Kolejność budowy kolejnych bloków na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Kolejność budowy kolejnych bloków na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Michał » 28 lut 2019, 13:53

mmm pisze:Offtop: czy orientujecie się który z bloków będzie budowany jako pierwszy? Na północ od nas, czy na północ od nowego bloku?

Z przesłanego PZT wynika że na południe od nas


mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Kolejność budowy kolejnych bloków na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: mmm » 28 lut 2019, 19:59

Michał pisze:
mmm pisze:Offtop: czy orientujecie się który z bloków będzie budowany jako pierwszy? Na północ od nas, czy na północ od nowego bloku?

Z przesłanego PZT wynika że na południe od nas

Tak zrozumiałam z maila, ale słyszałam że tak na prawdę będą najpierw budować ten na przeciw drugiego etapu. Dzięki :)

Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Kolejność budowy kolejnych bloków na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Scout_RB » 28 lut 2019, 21:10

mmm pisze: Offtop: czy orientujecie się który z bloków będzie budowany jako pierwszy? Na północ od nas, czy na północ od nowego bloku?

W grudniu pytałem o to Prezesa... CPRE mówił że prawie na pewno ten na płd od II etapu.

Swoją droga jak będę się z nim widział przy najbliższej okazji to poproszę żeby zrobili coś z tym koszmarnym betonowym placem na płd od I etapu. i tak ma tam powstać blok to może mogliby go za wczasy uprzątnąć zerwać ten beton i zaorać. Po paru miesiącach zaczęło by się tam zielenić... a tak to przez kolejne 2-3 lata będzie tam ohydny teren po placu


mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: Kolejność budowy kolejnych bloków na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: mor3nko » 01 mar 2019, 9:02

Scout_RB pisze:
Swoją droga jak będę się z nim widział przy najbliższej okazji to poproszę żeby zrobili coś z tym koszmarnym betonowym placem na płd od I etapu. i tak ma tam powstać blok to może mogliby go za wczasy uprzątnąć zerwać ten beton i zaorać. Po paru miesiącach zaczęło by się tam zielenić... a tak to przez kolejne 2-3 lata będzie tam ohydny teren po placu

Uważam że na takie rozwiązanie nie ma szans. Po pierwsze nikt nie będzie teraz inwestował w zrywanie tego asfaltu/betonu i jego utylizację bez potrzeby. Zrobi się to przy okazji wykopów pod konkretny blok. Po drugie z praktycznego punktu widzenia, zrywać dobrą nawierzchnię po ta, aby zrobiło się tam klepowisko i wyrosło kilka chwastów? Analogiczną "dziką zieleń" masz po drugiej stronie torów. Jeśli miałby być jakiś tymczasowy pożytek z tego terenu to już lepiej udostępnić go w obecnej formie chociaż do parkowania.

Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Kolejność budowy kolejnych bloków na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Scout_RB » 08 mar 2020, 0:09

Coś wiadomo co z III Etapem? Miał być news ok marca. Boom mieszkaniowy, a tu działka budowlana (z pozwoleniem) na której można postawić 3 bloki stoi pusta. Dziwne

Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Kolejność budowy kolejnych bloków na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Michał » 11 mar 2020, 7:46

Ja dzwoniłem ponad miesiąc temu do Canpacka i póki co nie ma żadnych decyzji.

Wg mnie są 3 opcje:

1. Canpack zacznie budowę
2. Działki zostaną sprzedane razem z projektem na który jest wydane pozwolenie i wybuduje to ktoś inny
3. Działki zostaną sprzedane i ktoś wybuduje coś innego niż miało być.

Wg mnie najbardziej prawdopodobne są opcje 1 lub 2 ale nie można wykluczyć opcji nr 3, jeżeli upłynie termin pozwolenia na budowę i nikt budowy nie zacznie.

Scream2
Posty: 69
Rejestracja: 30 wrz 2021, 11:21

Re: Kolejność budowy kolejnych bloków na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: Scream2 » 08 sty 2022, 20:17

Witam,

odświeżam temat. Coś wiadomo już? :) widziałem już żółte tablice budowlane z informacjami. Jest tez dostępna strona pachonskiegosky.pl

dimon
Posty: 66
Rejestracja: 06 lut 2016, 20:25

Re: Kolejność budowy kolejnych bloków na osiedlu Prądnik Nowy w Krakowie

Postautor: dimon » 08 cze 2022, 13:15

Chyba już nie będzie kolejnych etapów osiedla Prądnik Nowy w Krakowie, bo przynajmniej cześć tego terenu, na którym miało powstać, ogarnia inny deweloper (chyba kupił działki). Właśnie chyba tam powstaje inwestycja Pachońskiego Sky po sąsiedzku. A co myślicie o samej okolicy, dobre miejsce na mieszkanie, dobrze się tam mieszka?



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości