Gwarancja na mieszkanie a przeróbki - inwestycja Prądnik Nowy

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
mmm
Posty: 60
Rejestracja: 06 lut 2016, 13:27

Gwarancja na mieszkanie a przeróbki - inwestycja Prądnik Nowy

Postautor: mmm » 18 gru 2016, 21:45

Założyłam ten temat ponieważ chciałabym poruszyć kwestię gwarancji, i jej utraty przy przeróbkach w mieszkaniu. Nie wiem czy ktoś może orientuje się jak to jest? Przy jakiej ingerencji w mieszkanie traci się gwarancje? Czy przeniesienie np. kontaktu 20 cm w bok jest już powodem do utraty gwarancji na mieszkanie? Moje pytanie wynika z zapisów w dokumencie dot. instalacji.

Czy ktoś może orientuje się co obejmuje gwarancja?


Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Gwarancja na mieszkanie a przeróbki - inwestycja Prądnik Nowy

Postautor: Michał » 20 gru 2016, 11:02

Odpowiem ogólnie - doświadczenie nauczyło mnie, że wszystko zależy co się zgłosi jako usterkę gwarancyjną...

Jeżeli przesuniesz gniazdko w sypialni, a padnie Ci obwód oświetlenia górnego czy kuchenki elektrycznej, to raczej nie masz się co bać. Jeżeli natomiast padnie Ci obwód, w którym były robione przeróbki to na pewno powiedzą, że usterka jest spowodowana przeróbkami.

Wiadomo, że każdy będzie bronił swojej racji. Jeżeli nie było przeróbek, to jest wszystko jasne i nie ma co zwalić, jeżeli były to każdy będzie próbował udowodnić, że to wina przeróbek, a on zrobił dobrze.

Oczywistym jest, że wszystko zależy od konkretnego przypadku, ale nigdy nie da się zrobić wszystkiego bez przeróbek we własnym zakresie... sugeruję tylko nie ruszać kratek wentylacyjnych, bo wentylacja to specyficzna instalacja i łatwo ją rozregulować. Nawet najmniejsze przesunięcie kratki zwykle skutkuje tym, że wykonawca od razu orzeka o utracie gwarancji na całość wentylacji w mieszkaniu i jeszcze mogą chcieć obciążać kosztami ewentualnej regulacji działania całego pionu.



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości