Wykończenie nowego mieszkania w Krakowie (inwestycja Prądnik Nowy)

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Wykończenie nowego mieszkania w Krakowie (inwestycja Prądnik Nowy)

Postautor: bartusstw » 01 wrz 2016, 18:15

Witam,

Proponuję założenie tematu odnośnie wykańczania mieszkań - może zostawimy sobie jakieś namiary na sprawdzonych fachowców ? Nie wiem czy da się zrobić w temacie np. podtemat typu malowanie, podłogi, meble ?

A przechodząc do konkretów rozglądał się ktoś już za meblami kuchennymi ? Może macie kogoś do polecenia ? Myślałem o meblach na wymiar - przy 2,6 mebli + 2 mb wyspy dostałem ofertę na 7 oraz 12tys więc różnica spora, a różnią się tylko i aż osprzętem typu prowadnice,zawiasy itp.Jak to wygląda u was?


Nowy2016
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2016, 18:22

Re: Wykończenie nowego mieszkania w Krakowie (inwestycja Prądnik Nowy)

Postautor: Nowy2016 » 03 wrz 2016, 18:36

Witam wszystkich mieszkańców Prądnika Nowego!
Myślę, że temat dot. wykańczania mieszkań jest jak najbardziej trafny bo odbiory tuż tuż :D
Bartusstw mam pytanie odnośnie kuchni, bo także rozważaliśmy wyspę kuchenną ale do końca nie jesteśmy jeszcze zdecydowani,
ponieważ myślimy, że zajmie dużo pokoju, jak to jest w Twoim przypadku jak planujesz jej rozmieszczenie?
Za fachowcami się rozglądamy ale niestety trudna sprawa w tej kwestii. Jeżeli chodzi o podłogi to z reguły tam gdzie się kupuje oferują montaż, bo wiąże się to z vatem i gwarancją.
Pozdrawiam

bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Wykończenie nowego mieszkania w Krakowie (inwestycja Prądnik Nowy)

Postautor: bartusstw » 04 wrz 2016, 21:58

Ja planuję wyspę ustawić równolegle do mebli kuchennych w odległości ok 100 cm. Ja zrezygnowałem ze stołu na rzecz wyspy i wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem


Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Wykończenie nowego mieszkania w Krakowie (inwestycja Prądnik Nowy)

Postautor: Michał » 05 wrz 2016, 9:06

Z dobrymi fachowcami jest tak że nie wolno czekać do ostatniej chwili z ich rezerwowaniem.

Ja zaklepałem sobie ekipę na przełom listopada/grudnia już na początku tego roku (styczeń). Ostatnio do nich dzwoniłem potwierdzać i dodatkowo chciałem im zlecić kilka robót dla mojego klienta, to usłyszałem od nich że cały rok 2017 mają zawalony od stycznia aż do zimy....

Jeśli o panele chodzi to faktycznie cena paneli samych i paneli z montażem wychodzi dokładnie tyle samo, bo kupując same panele płaci się 23% VATu, a z montażem 8% VATu, więc cena montażu wychodzi tyle ro różnica w podatku :) to samo tyczy się np drzwi wewnętrznych...

Jeśli chodzi o kuchnię to nam wyceniali od 5 tys do 25 tys, więc generalnie nie da się tak porównać... cenę robią głównie szuflady/prowadnice/zawiasy itp. To samo tyczy się szaf zabudowanych - temat rzeka :) no i minus taki że do pomiaru szafy już muszą być podłogi i ściany na gotowo, do kuchni może być plus minus na gotowo bo można regulować na nóżkach.

bartusstw
Posty: 96
Rejestracja: 15 sty 2016, 23:25

Re: Wykończenie nowego mieszkania w Krakowie (inwestycja Prądnik Nowy)

Postautor: bartusstw » 06 wrz 2016, 16:13

Michał - wspominałeś w którymś z postów, że byłeś kilka razy na budowie - jak wyglądają tynki u Ciebie? Myślę pod kątem gladzi - zdradzisz czy będziesz je wykonywał u siebie ?

Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Wykończenie nowego mieszkania w Krakowie (inwestycja Prądnik Nowy)

Postautor: Michał » 06 wrz 2016, 21:53

Owszem, byłem kilka razy i patrzyłem na tynki pod kątem gładzi.

Miałem w planach nie robić gładzi, bo tynki są wykonane naprawdę przyzwoicie i tylko miejscowo planowałem pozacierać drobne ubytki.

Zmieniłem zdanie po konsultacji z moją ekipą wykończeniową, która przekonała mnie, że nie widzieli takich tynków, które po pomalowaniu wyglądają idealnie... dlatego jednak gładzie robię, bo jak już urządzę mieszkanie to już na robienie gładzi będzie za późno, chociaż znam ludzi, którzy nie robili gładzi nawet na tynkach cementowych :P

Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Wykończenie nowego mieszkania w Krakowie (inwestycja Prądnik Nowy)

Postautor: Hiroshima » 06 wrz 2016, 22:37

Gładź koniecznie będzie robiona, jestem przewrażliwiony na punkcie gładkich ścian :)

Ja mam ekipę na 43 metrowe mieszkanie za 250zł/metr + materiały. Cena nie jest chyba niska, jednak jest to sprawdzona ekipa z kilku wykończeń u rodziny, gdzie była wymagana wysoka jakość. Póki co mozolnie projektuję wszystko, bo w tej cenie mogę dosyć pofantazjować z łazienką, sufitami w salonie itp.

Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Wykończenie nowego mieszkania w Krakowie (inwestycja Prądnik Nowy)

Postautor: Michał » 07 wrz 2016, 7:55

250 zł/m2 plus materiały to faktycznie nie tanio... mi moja ekipa powiedziała że robocizna z materiałami typu kleje, gładzie itp wyjdzie ok 10 tys. zł za mieszkanie 56m2 (oczywiście bez płytek, kibla itp)

Tylko że u mnie będzie robiona tylko gładź, malowana głównie na biało plus cała łazienka plus płytki w korytarzu. W to było też wliczone montowanie paneli i drzwi wewnętrznych, które jednak kupię z montażem z racji na różnicę w VAT i dłuższą gwarancję.

Tak czy siak gładzie polecam zrobić :)


MarianŁącz
Posty: 48
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:53

Re: Wykończenie nowego mieszkania w Krakowie (inwestycja Prądnik Nowy)

Postautor: MarianŁącz » 22 wrz 2016, 22:23

mmm pisze:
MarianŁącz pisze:......


Z jakichś powodów nie mogę odpowiadać na wiadomości, albo jestem taki głupi :)

mmm - też mi się marzy jednolita powierzchnia na całym salonie, musze jeszcze to przemyśleć.
Piętro 2. Będziemy się słyszeć w trakcie parapetówy?

mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Wykończenie nowego mieszkania w Krakowie (inwestycja Prądnik Nowy)

Postautor: mmm » 26 wrz 2016, 12:43

Heh, nie będziemy, jestem na 5 piętrze :)



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości