Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
pawel1991
Posty: 21
Rejestracja: 05 gru 2017, 15:19

Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: pawel1991 » 05 kwie 2019, 8:13

Cześć,
Pewnie wszyscy z obecnych tutaj podpisali juz akty notarialne.
W związku z tym mam pytanie, po podpisie aktu wszystkimi sprawami związanymi z wpisami do KW zajmuje się notariusz.
Pani zapewniła, że jedyne krok administracyjny który pozostaje nam to złożenie wniosku o naliczenie podatku w UM.

Pytanie mam natomiast takie, czy żeby podejrzeć w treści KW na stronie https://ekw.ms.gov.pl/ to czy wniosek został złożony oraz jego dalsze statusy trzeba zadzwonic do natoriusza po numer złożonego przeze niego wniosku?? 0 bo nie widze niczego z adnotacją z numerkiem mieszkania itp


Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Scout_RB » 05 kwie 2019, 9:01

To notariusz składa wniosek o założenie KW, ale kiedy to nastąpi to w Krakowie czysta loteria... od 2 do 8 miesięcy! Nie ma podglądu trzeba czekać na list polecony z sądu. Dopiero wtedy dostaniesz numer księgi i będzie można sprawdzić treść na stronie (ale w sumie to samo przyjdzie jako wydruk w kopercie :))

Jeśli masz kredyt to wpis o hipotece musisz zrobić sam (chyba że ekstra zapłaciłeś notariuszowi) jeśli robisz to samodzielnie to jest to koszt 200 zł i 30 min wypełniania i składania formularza.

Oprócz podatku w UMK trzeba złożyć wniosek o naliczenia opłaty za użytkowanie wieczyste - w wydziela Skarbu UMK na ul. Kasprowicza 17.

monia2904
Posty: 11
Rejestracja: 23 sty 2019, 12:51

Re: Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: monia2904 » 05 kwie 2019, 9:57

Scout_RB pisze:To notariusz składa wniosek o założenie KW, ale kiedy to nastąpi to w Krakowie czysta loteria... od 2 do 8 miesięcy! Nie ma podglądu trzeba czekać na list polecony z sądu. Dopiero wtedy dostaniesz numer księgi i będzie można sprawdzić treść na stronie (ale w sumie to samo przyjdzie jako wydruk w kopercie :))

Jeśli masz kredyt to wpis o hipotece musisz zrobić sam (chyba że ekstra zapłaciłeś notariuszowi) jeśli robisz to samodzielnie to jest to koszt 200 zł i 30 min wypełniania i składania formularza.

Oprócz podatku w UMK trzeba złożyć wniosek o naliczenia opłaty za użytkowanie wieczyste - w wydziela Skarbu UMK na ul. Kasprowicza 17.

nie trzeba składać wpisu o hipotece samemu, dzwoniłam do notariusza, to notariusz składa taki wniosek na podstawie oświadczenia z banku które należało ze sobą zabrać do podpisania aktu notarialnego,


Scout_RB
Posty: 58
Rejestracja: 17 lis 2017, 13:19

Re: Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Scout_RB » 05 kwie 2019, 9:59

Tak, może tak być, ale Notariusz nie robi tego za darmo :)

kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: kwk » 05 kwie 2019, 11:34

Masz numer księgi wieczystej zbiorczej i tam jest wpis twojego roszczenia i innych. Sprawdź w swojej umowie numer.

Xaron
Posty: 58
Rejestracja: 09 sty 2018, 20:12

Re: Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Xaron » 05 kwie 2019, 17:13

Scout_RB pisze:Tak, może tak być, ale Notariusz nie robi tego za darmo :)

Do tego co napisałeś dodam że notariusz za taką czynność bierze dodatkowo 200-400zł. Czyli zamiast 200zł opłaty urzędowej płacisz 400-600zł za wygodę że nie trzeba tego robić samemu.

Sora
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2018, 9:49

Re: Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Sora » 30 sie 2019, 21:34

Czy możecie mi powiedzieć proszę, skąd wiadomo, że wpis w księdze już jest? Przychodzi jakieś zawiadomienie pocztą? Samemu trzeba tego szukać?

shahp
Posty: 52
Rejestracja: 15 mar 2016, 11:32

Re: Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: shahp » 31 sie 2019, 6:21

Przychodzi zawiadomienie poczta.


Mozna tez szukac czy juz jest odwolanie w ksiedze dzialki (lacznie z wlasnoscia lokalu masz wpisywana wspolwlasnosc gruntu w odpowiednim ulamku i tam podaja tez odniesienie do KW lokalu) ale to nie ma sensu.

Uprzedzam, ze w Krakowie to moze (nie musi, ale najczesciej tak jest) trwac do kilku dobrych miesiecy.


kwk
Posty: 382
Rejestracja: 31 sty 2018, 22:04

Re: Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: kwk » 31 sie 2019, 18:18

shahp pisze:Uprzedzam, ze w Krakowie to moze (nie musi, ale najczesciej tak jest) trwac do kilku dobrych miesiecy.

Raczej 9-12 miesiecy się czeka na wpis

Sora
Posty: 30
Rejestracja: 19 kwie 2018, 9:49

Re: Księga wieczysta i jej podgląd po umowie notarialnej - Prądnik Nowy Kraków

Postautor: Sora » 01 wrz 2019, 12:50

To że się czeka, to wiem, chodzi mi o to, czy dostaje się jakieś pismo z sądu o treści "Informujemy, że wpis jest" i albo "w załączeniu", albo "proszę się zgłosić po odbiór odpisu". Muszę dostarczyć odpis do banku, stąd moje pytanie.



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości