Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: mmm » 10 sie 2016, 10:49

Michał pisze:Co do wykończenia można oczywiście przykleić płytki, ja jednak korzystając z wyróżnienia, że mamy takie fajne balkony planuję położenie desek tarasowych (kompozytowych, bo nie gniją), które będą zamocowane do rusztu, jednak całości nie będę do balkonu przytwierdzał mechanicznie, żeby go nie kaleczyć.

Mi bardzo podoba się takie rozwiązanie:
ikea.com/pl/pl/catalog/products/00231963
Ale zastanawiam się nad tym: Drewno zawiera kwas taninowy, który po jakimś czasie przedostanie się i spowoduje odbarwienie podpodłogi. Nigdy nie kładź drewnianej podłogi na powierzchnię, jeśli obawiasz się, że ją uszkodzisz.

Muszę to przemyśleć i zabezpieczyć, żeby barwnik nie zaczął ściekać na elewację, albo balkon niżej. W deskach tarasowych też tak jest?


MarianŁącz
Posty: 48
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:53

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: MarianŁącz » 10 sie 2016, 11:07

Nie miałem czasu się dokładniej poprzyglądać, ale mnie zastanawia umiejscowienie odpływów, co sądzicie o tym co widać na zdjęciu? Wanna czy kabina przecież najdzie na rurę od kibelka.

Obrazek

pawel
Posty: 44
Rejestracja: 06 mar 2016, 20:10

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: pawel » 10 sie 2016, 11:51

Ja tez już byłem na oglądaniu mieszkania pod koniec zeszłego tygodnia i takie mam wnioski:
- wydaje mi się że większość mieszkań jest już faktycznie gotowa, albo wymaga małych poprawek
- parking jest generalnie gotowy - ale nie ma jeszcze wytyczonych miejsc
- komórki lokatorskie są już gotowe - drzwi są faktycznie pełne, ale nie wkładek w drzwiach - nie wiem czy je dołożą czy każdy będzie musiał sobie założyć we własnym zakresie co chce
- boksy w parkingu też są już gotowe
- w tej chwili pracują nad wykończeniem klatek - w klatce C akurat kładli płytki, klatki B i C jeszcze nie były zaczęte, brak wykończonych ścian, barierek przy schodach, instalacje kablowe wiszą jeszcze niezarobione na ścianach, wind jeszcze nie ma, i na dachu wykończenie

Co do tarasów na dachu to wyjście jest normalnie klatką schodową, wychodzi się przez pełnowymiarowe drzwi. Barierki pod taras są już zrobione, reszta do zrobienia - w tej chwili na dachu mają mały składzik.

Ogólnie muszę powiedzieć że też jestem pozytywnie zaskoczony wykonaniem i materiałami:
- drzwi wejściowe Dierre z możliwością zmany panelu wewnętrznego
- grzejniki Purmo
- sensowna skrzynka teletechniczna z wyprowadzonymi kablami antenowymi - co prawda trochę mała ale solidna, a często widziałem po prostu jakieś plastikowe puszki w tej roli
- tynki o ile pamiętam jak mówili 4 kategorii - faktycznie są już dość gładkie same w sobie
- okien niestety nie rozpoznałem bo są pooklejane
- solidnie i estetycznie wykonane balkony i barierki

Co do tych balkonów to ten próg od zewnątrz wygląda tak:
Obrazek
Balkon powierzchnia jest gładka i gość z budowy z którym chodziłem mówił, że w zasadzie to czegoś takiego nie trzeba już niczym wykańczać. Ja się zastanawiam jednak nad płytkami.

Instalacja RTV w salonie:
Obrazek

Skrzynka w korytarzu:
Obrazek


Co do łazienki do wydaje mi się że odpływy były robione pod wanny, u mnie wygląda to tak:
Obrazek

Obrazek


Instalacja wody w kuchni u mnie wygląda tak: (zastanawiam mnie która to z wodą ciepłą bo w łazience są oznaczone na czerwono a tu same niebieskie)
Obrazek


A tak wygląda garaż i boksy:
Obrazek
Obrazek


mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: mmm » 10 sie 2016, 11:54

MarianŁącz pisze:Nie miałem czasu się dokładniej poprzyglądać, ale mnie zastanawia umiejscowienie odpływów, co sądzicie o tym co widać na zdjęciu? Wanna czy kabina przecież najdzie na rurę od kibelka.

Obrazek

Rzeczywiście tak to wygląda, ja swojej łazienki nie ogladałam dokładnie, bo było ciemno, zdjęć nie mam... Bardzo dziwnie to wygląda.

mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: mmm » 10 sie 2016, 12:07

pawel pisze:Ja tez już byłem na oglądaniu mieszkania pod koniec zeszłego tygodnia(..)

Świetnie to wyglada, ja byłam w czerwcu(jak dobrze pamiętam, i była jeszcze rozsypka :)

@MarianŁącz - zastanawiam się czy to nie będzie tak że będzie kolanko i kibelek będzie przesunięty bardziej w lewo, pod rurkę z wodą do spłuczki. Kolanko byłoby ukryte w tym panelu, nie wiem które dokładnie masz mieszkanie, ale na moim planie łazienki jest coś takiego przewidziane, jedynie zastanawia mnie to, jak szeroki będzie musiał być ten panel(od ściany), żeby zmieściło się kolanko do ścieków. Tak podejrzewam, ale nie znam się :)

MarianŁącz
Posty: 48
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:53

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: MarianŁącz » 10 sie 2016, 12:19

Na planie też mam coś takiego. Mieszkanko to takie 42,63m2. Oczywiście da się to załatwić zasłonięciem ścianką na 2/3 długości ściany, tylko zapewne ja mam sobie to zrobić sam, automatycznie zmniejszając łazienkę o np 0,3 metra.

mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: mmm » 10 sie 2016, 12:23

Tak to wygląda, u mnie w takim razie jest pewnie identycznie, bo mamy podobny rozmiar i rozkład. Niestety...

MarianŁącz
Posty: 48
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:53

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: MarianŁącz » 10 sie 2016, 12:28

Widzę zamontowane gniazdka, są one (plus włączniki światła) w całym mieszkaniu?


pawel
Posty: 44
Rejestracja: 06 mar 2016, 20:10

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: pawel » 10 sie 2016, 13:00

U mnie włączniki i gniazdka, plus instalacja pod lampy sufitowe już jest wszędzie. Są też już bezpieczniki - w oddzielnej skrzynce - powyżej tej teletechnicznej ze zdjęcia.
W zasadzie wydaje mi się u mnie jest już wszystko - poza obiciem-panelem drzwi wejściowych - nie ma ani od zewnątrz ani od wewnątrz, tylko sam szkielet z mechanizmami, ale tak jest we wszystkich z tego co widziałem.

pawel
Posty: 44
Rejestracja: 06 mar 2016, 20:10

Re: Budowa I etapu inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: pawel » 10 sie 2016, 13:01

A no i wentylacje zarówno w kuchni jak i w łazience mam zaślepione - zakładam że będzie tam jakaś kratka czy coś.



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości