Luz na drzwiach wejściowych do nowych mieszkań - Prądnik Nowy Kraków (etap I)

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Luz na drzwiach wejściowych do nowych mieszkań - Prądnik Nowy Kraków (etap I)

Postautor: Hiroshima » 12 gru 2016, 19:16

mmm pisze:Odebrałam mieszkanie, i dopiero przy wychodzeniu, już po odbiorze zauważyłam ten sam luz w drzwiach o których piszesz. Będe dzwonić jutro do developera, nie wiesz jak to wygląda? Czy poprawią mi to od razu, czy sama mam to załatwiać z firmą od drzwi?

Męcz dewelopera i daj znać co powiedzą, myślałem że mi to porawiono ale jednak nie. Powiedziano mi że za kilka tygodni firma od drzwi to będzie robić u ludzi, ale żadnych konkretów.


mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Luz na drzwiach wejściowych do nowych mieszkań - Prądnik Nowy Kraków (etap I)

Postautor: mmm » 12 gru 2016, 19:27

Hiroshima pisze:Męcz dewelopera i daj znać co powiedzą, myślałem że mi to porawiono ale jednak nie. Powiedziano mi że za kilka tygodni firma od drzwi to będzie robić u ludzi, ale żadnych konkretów.

Dzięki, dam znać jutro.
Ostatnio zmieniony 13 gru 2016, 8:31 przez mmm, łącznie zmieniany 1 raz.

Hiroshima
Posty: 94
Rejestracja: 31 sty 2016, 23:03

Re: Odbiory nowych mieszkań od dewelopera CP RE (Prądnik Nowy Kraków) - forum

Postautor: Hiroshima » 12 gru 2016, 19:33

Po odbiorze już jakiś czas, zobaczyłem to wtedy i byłem zdziwiony że ludzie od dewelopera i budowlaniec byli tym zaskoczeni, a problem dotyczył wszystkich drzwi na piętrze bo sprawdziłem. Tak z pewnością być nie może, na obecnym mieszkaniu po 8 latach drzwi ani nie drgną, nieważne czy klamka w górze czy przyciśnięta w dół.


mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Luz na drzwiach wejściowych do nowych mieszkań - Prądnik Nowy Kraków (etap I)

Postautor: mmm » 12 gru 2016, 19:36

Hiroshima pisze:Po odbiorze już jakiś czas, zobaczyłem to wtedy i byłem zdziwiony że ludzie od dewelopera i budowlaniec byli tym zaskoczeni, a problem dotyczył wszystkich drzwi na piętrze bo sprawdziłem. Tak z pewnością być nie może, na obecnym mieszkaniu po 8 latach drzwi ani nie drgną, nieważne czy klamka w górze czy przyciśnięta w dół.

Postaram się jutro zadzwonić i coś dowiedzieć, trochę mnie to zmartwiło.

Przez to że zauważyłam to po odbiorze, nie mam tego wpisanego w protokół.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2016, 21:57 przez mmm, łącznie zmieniany 1 raz.

pawel
Posty: 44
Rejestracja: 06 mar 2016, 20:10

Re: Luz na drzwiach wejściowych do nowych mieszkań - Prądnik Nowy Kraków (etap I)

Postautor: pawel » 12 gru 2016, 21:43

U mnie jest ten sam problem - po zamknięciu zamka dolnego - od wewnątrz. Przy odbiorze deweloper powiedział że tak ma być i dopiero jak będzie założona docelowa wkładka to nie będzie tego efektu. Sam nie wiem co o tym sądzić.

mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Luz na drzwiach wejściowych do nowych mieszkań - Prądnik Nowy Kraków (etap I)

Postautor: mmm » 12 gru 2016, 21:56

pawel pisze:U mnie jest ten sam problem - po zamknięciu zamka dolnego - od wewnątrz. Przy odbiorze deweloper powiedział że tak ma być i dopiero jak będzie założona docelowa wkładka to nie będzie tego efektu. Sam nie wiem co o tym sądzić.

Też o tym pomyślałam że tak ma być, ale z drugiej strony, jeśli będe w mieszkaniu i po prostu będe chciała zamknąć drzwi od wew. nie używając klucza, a tej przekładki, drzwi będą mi chodziły? To jest bez sensu, nie wyobrażam sobie momentu że ktoś z korytarza naciska mi klamkę a drzwi zaczynają chodzić.

Pawel12
Posty: 1
Rejestracja: 13 gru 2016, 20:07

Re: Luz na drzwiach wejściowych do nowych mieszkań - Prądnik Nowy Kraków (etap I)

Postautor: Pawel12 » 13 gru 2016, 20:20

Witam Wszystkich.
Kilka dni temu odebrałem swoje klucze, stając się szczęśliwym posiadaczem mieszkania na ul. Pachońskiego :) :D .
Czytając komentarze stwierdzam, że historia z drzwiami u mnie jest identyczna - drzwi "latają" po zamknięciu tylko na dolny zamek.
Miałbym więc następujące pytanie. Czy ktoś z Was zgłaszał ten problem i został on rozwiązany?
Pozdrawiam i do usłyszenia.

ka.ter
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2016, 19:36

Re: Luz na drzwiach wejściowych do nowych mieszkań - Prądnik Nowy Kraków (etap I)

Postautor: ka.ter » 13 gru 2016, 20:48

Cześć, mi też przy odbiorze powiedziano, że dopiero jak się założy właściwą wkładkę drzwi nie będą chodziły. Mam nadzieję, że tak będzie. Ja miałam jeszcze problem z tą nakładką przy zamku od strony korytarza. Zauważyłam już niestety po odbiorze, ale panowie z firmy budowlanej mi to przykręcili / albo przysłali kogoś od drzwi, kilka razy chodziłam za nimi w tej sprawie, pozdrawiam serdecznie!


antek15
Posty: 15
Rejestracja: 21 cze 2016, 14:15

Re: Luz na drzwiach wejściowych do nowych mieszkań - Prądnik Nowy Kraków (etap I)

Postautor: antek15 » 14 gru 2016, 15:42

Nie jestem żadnym specjalistą ale ostatnio sobie wymieniałem wkładkę w drzwiach wejściowych i obawiam się, że nie ma ona nic wspólnego z tym, że drzwi "latają". Cały zamek składa się z: dziur w ościeżnicy, zamka wpuszczanego (czyli te bolce, które w otwory się wsuwają) i wkładki (to jest ten fragment, w który wkłada się klucz - dzięki niemu do zamka pasuje tylko jeden klucz).

Jeśli więc drzwi latają to wygląda na to, że bolce mają w dziurach ościeżnicy luz i dlatego latają. Wymiana wkładki sprawi, że będzie działał inny klucz ale nie jestem przekonany czy deweloper zamierza wymieniać cały zamek - u nas tak nie było.

Ja bym zaczął od sprawdzenia u producenta czy zamontowana ościeżnica jest odpowiednia do założonych drzwi (bo może być tak że drzwi są "zespolone" z zamkiem/bolcami) i uzbrojony w tą wiedzę wybrał się do dewelopera z pytaniem co dokładnie zamierza zrobić

mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Re: Luz na drzwiach wejściowych do nowych mieszkań - Prądnik Nowy Kraków (etap I)

Postautor: mmm » 14 gru 2016, 16:06

Kontaktowałam się z deweloperem – po właściwym remoncie, kiedy będzie można już zamontować właściwy górny zamek, mam skontaktować się z firmą od drzwi, i podczas montażu zamka powiedzieć im o luzie. Mają to wtedy regulować, problem dotyczy widocznie większej ilości drzwi.



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości