Luz na drzwiach wejściowych do nowych mieszkań - Prądnik Nowy Kraków (etap I)

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
grzybowski
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2016, 19:32

Re: Luz na drzwiach wejściowych do nowych mieszkań Prądnik Nowy Kraków (etap I)

Postautor: grzybowski » 14 gru 2016, 18:21

Antek - pytanie którą wkładkę wymieniałeś ? Czy tą na dole czy tą którą otrzymałeś od developera na odbiorze ? Ja rozmawiałem z Dierre - twierdzą podobnie jak wykonawca, że problem ustąpi po zamontowaniu docelowej wkładki, ale tej wyżej - wtedy ma niby być pełne ryglowanie drzwi. Jeżeli wymieniłeś i używasz wkładki wyżej (z tym większym kluczem) to jest problem większy. Jeżeli zmieniłeś zamek niżej to wiemy, że mamy lipne drzwi i nic nie da się z tym zrobić. Szczerze to tam chyba jakimś chałupniczym sposobem trzeba zminimalizować ten luz.

A z innej beczki - zaczynamy wykańczać nasze mieszkania. W związku z tym wiadome, że powstaje dużo śmieci. Pilnujmy/uczulmy swoje ekipy, że garaż to nie jest śmietnik. Nie mogę wrzucić zdjęcia, ale w w garażu walają się już worki ze gruzem, docinkami płytek itp...


Nowy
Posty: 1624
Rejestracja: 05 lip 2015, 13:43

Re: Luz na drzwiach wejściowych do nowych mieszkań - Prądnik Nowy Kraków (etap I)

Postautor: Nowy » 15 gru 2016, 11:19

Jeśli chodzi o tą wymianę wkładek, to prawdę mówiąc, dosyć dziwny system mają, ale skoro u wszystkich się taka awaria powtarza, to być może faktycznie ogarnął to później systemowo. Na poprzednim mieszkaniu, które odbierałem od dewelopera miałem tak, że poza tymi kluczami, które miała firma budująca nieruchomość, były jeszcze dwa klucze remontowe - ich pierwsze użycie dezaktywowało klucz dewelopera oraz w zabezpieczonej kopercie komplet kluczy docelowych. Pierwsze użycie takiego klucza dezaktywowało klucze remontowe, czyli obeszło się bez wymiany wkładek :) W tym przypadku drzwi i zamki dostarczała Gerda, przyznam, że było to praktyczne. Nawet w związku z tym zrezygnowałem z wymiany wkładek w drzwiach do nowego mieszkania, co wcześniej planowałem. Ale widać różnych rozwiązań jest sporo :)

Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Luz na drzwiach wejściowych do nowych mieszkań - Prądnik Nowy Kraków (etap I)

Postautor: Michał » 15 gru 2016, 21:02

Drzwi Dierre w tym przypadku nie mają "opcji", że po zastosowaniu klucza zamek się przestawia na nowy klucz i budowlany przestaje działać.

Wymiana "wkładki" w tych drzwiach polega na wymianie kostki wewnątrz zamka i powoduje tylko działanie innego klucza niż dotychczas. Kostkę bardzo łatwo wymienić samemu, co uczyniłem od razu po odbiorze mieszkania i nie ma to wpływu na to czy drzwi latają czy nie.

Jutro postaram się skontaktować z szefem ekipy Dierre i przy okazji zapytam o ten problem, który również u mnie występuje, najwyżej uświadomię mu że problem jest powszechny.


milka
Posty: 7
Rejestracja: 01 gru 2016, 21:46

Re: Luz na drzwiach wejściowych do nowych mieszkań - Prądnik Nowy Kraków (etap I)

Postautor: milka » 17 gru 2016, 10:02

Czy jest ktoś kto wymienił już obie wkładki? Drzwi nadal "latają" czy rozwiązało to problem?

Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Luz na drzwiach wejściowych do nowych mieszkań - Prądnik Nowy Kraków (etap I)

Postautor: Michał » 20 gru 2016, 10:55

Tak jak obiecywałem - jestem po rozmowie z szefem ekipy montażowej Dierre w Krakowie.
Odpowiedź jest taka, że drzwi są trzymane w odpowiedniej pozycji przez język zamka górnego, który jest zamkiem głównym. Zamek dolny jest zamkiem dodatkowym.
Drzwi powinny być zamykane na zamek główny i tylko wtedy dają zabezpieczenie antywłamaniowe odpowiedniej klasy, ponieważ tylko zamek górny powoduje ruch wszystkich rygli.

Podsumowując, to, że drzwi latają przy zamknięciu na sam zamek dolny jest rzeczą normalną, bo otwory w ościeżnicy są zawsze większe niż rygle, które w nie wchodzą, bo inaczej by nie było możliwości regulacji drzwi góra-dół.

Jeżeli ktoś będzie to zgłaszał drogą oficjalną, to taka też będzie oficjalna odpowiedź Dierre.

Jeśli chodzi o mnie to mi osobiście to nie przeszkadza w żaden sposób, bo uważam że po to jest zamek główny żeby na niego zamykać, szczególnie, że nie wszystkie modele są w ogóle wyposażone w zamek dodatkowy i ja osobiście z dolnego raczej nie zamierzam korzystać, chyba że będę gdzieś wyjeżdżał :)

Przynajmniej mamy rozwiane wątpliwości ;)



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości