Ingerencja w instalację c.o. w nowym mieszkaniu (Prądnik Nowy)

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
grzybowski
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2016, 19:32

Ingerencja w instalację c.o. w nowym mieszkaniu (Prądnik Nowy)

Postautor: grzybowski » 10 paź 2016, 19:29

Cześć,

Ja też już po odbiorze, poza drobnymi usterkami wszystko wygląda całkiem ok, ale mam do Was pytanie - chcielibyśmy zmienić położenie grzejnika. Z czym się to wiąże i komu to trzeba zgłosić ?


GM.
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2016, 11:03

Re: Ingerencja w instalację c.o. w nowym mieszkaniu a gwarancja (Prądnik Nowy)

Postautor: GM. » 01 sty 2017, 23:58

A jak jest ze zmianą miejsca grzejnika ? Zamiast jednego wielkiego chce dać dwa mniejsze na ścianie z oknem/drzwiami balkonowymi.
Nie wiem kto to projektował ale nie myślał nad tym jak i gdzie umieszczać niektóre grzejniki. W salonie grzejnik podgrzewa TV wiszące na ścianie...
Jak postawie szafkę na RTV to muszę ja odsunąć od ściany na jakieś 20cm.
Czy taką przeróbkę mam zgłaszać do kogoś i czy mam to zlecić swojemu hydraulikowi czy ekipie, która wykonywała u nas instalacje CO.

GM.
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2016, 11:03

Re: Ingerencja w instalację c.o. w nowym mieszkaniu (Prądnik Nowy)

Postautor: GM. » 02 sty 2017, 0:16

Hej. Gdzie chcesz zmieniać grzejnik, w salonie ? :mrgreen:


Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Ingerencja w instalację c.o. w nowym mieszkaniu a gwarancja (Prądnik Nowy)

Postautor: Michał » 02 sty 2017, 9:23

Przeróbki grzejników możesz zrobić sobie sam, ale musisz to zgłosić do administracji.

oleo
Posty: 174
Rejestracja: 18 cze 2016, 19:11

Re: Ingerencja w instalację c.o. w nowym mieszkaniu (Prądnik Nowy)

Postautor: oleo » 02 sty 2017, 9:45

Ale czy tam nie trzeba gdzieś uwzględnić też mocy grzejników i dostosować do mocy, jaka jest przypisana na to mieszkanie w projekcie? Gdzieś coś takiego słyszałem, że takie rzeczy mają znaczenie i nie może to być całkowita samowolka. Chyba, że moc cieplna jest ustawiana na specjalnym zaworze w pionie grzewczym i nie ma tu znaczenia, ile grzejników ma się w mieszkaniu. Podobnie jest z ogrzewaniem podłogowym, albo wentylacją mechaniczną, której ot tak po prostu nie można sobie przerobić :) Choć mogę się mylić i pewnie w praktyce niewiele osób zgłasza takie rzeczy.

Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Ingerencja w instalację c.o. w nowym mieszkaniu (Prądnik Nowy)

Postautor: Michał » 02 sty 2017, 9:57

Oczywiście, że wszystko powinno się zgadzać z mocą, jaka była projektowana dla danego mieszkania. Z tego co piszesz, to zamiana jednego dużego grzejnika na 2 mniejsze nie powinna zwiększyć mocy grzewczej, która dla każdego grzejnika jest podana przez producenta, więc łatwo to wyliczyć.

W praktyce wygląda to tak, że nawet jak dasz większy grzejnik to po prostu będzie mniej grzał i na to samo wyjdzie, chyba, że chcesz grzać tak, żeby mieć 30 stopni w mieszkaniu :)

W zasadzie niezależnie od ilości grzejników i ich nominalnej mocy, to i tak w mieszkaniu będziesz chciał osiągnąć określoną temperaturę np. 20 stopni, więc na jedno wyjdzie :)

GM.
Posty: 24
Rejestracja: 24 paź 2016, 11:03

Re: Ingerencja w instalację c.o. w nowym mieszkaniu (Prądnik Nowy)

Postautor: GM. » 02 sty 2017, 10:28

Mnie chodzi tylko o zmiane położenia grzejnika a to wymusza zastąpienie jednego dużego dwoma małymi.

Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Ingerencja w instalację c.o. w nowym mieszkaniu (Prądnik Nowy)

Postautor: Michał » 02 sty 2017, 11:49

Po prostu zgłoś do administracji prace związane z demontażem grzejnika - chodzi tylko o to, żeby wiedzieli, że obniży się poziom wody w instalacji i trzeba będzie ewentualnie dobić do stanu.
No i uważaj żeby nie zalać sąsiadów :)


alfaanna
Posty: 20
Rejestracja: 16 kwie 2016, 15:55

Re: Ingerencja w instalację c.o. w nowym mieszkaniu (Prądnik Nowy)

Postautor: alfaanna » 02 sty 2017, 12:11

ja rozmawiałam z administratorem to powiedział, ze możemy grzejniki na własną rękę przerabiać tylko, ze mozna wtedy stracić gwarancje. W gablocie na dole jest numer telefonu do firmy, która zakładała u nas grzejniki Centrum ciepła i można sie z nimi skonsultować.

pawel
Posty: 44
Rejestracja: 06 mar 2016, 20:10

Re: Ingerencja w instalację c.o. w nowym mieszkaniu (Prądnik Nowy)

Postautor: pawel » 03 sty 2017, 22:14

U mnie właśnie ta firma przerabiała instalację pod prysznic i przesuwała grzejnik, wtedy jest bez utraty gwarancji, zrobili to sprawnie i fachowo, także polecam. Cenowo wychodzą podobnie jak hydraulik z ulicy więc nie ma co się zastanawiać.



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości