Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: bartusstw » 09 sie 2016, 17:08

Witam,

Jako, że zbliżają się wielkimi krokami (aczkolwiek dla mnie bardzo powoli:) odbiory mieszkań proponuje, żebyśmy tu pisali wszystkie swoje uwagi odnośnie jakości naszych mieszkań. Będziecie odbierać swoje mieszkania sami czy z jakimś fachowcem ? Ja oglądałem swoje mieszkanie i kilka usterek już znalazłem, ale to standard. Czy jest na forum ktoś kto zakupił mieszkanie w klatce B o wielkości 57,20 m2 ? Jeżeli tak prosiłbym o kontakt. A może dysponuje ktoś projektem technicznym naszego bloku ? Rzuciło mi się w oczy, że rura z odpływem brudnej wody w jednych mieszkaniach usytuowana jest po stronie kuchni, a w innych po stronie WC i mnie to zastanawia czym jest to podyktowane.


mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: mmm » 10 sie 2016, 10:39

Ja po twoim poście zaczęłam rozglądać się za jakimś fachowcem(z inspektoriatu budowlanego, oglądałam już mieszkanie, ale nie znam się na tyle, zwróciłam uwagę tylko na brudne okna(jestem ciekawa czy nie są porysowane). Ale bardziej się nie przypatrywałam. Inna klatka. Jeśli możesz napisz na co zwróciłeś uwagę.

MarianŁącz
Posty: 48
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:53

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: MarianŁącz » 10 sie 2016, 11:17

Ja zdam relację po wizycie mojej ekipy, na internecie są dostępne ich relacje z odbiorów z opisem usterek i zdjęciami. Dwie osoby to oglądają z profesjonalnym sprzętem. Przy około 40m cena takiej usługi z tego co kojarzę to 180 PLN więc jak najbardziej ok.


mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: mmm » 10 sie 2016, 11:51

MarianŁącz pisze:Ja zdam relację po wizycie mojej ekipy, na internecie są dostępne ich relacje z odbiorów z opisem usterek i zdjęciami. Dwie osoby to oglądają z profesjonalnym sprzętem. Przy około 40m cena takiej usługi z tego co kojarzę to 180 PLN więc jak najbardziej ok.

tzn. relacja ekipy z odbiorów? Czy mógłbyś podrzucić kontakt do nich? Inspektor z miasta, 200-300 zł z tego co się orientowałam. Nie mogę tu pisac na priv, nie wiem czemu.

pawel
Posty: 44
Rejestracja: 06 mar 2016, 20:10

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: pawel » 10 sie 2016, 11:54

No właśnie a możecie coś napisać jakie zauważyliście usterki?

Ja muszę przyznać, że specjalnie nic nie wyłapałem do czego mógłbym się przyczepić. Na odbiory pewnie wezmę jakiegoś fachowca.
Co do terminu to jak pytałem, faktycznie mają być za ok miesiąc ale oczywiście wcześniej będą się kontaktować z nabywcami i ustalać konkretne terminy.

MarianŁącz
Posty: 48
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:53

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: MarianŁącz » 10 sie 2016, 12:15

mmm pisze:
MarianŁącz pisze:Ja zdam relację po wizycie mojej ekipy, na internecie są dostępne ich relacje z odbiorów z opisem usterek i zdjęciami. Dwie osoby to oglądają z profesjonalnym sprzętem. Przy około 40m cena takiej usługi z tego co kojarzę to 180 PLN więc jak najbardziej ok.

tzn. relacja ekipy z odbiorów? Czy mógłbyś podrzucić kontakt do nich? Inspektor z miasta, 200-300 zł z tego co się orientowałam. Nie mogę tu pisac na priv, nie wiem czemu.

Tu masz linka, wrzucają relacje na swoim profilu, można podglądnąć. Nie trzeba mieć konta na ., co najwyzej przepisać kilka znaków przed wejściem na stronę.

..com/OdbioryMieszkanKrakow

mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: mmm » 10 sie 2016, 12:16

Dziękuje :)

bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: bartusstw » 10 sie 2016, 19:12

mmm ja zwróciłem uwagę :
- brak kątów (warto sprawdzić wszędzie, a szczególnie tam gdzie będą meble) ;
- porysowane ramy okienne oraz szyby;
- ściana przy drzwiach wewnętrznych lekko położona (zamontowana ościeżnica przylega przy posadzce,a przy nadprożu około 1 cm luzu;
- ramki kontaktów nie dolegały dokładnie do ściany - co oznacza brak płaszczyzny ściany lub kiepsko dociągnięte same ramki;
- zastanawia mnie umiejscowienie rury odpływowej po stronie wc, gdzie u sąsiadów wydaje mi się, że była po stronie kuchni

Wylewki równe, sprawdzałem również narożniki gdzie bywa zazwyczaj problem, tynki poza brakiem kątów wydają się całkiem gładkie i zastanawiam się czy robić gładzie. Drzwi wejściowe firmy Dierre - w moim odczuciu drzwi tej firmy niestety są kiepskie jakościowo.


Ogólnie mam pozytywne odczucia co do prowadzonych robót ;-)


mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: mmm » 11 sie 2016, 9:10

bartusstw pisze:mmm ja zwróciłem uwagę :
- porysowane ramy okienne oraz szyby;)

Ja z tych rzeczy które wypisałeś zauważyłam(nie sprawdzałam dokładnie, oglądałam tylko mieszkanie), te okna, b.brudne, wydawało mi się że są jużbez folii ochronnej i że są już porysowane - co w takim wypadku? Wymieniają całe okno?

Dziękuje za wszystkie "ale", przyjdę na odbiór wstępny i tak z fachowcami, ale dobrze wiedzieć :)

Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: Hiroshima » 11 sie 2016, 9:44

mmm pisze:
bartusstw pisze:mmm ja zwróciłem uwagę :
- porysowane ramy okienne oraz szyby;)

Ja z tych rzeczy które wypisałeś zauważyłam(nie sprawdzałam dokładnie, oglądałam tylko mieszkanie), te okna, b.brudne, wydawało mi się że są jużbez folii ochronnej i że są już porysowane - co w takim wypadku? Wymieniają całe okno?

Dziękuje za wszystkie "ale", przyjdę na odbiór wstępny i tak z fachowcami, ale dobrze wiedzieć :)

Mają oczywiście obowiązek wymienić, to popularny problem na odbiorach. I nie ma czym się martwić, w każdym mieszkaniu, niezależnie od dewelopera lista poprawek to minimum kilkanaście pozycji. Odpowiedni fachowiec zaprawiony w odbiorach wypunktuje takie sprawy.



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości