Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Hiroshima » 25 maja 2018, 22:20

Na razie to nie ma co gdybać bo ani ustawa nie wchodzi w życie, ani 3 etapu nie ma nawet na etapie zgłaszania i sam minister czy premier nie zna odpowiedzi na to pytanie.


robtomas
Posty: 9
Rejestracja: 19 paź 2017, 8:10

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: robtomas » 26 maja 2018, 9:13

mor3nko pisze:Wg najnowszych doniesień prasowych jest duża szansa że od przyszłego roku przestanie obowiązywać użytkowanie wieczyste. Osoby które już nabyły mieszkania będą przez kolejne 20 lat płacić ostatnią roczną opłatę (ktoś wspomniał wcześniej około 5 zł/m2).
Jeśli wspomniane prawo wejdzie w życie i użytkowanie wieczyste przestanie obowiązywać, ktoś się orientuje jak sprawa będzie wyglądać w kolejnych etapach? Czy osoby nabywające mieszkania w przyszłym roku z etapu 3 nie będą musiały już ponosić takiej opłaty rocznej?

Marne są szansę z uwagi na konflikty interesów (pokaźne źródło dochodów dla miast i gmin). Plan już wchodził kilka razy, raz w 2018 od stycznia i dwa razy w 2017 styczeń i lipiec. I na zapowiedziach się kończyło a raczej na spekulacjach prasowych. Według projektów opłata będzie wnoszona przez 20 lat lub bonifikata 50% w przypadku jednorazowej opłaty. Co do przyszłych budów oczywiście nabywca mieszkania zapłaci, jeżeli deweloper by zapłacił doliczyłby to do końcowej ceny lokalu. A tak na marginesie Murapol za 30 baniek kupił od ZWSE tereny przy Pachońskiego/Wyki i bedzie stawiał 500 mieszkań. Tam też te grunty są w użytkowaniu wieczystym.
nowawarszawa.pl/krakowska-oferta-murapolu-powiekszona-o-nowa-inwestycje
stooq.com/n/?f=1235398

Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Scout_RB » 22 cze 2018, 9:54

Koniec użytkowania wieczystego w 2019
geoforum.pl/news/25608/koniec-uzytkowania-wieczystego-na-gruntach-mieszkaniowych


mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: mor3nko » 02 lip 2018, 9:21

Bonifikaty dla gruntów Skarbu Państwa (czyli takich jak nasz) będą wynosić do 60 procent przypuszczam że przy jednorazowej płatności z góry.
budownictwo.wnp.pl/rzad-rozpoczyna-likwidacje-uzytkowania-wieczystego,326185_1_0_0.html

Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Scout_RB » 23 lip 2018, 9:32

Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność uchwalone przez Sejm

geoforum.pl/news/25771/przeksztalcenie-uzytkowania-wieczystego-we-wlasnosc-uchwalone-przez-sejm

bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: bartusstw » 07 paź 2018, 8:03

Witam. Podzielicie się info na temat wysokości opłat za użytkowanie wieczyste ? U mnie 787,24 za mieszkanie ok 60 m, box i jedno miejsce parkingowe

Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Hiroshima » 07 paź 2018, 21:08

Koło 370 za mieszkanie 43m2 i box, ale to raczej nie ma znaczenia, przelicznik za m2 jest taki sam dla każdego. Ogólnie m2 za box jest kilkukrotnie droższy niż za mieszkanie. Tak czy siak trzeba będzie w przyszłym roku wyskoczyć z kasy za 8 lat, tzn. będzie warto.

mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: mor3nko » 08 paź 2018, 11:36

bartusstw pisze:Witam. Podzielicie się info na temat wysokości opłat za użytkowanie wieczyste ? U mnie 787,24 za mieszkanie ok 60 m, box i jedno miejsce parkingowe

Serio aż taka kwota? :o Rozumiem jesteś mieszkańcem pierwszego etapu? Zakupiłem dokładnie taki sam zestaw w 2 etapie (60 m2, box i miejsce parkingowe) ale szacowałem kwotę o połowę mniejszą.


mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: mor3nko » 08 paź 2018, 11:36

bartusstw pisze:Witam. Podzielicie się info na temat wysokości opłat za użytkowanie wieczyste ? U mnie 787,24 za mieszkanie ok 60 m, box i jedno miejsce parkingowe

Serio aż taka kwota? :o Rozumiem jesteś mieszkańcem pierwszego etapu? Zakupiłem dokładnie taki sam zestaw w 2 etapie (60 m2, box i miejsce parkingowe) ale spodziewałem się kwoty sporo mniejszej.

bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Opłaty za użytkowanie wieczyste i ich wysokość - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: bartusstw » 08 paź 2018, 12:53

Nie chce być inaczej, też byłem mocno zszokowany porównując kwotę ze znajomymi. Stąd mój post celem porównania z innymi, bo wydaje mi się to całkiem sporo



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości