samym wykreśleniem nie trzeba się spieszyć ponieważ nie pociąga to za sobą żadnych konsekwencji (tak mi powiedziano na infolinii).

Sora
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2018, 9:49

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Sora » 12 sty 2020, 17:21

Uściślając - u mnie z jakiegoś powodu nie było jeszcze wpisu roszczeniowego w księdze garażowej, więc zapłaciłam tylko za wykreślenie wpisu z lokalowej. Pani w pokoiku 8 (-1) poleciła złożyć od razu (póki co, ponoć bezpłatnie) prośbę o niedokonywanie wpisu o opłatę w księdze garażowej.



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości