Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
Xaron
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Xaron » 01 wrz 2019, 21:01

Sąd wysyła takie pismo, zazwyczaj trafia ono do odbiorców jakiś miesiąc po założeniu księgi wieczystej.
Dla tych co są niecierpliwi to jest możliwość sprawdzania czy księga już została założona przez internet.
Trzeba wejść na stronę: https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw ... ukiwanieKW
Trzeba podać numer księgi nieruchomości głównej (z aktu notarialnego lub prospektu informacyjnego).
W dziale II księgi dotyczącym Własności (Rubryka 2.3 - Właściciel wyodrębnionego lokalu) można po numerach mieszkań można znaleźć informacje o już założonych księgach.


mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: mor3nko » 02 wrz 2019, 13:21

Wszystko sprawdzasz na elektronicznych księgach wieczystych. W naszym bloku chyba znaczna wiekszosc mieszkan ma juz swoje KW. Jesli widzisz na stronie, ze masz juz kw, zadzwon do sadu do infromacji o ksiegach wieczystych i zapytaj kiedy wysla potwierdzenie. Ja czekalem miesiąc na wysylke papierow z sadu. Ale kilka telefonów musialem tam wykonac (bardzo uprzejma i pomocna pani)

Mario91
Posty: 11
Rejestracja: 17 lip 2018, 21:53

Re: Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Mario91 » 17 wrz 2019, 19:13

Witam,

Dostał ktoś może numer księgi założonej na miejsce garażowe? Zdziwiłem się nieco, bo dostałem 2 informacje o założonych księgach przy czym jedna z nich nie jest moja...


mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: mor3nko » 17 wrz 2019, 20:11

Wiem o co chodzi :) tez na poczatku myslalem ze jest jakas pomylka z nr ksiegi. Po prostu ksiega wieczysta garazu jest zalozona na czyjes nazwisko (nie wiem czy to pierwsza osoba ktorej wpisano udzialy w garazu) a my mamy tylko udzialy w tej księdze. Nikt nie ma osobnej ksiegi na miejsce garazowe. Wszystkie sprawy sądowo-wieczystko-hipoteczne mam juz zalatwione wiec wszystko jest ok :)

Xaron
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Xaron » 13 lut 2020, 23:58

Ale znając jej numer można to zrobić za darmo.
przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw_prz/KsiegiWieczyste/wyszukiwanieKW



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości