Pękające ściany w nowych mieszkaniach - inwestycja Prądnik Nowy

Zapraszam mieszkańców inwestycji Prądnik Nowy od CP RE do zakładania tematów dotyczących ich osiedla. Miejsca parkingowe, problemy osiedla, nowe etapy inwestycji, wspólnota mieszkaniowa itp.
mieszkanie
Posty: 21
Rejestracja: 20 sie 2016, 9:32

Pękające ściany w nowych mieszkaniach - inwestycja Prądnik Nowy

Postautor: mieszkanie » 02 sty 2017, 14:12

Pękają wam już ściany?


pawel
Posty: 44
Rejestracja: 06 mar 2016, 20:10

Re: Pękające ściany w nowych mieszkaniach - inwestycja Prądnik Nowy

Postautor: pawel » 03 sty 2017, 22:19

U mnie w jednym pokoju już pęka w okolicach końca okna - w pionie, ale to wypada w miejscu gdzie łączy się płyta żelbet z pustakiem więc tak po prostu będzie się działo. Poziomo nad sufitem mam nacięcia wymuszone, które trzeba wypełnić akrylem, nie wiem czy w pionowych łączeniach też nie powinny takie być.

Florianetti
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2016, 10:36

Re: Pękające ściany w nowych mieszkaniach - inwestycja Prądnik Nowy

Postautor: Florianetti » 04 sty 2017, 10:45

Da się jakoś tego częściowo uniknąć? Rozumiem że to dlatego, iż budynek jest świeży i po pewnym czasie będzie lepiej. Właśnie mi wchodzi ekipa, nie wiem czy zwrócić uwagę na, któreś miejsca...


Michał
Posty: 122
Rejestracja: 02 maja 2016, 7:02

Re: Pękające ściany w nowych mieszkaniach - inwestycja Prądnik Nowy

Postautor: Michał » 04 sty 2017, 12:39

W ciągu 3-5 lat pękanie (zarysowywanie) powinno ustać.

Na pewno im wyższe piętro tym mogą pojawiać się większe zarysowania ścian - jak to mówią "fizyki nie oszukasz".

Co do szczególnych miejsc, to głównie miejsca łączenia materiałów, skrzyżowania ścian działowych z nośnymi itp.

Bruzdy w tynku na łączeniu materiałów można wypełnić akrylem, swoim klientom zawsze to sugeruję, jednak ja sam tego nie zrobiłem u siebie i zobaczymy co będzie dalej :)

dimon
Posty: 66
Rejestracja: 06 lut 2016, 20:25

Re: Pękające ściany w nowych mieszkaniach - inwestycja Prądnik Nowy

Postautor: dimon » 04 sty 2017, 22:28

No właśnie też bym nie przesadzał, jasne, że pękające ściany w nowym mieszkaniu, to nie jest nic przyjemnego, ale kupując nowe mieszkanie, jednak trzeba się z tym liczyć, i to choćby nie wiadomo kto stawiał, to nie bardzo da się tego uniknąć :) Chociaż też chyba jest tak, że są to usterki, które deweloper powinien usunąć. Z tego, co kojarzę, to praktyka często bywa taka, że czeka się i dopiero przed upływem rękojmi zgłasza się to deweloperowi i jest to naprawiane za jednym razem zbiorowo.



Wróć do „Prądnik Nowy Kraków - forum mieszkańców osiedla”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość