[Etap I] Kapiąca woda z rzygaczy balkonowych w bloku / co zrobić - Prądnik Nowy

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
prądniczanka
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2019, 18:34

[Etap I] Kapiąca woda z rzygaczy balkonowych w bloku / co zrobić - Prądnik Nowy

Postautor: prądniczanka » 12 sie 2019, 18:36

Witam,

Chciałam się dowiedzieć, czy macie może Państwo kłopot z kapiącą głośno wodą z balkonowych rzygaczy? Pytanie kieruję też do mieszkańców I etapu. Czy coś da się z tym zrobić?


Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: [Etap I] Kapiąca woda z rzygaczy balkonowych w bloku / co zrobić - Prądnik Nowy

Postautor: Michał » 19 sie 2019, 12:35

Moim zdaniem nic się z tym nie zrobi... rzygacze są jeden pod drugim i siłą rzeczy woda musi kapać. Tym bardziej na elewacji zachodniej, gdzie dochodzi wpływ wiatru i woda kapie po pochwytach balustrad.

mor3nko
Posty: 86
Rejestracja: 04 kwie 2018, 12:51

Re: [Etap I] Kapiąca woda z rzygaczy balkonowych w bloku / co zrobić - Prądnik Nowy

Postautor: mor3nko » 28 sie 2019, 17:15

A ja się podepnę pod temat balkonów. Ponieważ zamieszkuję 7 piętro mam nad balkonem szklany daszek. Czy to normalne, ze woda spływa na całej długości balkonu po elewacji (miejsce łaczenia daszku ze ściana budynku). Patrząc na sąsiednie balkony widzę, że nie ma tego problemu i podczas deszczu w większości balkon jest suchy. W moim wypadku deszcz splywa nadprozem okna balkonowego i calutki balkon pływa.. Wiem ze takich osób jak ja jest mało ale może ktoś się podzieli przemyśleniami. Obrazek


Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: [Etap I] Kapiąca woda z rzygaczy balkonowych w bloku / co zrobić - Prądnik Nowy

Postautor: Michał » 29 sie 2019, 13:54

Akurat z daszków lać się po elewacji nie powinno. Połączenie daszek - elewacja powinno być uszczelnione w sposób elastyczny, np uszczelniaczem dekarskim typu Sikaflex lub pochodne.



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości