[Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
pawel1991
Posty: 21
Rejestracja: 05 gru 2017, 15:19

Re: [Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: pawel1991 » 18 lut 2019, 9:45

Odnośnie kluczy.
Czyli dobrze rozumiem, że jeżeli nie chce zmieniać wkładki od dużego klucza sam to musze sie skontaktować w późniejszym terminie z administracją?


mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: [Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: mor3nko » 18 lut 2019, 10:16

Mario91 pisze:A ja odpowiem koledze na temat wózkowni - znajduje się w klatce C (jeśli nie mylę literki, tej najbardziej odsuniętej od bloku z 1 etapu). Po wejściu do klatki po lewej stronie. Ogromna nie jest wiec sadze, ze zbyt wiele rowerów tam nie wejdzie.

Czyli jest jedna wózkownia na 3 klatki? ;) Jak mam z niej korzystać jak w przyszłości zmienią się kody do klatek? Oraz jaki klucz pasuje do wózkowni, systemowy który zostanie dopiero założony?

pawel1991 pisze:Odnośnie kluczy.
Czyli dobrze rozumiem, że jeżeli nie chce zmieniać wkładki od dużego klucza sam to musze sie skontaktować w późniejszym terminie z administracją?

Zgadza się. Wkładkę tą można też zmienić samemu, jednak aby to zrobić trzeba mieć klucz pasujący do obecnej wkładki (po załatwienia na budowie) bo trzeba ustawić zamek w pozycji "zamkniętej". Pisałem na meila administracji, że chciałbym wymienić wkładkę to po 3 dniach :lol: odpisali mi żeby do nich dzwonić. Uzyskałem informację że pierwszy planowany termin na grupowe wymiany wkładki to tydzień przed Wielkanocą.

pawel1991
Posty: 21
Rejestracja: 05 gru 2017, 15:19

Re: [Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: pawel1991 » 19 lut 2019, 10:58

Wole nie majsterkować przy tym zamku:)
Jutro o 9 będzie gość z Dierre u mnie, koszt załatwienia sprawy to 50 PLN.
Jeżeli ktoś, chce się "podpiąć pod usługę" kontakt na priv.


mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: [Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: mor3nko » 19 lut 2019, 11:30

pawel1991 pisze:Wole nie majsterkować przy tym zamku:)
Jutro o 9 będzie gość z Dierre u mnie, koszt załatwienia sprawy to 50 PLN.
Jeżeli ktoś, chce się "podpiąć pod usługę" kontakt na priv.

Wymieniłem to u siebie w 3 minuty. To jest odkręcenie 2 śrubek.. Za 30 zł jestem i to wymieniam raz dwa :lol:

pawel1991
Posty: 21
Rejestracja: 05 gru 2017, 15:19

Re: [Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: pawel1991 » 19 lut 2019, 11:47

Lol, to rzeczywiscie sprobuje sam:)

mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: [Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: mor3nko » 19 lut 2019, 13:05

pawel1991 pisze:Lol, to rzeczywiscie sprobuje sam:)

Dokładnie, szkoda 50zł.
-idziesz do biura budowy po klucz techniczny
-ściągasz zaślepkę dierre pod klamką
-zdrapujesz w środku naklejkę i widzisz wkładkę
- przekręcasz zamek o jeden obrót aby mieć dostęp do śrubek
- w zestawie z kluczem jest taki plastikowy "łapacz", chwytasz nim wkładkę
- odkręcasz dwie śrubki i wyciągasz
- za pomocą "łapacza" wkładasz nową wkładkę i przykręcasz
Koniec zadania :)

Sora
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2018, 9:49

Re: [Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: Sora » 23 lut 2019, 16:22

Hmm. Chyba się boję. Mam 2 lewe ręce :P
Btw, od czego są guziczki na pilocie od bramy? Po co aż 4?

Sora
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2018, 9:49

Re: [Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: Sora » 12 cze 2019, 23:20

Offtopowo ale w temacie drzwi. Etap 2. Czy te nasze podwoje Dierre nie są wg was troche zbyt mało dźwiękoszczelne?
Z korytarza słychać jak sąsiedzi jedzą obiad (z daleka, żeby nie było że podsłuchuję pod drzwiami :P)
Macie jakieś doświadczenia w temacie? Jakieś środki zapobiegawcze?


Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: [Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: Scout_RB » 13 cze 2019, 9:19

Nie są! Co gorsza są w nich spore szczeliny przy progu. W nocy widzę przez nie światło na korytarzu! Muszę to zgłosić! W starym mieszkaniu miałem drzwi za kilkaset zł i były bardziej wyciszone niż wypaśne drzwi Dierre!

mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: [Etap II] Klucze do nowego mieszkania / liczna i rodzaj kluczy przy odbiorze - Prądnik Nowy

Postautor: mor3nko » 13 cze 2019, 10:35

Sora pisze:Offtopowo ale w temacie drzwi. Etap 2. Czy te nasze podwoje Dierre nie są wg was troche zbyt mało dźwiękoszczelne?
Z korytarza słychać jak sąsiedzi jedzą obiad (z daleka, żeby nie było że podsłuchuję pod drzwiami :P)
Macie jakieś doświadczenia w temacie? Jakieś środki zapobiegawcze?


No jest masakra, na początku gdy sąsiad wracał i otwierał swoje drzwi to myślałem że ktoś wchodzi do mnie do mieszkania :) Siedząc w salonie przed tv bardzo dobrze słyszę jak osoby wchodzą na klatkę czy otwierają swoje mieszkania.



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości