[Etap II] Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera - inwestycja Prądnik Nowy Kraków

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

[Etap II] Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera - inwestycja Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Scout_RB » 28 paź 2018, 14:02

Nadal zostało sporo do zrobienia... :) ale na miejscu robota wre :)

Ogródki i plac zabaw
Obrazek

Wejście do klatki C
Obrazek


mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: [Etap II] Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera - inwestycja Prądnik Nowy Kraków

Postautor: mor3nko » 29 paź 2018, 9:35

Ja jestem po wstępnym odbiorze.
Całościowo na budowie dużo im zostało do zrobienia. Do parkingu i boxu nawet nie było mowy aby iść.
Usterkowo na mieszkaniu nie było najgorzej, ściany proste, kąty są ok, tynki suche. Wyłapałem jednak 3 poważne usterki oraz brak jednego elementu wykończeniowego z projektu... (nie będę na razie o nich wspominał publicznie). Tak więc polecam dobrze wszystko sprawdzić.
Terminy ciągle im się odsuwają, teraz już sugerują nastawić się na odbiory ostateczne na styczeń. Widząc jednak całokształt boję się że może być obsuwa.

Puszka
Posty: 13
Rejestracja: 16 paź 2018, 18:18

Re: [Etap II] Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera - inwestycja Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Puszka » 29 paź 2018, 10:17

mor3nko pisze:Ja jestem po wstępnym odbiorze.
Całościowo na budowie dużo im zostało do zrobienia. Do parkingu i boxu nawet nie było mowy aby iść.
Usterkowo na mieszkaniu nie było najgorzej, ściany proste, kąty są ok, tynki suche. Wyłapałem jednak 3 poważne usterki oraz brak jednego elementu wykończeniowego z projektu... (nie będę na razie o nich wspominał publicznie). Tak więc polecam dobrze wszystko sprawdzić.
Terminy ciągle im się odsuwają, teraz już sugerują nastawić się na odbiory ostateczne na styczeń. Widząc jednak całokształt boję się że może być obsuwa.

A możesz zdradzić klatkę? W mieszkanich w klatce C, niecałe 2 tygodnie temu, nie było jeszcze drzwi zewnętrznych :/


mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: [Etap II] Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera - inwestycja Prądnik Nowy Kraków

Postautor: mor3nko » 29 paź 2018, 10:35

Puszka pisze:
mor3nko pisze:Ja jestem po wstępnym odbiorze.
Całościowo na budowie dużo im zostało do zrobienia. Do parkingu i boxu nawet nie było mowy aby iść.
Usterkowo na mieszkaniu nie było najgorzej, ściany proste, kąty są ok, tynki suche. Wyłapałem jednak 3 poważne usterki oraz brak jednego elementu wykończeniowego z projektu... (nie będę na razie o nich wspominał publicznie). Tak więc polecam dobrze wszystko sprawdzić.
Terminy ciągle im się odsuwają, teraz już sugerują nastawić się na odbiory ostateczne na styczeń. Widząc jednak całokształt boję się że może być obsuwa.

A możesz zdradzić klatkę? W mieszkanich w klatce C, niecałe 2 tygodnie temu, nie było jeszcze drzwi zewnętrznych :/

Oczywiście, klatka B. Szczerze to nie ma co się spieszyć z tymi wstępnymi odbiorami bo dużo drobnostek jest do zrobienia jeszcze.

Mario91
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2018, 21:53

Re: [Etap II] Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera - inwestycja Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Mario91 » 30 paź 2018, 10:48

Cześć!
A moje pytanie brzmi - ile trwał odbiór wstępny i czy braliście specjalistów od odbiorów? Pani z biura stwierdziła, że taki odbiór potrwa godzinę, a wszędzie słyszę, że specjalista sprawdza to zwykle 3-4h, więc trochę tego nie rozumiem. Wydawało mi się, że od tego jest odbiór wstępny, żeby zabrać specjalistę i zgłosić ewentualne usterki.

mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: [Etap II] Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera - inwestycja Prądnik Nowy Kraków

Postautor: mor3nko » 30 paź 2018, 11:21

Dokładnie czas odbioru trwał równą godzinę. Na wstępie o tym poinformowano bo za równą godzinę jest umówiony kolejny odbiór. Uważam że godzina to wystarczająca ilość czasu. U mnie wystarczyło czasu bez jakiegoś pośpiechu. Co można sprawdzać na mieszkaniu 50-60m2 w stanie deweloperskim przez 3h? No chyba że zamierzasz sam chodzić z łatą, metrem i kalkulatorem to i owszem.
I polecam brać specjalistów. Wpada ekipa która robi konkretną robotę specjalistycznym sprzętem (lasery, dalmierze, mierniki wilgotności itd.) i wyłapuje dużo więcej niż niedoświadczone oko.

pawel1991
Posty: 21
Rejestracja: 05 gru 2017, 15:19

Re: [Etap II] Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera - inwestycja Prądnik Nowy Kraków

Postautor: pawel1991 » 15 lis 2018, 20:49

Czesc,
Czy po odbiorze wstepnym ktos dostal protokol lub pomiar inwetaryzacyjny?
Lub posiada ktos informacje kiedy beda wysylane.

Mario91
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2018, 21:53

Re: [Etap II] Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera - inwestycja Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Mario91 » 16 lis 2018, 20:12

My mieliśmy odbiór wczoraj i usłyszeliśmy, ze dokładny pomiar będzie miał miejsce przy odbiorze właściwym. Protokół natomiast ma zostać wysłany na maila, ale w sumie nie pytaliśmy kiedy. Ile jesteś już po odbiorze?


pawel1991
Posty: 21
Rejestracja: 05 gru 2017, 15:19

Re: [Etap II] Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera - inwestycja Prądnik Nowy Kraków

Postautor: pawel1991 » 17 lis 2018, 16:06

Ja mialem wstępny odbior w poniedzialek 05.11

kasztandd
Posty: 14
Rejestracja: 22 sie 2017, 19:11

Re: [Etap II] Wstępne odbiory mieszkań od dewelopera - inwestycja Prądnik Nowy Kraków

Postautor: kasztandd » 17 lis 2018, 23:02

Witam Sąsiadów,
Ja planuje odbiór wstępny pod koniec tygodnia czwartek lub piątek, prośba o ewentualne info na co bardziej zwracać uwagę :)

Pozdrawiam DD



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość