[Etap II] Podłączenie licznika elektrycznego w nowym mieszkaniu - Prądnik Nowy

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

[Etap II] Podłączenie licznika elektrycznego w nowym mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: Scout_RB » 29 sty 2019, 15:56

Witam, czy ktoś już miał okazję podłączać licznik elektryczny od Tauronu. Jak długo trawa procedura i jak ona wygląda?

Jak rozumiem w dniu przekazania kluczy CPRE przekazuje także dokumenty potrzebne do podłączenia licznika z którymi idzie się do POK Tauronu, podpisuje umowę i zleca podłączenie licznika, a potem czeka aż ekipa go podłączyć... No właśnie i tu moje pytanie: ile się czeka i czy nie ma możliwości zgłoszenia potrzeby przyłączenia wcześniej?

Odbieram mieszkanie w piątek i chciałbym móc już coś robić wewnątrz w weekend...


pawel1991
Posty: 21
Rejestracja: 05 gru 2017, 15:19

Re: [Etap II] Podłączenie licznika elektrycznego w nowym mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: pawel1991 » 29 sty 2019, 21:27

Czesc, tego Ci precyzyjnie nikt nie powie bo to zalezy od dostepnosci montera, wczesniej zlozyc nie mozesz bo musisz miec kwit od developera. Z tym kwitkiem do tauronu i tam Pani powie o dostepnych terminach, u mnie bylo tak ze bylem w piatek o 14.57(czynne do 15)a termin dostepny byl juz w poniedzialek:)

Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: [Etap II] Podłączenie licznika elektrycznego w nowym mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: Scout_RB » 29 sty 2019, 21:43

Kurcze no właśnie o ten kwit się rozchodzi... A co to właściwie jest? Może dało by się wyciągnąć z CPRE skan takowego i może bym poszedł do Pani z Taurona z kopią, aktem notarialnym i urokiem osobistym i umówiłbym montera na piątek po południu z założeniem, że oryginał doniosę w piątek po odbiorze, który mam o 11:00...


Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: [Etap II] Podłączenie licznika elektrycznego w nowym mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: Michał » 30 sty 2019, 8:02

Raczej z kopią się nie uda, poza tym przyjęło się, że dokumenty dostaje się przy odbiorze...

Te dokumenty to warunki przyłączeniowe dla danego lokalu z określoną mocą niezbędną do "opędzenia" poboru urządzeń w mieszkaniu - określa to projektant na podstawie projektu elektrycznego.

W Tauronie średnio się czeka 2-3 dni, więc nie ma jakiejś tragedii, chociaż rozumiem, że każdemu się spieszy, żeby zacząć wykończenia jak najwcześniej ;)

monia2904
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2019, 12:51

Re: [Etap II] Podłączenie licznika elektrycznego w nowym mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: monia2904 » 30 sty 2019, 9:40

Na jakiej ulicy jest punkt Tauronu gdzie trzeba złożyć dokumenty?
i czy są jakieś opłaty przy składaniu wniosku i podłączeniu prądu?

NOWY 2018
Posty: 87
Rejestracja: 15 mar 2018, 0:44

Re: [Etap II] Podłączenie licznika elektrycznego w nowym mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: NOWY 2018 » 30 sty 2019, 10:54

Na Śląskiej, bez opłat do 7 dni roboczych max przyłącz,ale można mieć szczęście i za 2-3 dni podłączą bo monter już tam kogoś podłącza i po drodze zrobi to od razu.

Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: [Etap II] Podłączenie licznika elektrycznego w nowym mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: Scout_RB » 30 sty 2019, 11:51

Pytałem dziś w Turonie. Terminy mają nawet na następny dzień. Przy piątkowym odbiorze podłączenie będzie w poniedziałek.

W Tauronie są BARDZO pomocni i generalnie ze wszystkim idą na ręką :)

mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: [Etap II] Podłączenie licznika elektrycznego w nowym mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: mor3nko » 30 sty 2019, 13:07

Scout_RB pisze:Pytałem dziś w Turonie. Terminy mają nawet na następny dzień. Przy piątkowym odbiorze podłączenie będzie w poniedziałek.

W Tauronie są BARDZO pomocni i generalnie ze wszystkim idą na ręką :)

Też mam odbiór w piątek i mocno liczę że w poniedziałek będzie licznik. Może nasze dwa mieszkania załatwią za jednym razem :D nawet zarezerwowałem sobie online kolejke w Tauronie na konkretną godzinę :lol: no chyba że nie podpiszę odbioru :roll:


monia2904
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2019, 12:51

Re: [Etap II] Podłączenie licznika elektrycznego w nowym mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: monia2904 » 30 sty 2019, 20:45

Ja mam odbiór jutro o 8.00, więc do podłączenia prądu będą już trzy mieszkania ;)

Mario91
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2018, 21:53

Re: [Etap II] Podłączenie licznika elektrycznego w nowym mieszkaniu - Prądnik Nowy

Postautor: Mario91 » 01 lut 2019, 7:43

My odbieraliśmy na samym początku, tego samego dnia wraz z karta techniczna pojechaliśmy do Tauronu na lagiewnickiej i w 15minut podpisaliśmy umowę, licznik był już za 2 dni. W ostatni weekend wszystko sprawdzałem i prąd jest :)



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości