Umowa deweloperska / a wybór zarządcy bloku - Prądnik Nowy Kraków

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
mor3nko

Umowa deweloperska / a wybór zarządcy bloku - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: mor3nko » 12 kwie 2018, 10:09

Witam obecnych jak i przyszłych mieszkańców :)
analizując treść umowy deweloperskiej zwrócił moją uwagę pewien zapis:

Pkt XX, ppkt. 3 "Nabywcy wyrażają zgodę na określenie przez Spółkę:--
sposobu zarządu nieruchomością wspólną, w szczególności powierzenie
zarządu osobie fizycznej albo prawnej (zarządcy), a także
zawarcie
z zarządcą umowy o sprawowanie zarządu nieruchomością wspólną
,"

Wg mnie zapis ten daje deweloperowi monopol na zmiany i wybór własnego zarządcy. Jak to się ma w rzeczywistości do zmiany planowanych przez wspólnotę? Nie wiem czy osoby dłużej mieszkające z etapu 1 planowały bądź planują zmianę na jakiegoś konkurencyjnego zarządce w celu obniżenia opłat i co na to CP RE.

Sora

Re: Umowa deweloperska / a wybór zarządcy bloku - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Sora » 19 kwie 2018, 11:41

Nie wiem czy dobrze panią zrozumiałam na rozmowie, ale powiedziała w tej kwestii, że pierwszy zarządca będzie wybrany przez nich, no bo tak. Jak nam się nie spodoba to go za jakiś czas (nie pamiętam jaki i czy odgórny) można zmienić.

Scout_RB

Postautor: Scout_RB » 15 maja 2018, 15:54

Zarządca będzie ten sam co w I etapie. I dobrze! Najgorzej jakby na jednym osiedlu było kilku zarządców. Jak się całe osiedle zbuduje to dobrze było by wtedy założyć jakąś dużą wspólnotę i zarządzać tym jako jednym "organizmem"

Sora

Postautor: Sora » 19 maja 2018, 18:11

Z tego, co się dowiadywałam, raczej każdy budynek będzie osobną wspólnotą. Podejrzewam, że ma to jakiś sens, bo faktycznie, nie dogadalibyśmy się - gdyby budynek I chciał coś zmienić u siebie, wypowiadać (i zgodzić) musiałyby się pozostałe.
Wspólnota całego osiedla wymagałaby też chyba, żeby lokatorzy np. z IV mogli sobie wchodzić na dach z I. Czy coś.

Michał

Postautor: Michał » 10 cze 2018, 10:53

Jako mieszkaniec etapu I jestem za tym, żeby całość osiedla prowadził p. Zając - obecny zarządca naszego budynku. Na początku również byłem sceptyczny jeśli chodzi o jego administrowanie, jednak po ponad roku mieszkania mogę powiedzieć że gość się stara.

Scout_RB

Postautor: Scout_RB » 10 cze 2018, 21:41

Przyjmuję argumentację, nowe wspólnoty nie powinny iść drogą starych spółdzielni... ale jeden zarządca na całym osiedlu to dobre rozwiązanie... Kwestia koordynacji późniejszych remontów dróg, parkingów, chodników. Słyszałem w CPRE że będą w nowym budynku podpisywać umowę z tym samym zarządcą bo podobno sprawdza się w I etapie

Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”