[Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

[Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: mor3nko » 04 lut 2019, 20:16

Cześć, pytanie do osób które odebrały klucze. Wiadomo, na odbiorze dużo spraw jest tłumaczone i finalnie otrzymujemy bogaty pęk kluczy. Umknęła mi jednak kwestia "dużego" klucza w drzwiach wejściowych do mieszkania. Oczywiście mamy "mały" klucz do niższego zamka (ta wkładka ma zostać zmieniona z czasem) ale chyba brakuje "dużego" klucza do zamka zaraz pod klamką? Jak to rozumieć? :roll:


daariusz
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2019, 13:35

Re: [Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: daariusz » 04 lut 2019, 20:31

mor3nko pisze:Cześć, pytanie do osób które odebrały klucze. Wiadomo, na odbiorze dużo spraw jest tłumaczone i finalnie otrzymujemy bogaty pęk kluczy. Umknęła mi jednak kwestia "dużego" klucza w drzwiach wejściowych do mieszkania. Oczywiście mamy "mały" klucz do niższego zamka (ta wkładka ma zostać zmieniona z czasem) ale chyba brakuje "dużego" klucza do zamka zaraz pod klamką? Jak to rozumieć? :roll:

Cześć,

te "duże" klucze powinny być w osobnym pudełku, są tam 3 klucze. Pudełko powinno być w tych torbach "powitalnych", gdzie są jeszcze kubki, głowice na kaloryfery, płyta CD itp.

pery81
Posty: 1
Rejestracja: 11 maja 2018, 0:07

Re: Terminy odbiorów mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: pery81 » 04 lut 2019, 22:36

daariusz pisze:
mor3nko pisze:Cześć, pytanie do osób które odebrały klucze. Wiadomo, na odbiorze dużo spraw jest tłumaczone i finalnie otrzymujemy bogaty pęk kluczy. Umknęła mi jednak kwestia "dużego" klucza w drzwiach wejściowych do mieszkania. Oczywiście mamy "mały" klucz do niższego zamka (ta wkładka ma zostać zmieniona z czasem) ale chyba brakuje "dużego" klucza do zamka zaraz pod klamką? Jak to rozumieć? :roll:


Cześć,

te "duże" klucze powinny być w osobnym pudełku, są tam 3 klucze. Pudełko powinno być w tych torbach "powitalnych", gdzie są jeszcze kubki, głowice na kaloryfery, płyta CD itp.



cześć,

A powiedzcie, który klucz jest do przekazania dla ekipy wykończeniowej? Ten do nizszego (malego) zamka? i potem, po zakonczeniu prac, wymieniamy w nim sami wkładkę? Bo jak dobrze zrozumiałem przy odbiorze mieszkania, to w tym osobnym pudelku sa 3 klucze do tego duzego zamka pod klamka oraz wkładki, ktore zostana wymienione przez firme Dierre w dogodnym, ustalonym przez nas terminie. I wlasnie tego nie rozumiem, bo z tego wynika, ze skoro mamy wkladki do tego gornego zamka, to wlasnie ten klucz nalezy przekazac ekipie a potem wymienic wkladke? Sory, nie czaje:)


daariusz
Posty: 3
Rejestracja: 27 sty 2019, 13:35

Re: Terminy odbiorów mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: daariusz » 04 lut 2019, 22:42

pery81 pisze:cześć,

A powiedzcie, który klucz jest do przekazania dla ekipy wykończeniowej? Ten do nizszego (malego) zamka? i potem, po zakonczeniu prac, wymieniamy w nim sami wkładkę? Bo jak dobrze zrozumiałem przy odbiorze mieszkania, to w tym osobnym pudelku sa 3 klucze do tego duzego zamka pod klamka oraz wkładki, ktore zostana wymienione przez firme Dierre w dogodnym, ustalonym przez nas terminie. I wlasnie tego nie rozumiem, bo z tego wynika, ze skoro mamy wkladki do tego gornego zamka, to wlasnie ten klucz nalezy przekazac ekipie a potem wymienic wkladke? Sory, nie czaje:)


hej,

Ja to zrozumiałem tak, że jednak ta wkładka dolna jest dla ekipy wykończeniowej i potem będzie wymieniana na koszt developera, ale nie dam sobie ręki uciąć. Może ktoś to lepiej pamięta i potwierdzi albo moją wersję albo Twoją :)

Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Terminy odbiorów mieszkań w inwestycji Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Scout_RB » 05 lut 2019, 1:01

Rzeczywiście z kluczami jest jakaś skomplikowana sprawa i sam się pogubiłem!

pery81 pisze:cześć,

A powiedzcie, który klucz jest do przekazania dla ekipy wykończeniowej? Ten do nizszego (malego) zamka? i potem, po zakonczeniu prac, wymieniamy w nim sami wkładkę? Bo jak dobrze zrozumiałem przy odbiorze mieszkania, to w tym osobnym pudelku sa 3 klucze do tego duzego zamka pod klamka oraz wkładki, ktore zostana wymienione przez firme Dierre w dogodnym, ustalonym przez nas terminie. I wlasnie tego nie rozumiem, bo z tego wynika, ze skoro mamy wkladki do tego gornego zamka, to wlasnie ten klucz nalezy przekazac ekipie a potem wymienic wkladke? Sory, nie czaje:)


Ekipa działa na dolnym zamku, a w dowolnym momencie (ustalonym wcześniej z zarządcą) będzie można zamontować właściwy zamek (ten z pudełka) i tego klucza nie powinno się nikomu przekazywać. Po zakończeniu prac ekipa oddaje swoje klucze od dolnego zamka i... wtedy ten dolny też dobrze będzie wymienić (ale to już chyba na własny koszt)

Dostałem też 2 klucze w foliowym woreczku z kartką: klucz systemowy - co to jest???

mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: [Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: mor3nko » 05 lut 2019, 9:42

Scout_RB pisze:Rzeczywiście z kluczami jest jakaś skomplikowana sprawa i sam się pogubiłem!

pery81 pisze:cześć,

A powiedzcie, który klucz jest do przekazania dla ekipy wykończeniowej? Ten do nizszego (malego) zamka? i potem, po zakonczeniu prac, wymieniamy w nim sami wkładkę? Bo jak dobrze zrozumiałem przy odbiorze mieszkania, to w tym osobnym pudelku sa 3 klucze do tego duzego zamka pod klamka oraz wkładki, ktore zostana wymienione przez firme Dierre w dogodnym, ustalonym przez nas terminie. I wlasnie tego nie rozumiem, bo z tego wynika, ze skoro mamy wkladki do tego gornego zamka, to wlasnie ten klucz nalezy przekazac ekipie a potem wymienic wkladke? Sory, nie czaje:)


Ekipa działa na dolnym zamku, a w dowolnym momencie (ustalonym wcześniej z zarządcą) będzie można zamontować właściwy zamek (ten z pudełka) i tego klucza nie powinno się nikomu przekazywać. Po zakończeniu prac ekipa oddaje swoje klucze od dolnego zamka i... wtedy ten dolny też dobrze będzie wymienić (ale to już chyba na własny koszt)

Dostałem też 2 klucze w foliowym woreczku z kartką: klucz systemowy - co to jest???

Klucz systemowy jest to klucz który zostanie zamontowany po pewnym okresie czasu i będzie pasował do wiaty na śmieci i klatki.
Mamy też takie ciekawe breloki które z tego co usłyszałem mają otwierać wejście do klatki po przyłożeniu do domofonu.
Co do zmiennych wkładek. Ja zrozumiałem że wymieniana będzie ta "mała" dolna (której powinni używać budowlańcy) natomiast dużego klucza mogę używać w razie potrzeby i wtedy nikt inny nie otworzy mieszkania.
Dziś próbowałem użyć dużego klucza, niestety przekręca się on o 90 stopni i się blokuje a rygle się nie wysuwają, nie wiem o co chodzi. Wg instrukcji na pudełku chyba trzeba to jakoś ustawić...
Ps. czy ktoś was słyszał coś o wózkowni? Padło takie słowo przy odbiorze ale nawet nie wiem gdzie ona się znajduje..

Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: [Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: Michał » 06 lut 2019, 7:54

To może ja wyjaśnię o co chodzi z zamkami.

Drzwi mają 2 zamki - pod klamką na duży klucz i poniżej na normalny klucz.

Ten na mały klucz jest zarazem kluczem docelowym, dodatkowym (na ten zamek od wewnątrz zamyka się drzwi tą dolną gałeczką, np na noc, żeby nie trzeba było na noc zamykać fizycznie kluczem) - z tego zamka wysuwają się 2 bolce i można go przekazać ekipie budowlanej, która wykańcza mieszkanie. Po wykończeniu mieszkania odbieramy klucz od ekipy i sami decydujemy czy sobie wymienimy wkładkę czy nie. Deweloper już tu nic później nie wymienia.

Inna sprawa jest z zamkiem pod klamką - na duży klucz.
Po odbiorze mieszkania jest tam założona wkładka uniwersalna, z kluczem, który pasuje do każdego mieszkania (to taki klucz żeby można było na budowie zamknąć wszystkie drzwi jednym kluczem i żeby nikt nie łaził po mieszkaniach).
Kiedy ekipa skończy wykańczać mieszkanie montujemy tam wkładkę z pudełka z 3 kluczami, które dostajecie z przekazaniem mieszkania i to jest wtedy główny klucz, który uruchamia cały mechanizm antywłamaniowy w drzwiach.

Po pewnym czasie, kiedy większość lokatorów skończy wykończenia będzie kilka dni, w których administrator będzie wymieniał te wkładki na zgłoszenie.

Można to też zrobić samodzielnie - służy do tego taka kosteczka ze śrubką, która jest w pudełku razem z 3 kluczami - montuje się ją wewnątrz zamka i wtedy te duże klucze już pasują (w drzwiach Dierre wymiana wkładki faktycznie polega na wymianie tej kosteczki, dzięki temu w przeciwieństwie do zwykłych zamków nie da się rozwiercić wkładki)

Wiem, że to trochę zamotane ale jakby ktoś chciał o coś dopytać to chętnie pomogę.

mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: [Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: mor3nko » 06 lut 2019, 8:27

Potwierdzam, Michal ma racje, jest to też opisane w karcie informacyjnej od dewelopera.
Jesli ktos chce sam "uzbroic" duzy klucz tu jest maly opis systemu i procedura. dierre.pl/blog/wkladka-mia/


Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: [Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: Michał » 06 lut 2019, 9:54

Nawet nie widziałem tej instrukcji na stronie dierre - super sprawa.

Dodam tylko do tego od siebie 2 rzeczy:

1. Proszę bezwzględnie uważać, żeby przy montażu tej kostki MIA nie wpadła Wam ona wgłąb zamka, bo wtedy jest spory problem z wyjęciem, dlatego dobrze jest użyc tego czarnego chwytaka i delikatnie to wymienić.

2. Fabrycznie w drzwiach otwór przez który montuje się wkładkę jest zaklejony naklejką - niektórych to może zmylić, oczywiście trzeba ją odkleić i wtedy widać już wnętrze zamka.

Mario91
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2018, 21:53

Re: [Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: Mario91 » 07 lut 2019, 22:17

A ja odpowiem koledze na temat wózkowni - znajduje się w klatce C (jeśli nie mylę literki, tej najbardziej odsuniętej od bloku z 1 etapu). Po wejściu do klatki po lewej stronie. Ogromna nie jest wiec sadze, ze zbyt wiele rowerów tam nie wejdzie.



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości