Odbiory nowych mieszkań w inwestycji Srebrnych Orłów w Krakowie

Na prośbę kilku osób z, które udzielały się w wątku o inwestycji dewelopera Acatm Srebrnych Orłów, zakładamy nowy dział forum dla mieszkańców tej inwestycji, zapraszam do dodawania tu nowych dotyczących jej tematów.
Adrian
Posty: 17
Rejestracja: 03 mar 2016, 22:02

Re: Odbiory nowych mieszkań w inwestycji Srebrnych Orłów w Krakowie

Postautor: Adrian » 04 mar 2016, 13:57

Konkretnych terminów niema. Ale szefu zapewniał mnie że na następny dzień wchodzą do mieszkania poprawiać. U mnie usterki to np. mały garb na podłodze i jednym suficie czyli szlifowanie, dwa małe pęknięcia to tak jak już ktoś napisał normalne, jeśli chodzi o piony jest ok, wentylacja śmiga, z gorszych rzeczy to dwie szyby mam do wymiany, jedna wada fabryczna, na drugiej rysa. Ogólnie naprawde spoko ale sprawdzić trzeba wszystko.


lukaszbogacz
Posty: 25
Rejestracja: 07 lut 2016, 10:22

Re: Odbiory nowych mieszkań w inwestycji Srebrnych Orłów w Krakowie

Postautor: lukaszbogacz » 04 mar 2016, 17:27

ragar pisze:A jak wyglądają odbiory techniczne nowych mieszkań od Acatom :?: Jeśli wszystko jest ok., to od razu dostaje się klucze do swojego lokum czy trzeba jeszcze czekać :?: W przypadku nieodebrania mieszkania, ile mają czasu na naprawienie usterek i kiedy jest kolejne spotkanie w tej sprawie, jak myślisz, kiedy to załatwisz :?:

No i przede wszystkim, jakie były te usterki, które nie pozwoliły Ci mieszkania odebrać :?: Daj znać, to może i inni będą dzięki temu widzieć na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie w inwestycji Srebrnych Orłów :idea: Bez problemu uznali swoje błędy i zobowiązali się do ich naprawienia, czy robili z tym jakieś problemy :?: Wiem, dużo pytań, ale też masz pewnie dużo ciekawych informacji ;)

Cześć dopiero znalazłem dwie minutki aby coś napisać. Tynki musiały byc poprawione bo wg. mojego znajomego fachowca były zrobione troszkę niedbale (szczególnie wokoło okien), do tego w ścianie łazienkowej miałem dziurę niedaleko wyprowadzanenia wody i odpływu, można było włożyć 4 palce do tej dziury.

Wszystkie usterki i moje uwagi zostały spisane, podpisane w dwóch kopiach przeze mnie i szefa budowy. Zobowiązali się usterki usunąć w ciagu 7 dni. Po 7 dniach przeszedłem na kontrole. Wszystkie usterki zostały usunięte.

Co do metrażu to w moim przypadku mieszkanie jest większe o około pół metra. Nie jestem zbyt ufny wiec porobiłem pomiary i faktycznie. Komin troszkę mniejszy, łazienka troszkę większa, to samo duża sypialnia. Niby nie dużo ale jak się każdy cm doda to jest tego troszkę więcej.

Dzisiaj fachowiec był na ostatnich pomiarach i od wtorku ruszamy z wykończeniem :)

MMo
Posty: 7
Rejestracja: 29 lut 2016, 23:00

Re: Odbiory nowych mieszkań w inwestycji Srebrnych Orłów w Krakowie

Postautor: MMo » 04 mar 2016, 18:09

A tak z innej nieco beczki - nie dziwi Was możliwość wchodzenia z wykończeniem mieszkań przed uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie? Pierwszy raz się z czymś takim spotkaliśmy, a trochę już mieszkania szukamy - zawsze najpierw podkreślano nam uzyskanie zezwolenia, a potem wchodzenie z ekipą.
To jakieś normalne podejście?:D


Adrian
Posty: 17
Rejestracja: 03 mar 2016, 22:02

Re: Odbiory nowych mieszkań w inwestycji Srebrnych Orłów w Krakowie

Postautor: Adrian » 04 mar 2016, 18:22

lukaszbogacz pisze:
ragar pisze:A jak wyglądają odbiory techniczne nowych mieszkań od Acatom :?: Jeśli wszystko jest ok., to od razu dostaje się klucze do swojego lokum czy trzeba jeszcze czekać :?: W przypadku nieodebrania mieszkania, ile mają czasu na naprawienie usterek i kiedy jest kolejne spotkanie w tej sprawie, jak myślisz, kiedy to załatwisz :?:

No i przede wszystkim, jakie były te usterki, które nie pozwoliły Ci mieszkania odebrać :?: Daj znać, to może i inni będą dzięki temu widzieć na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie w inwestycji Srebrnych Orłów :idea: Bez problemu uznali swoje błędy i zobowiązali się do ich naprawienia, czy robili z tym jakieś problemy :?: Wiem, dużo pytań, ale też masz pewnie dużo ciekawych informacji ;)

Cześć dopiero znalazłem dwie minutki aby coś napisać. Tynki musiały byc poprawione bo wg. mojego znajomego fachowca były zrobione troszkę niedbale (szczególnie wokoło okien), do tego w ścianie łazienkowej miałem dziurę niedaleko wyprowadzanenia wody i odpływu, można było włożyć 4 palce do tej dziury.

Wszystkie usterki i moje uwagi zostały spisane, podpisane w dwóch kopiach przeze mnie i szefa budowy. Zobowiązali się usterki usunąć w ciagu 7 dni. Po 7 dniach przeszedłem na kontrole. Wszystkie usterki zostały usunięte.

Co do metrażu to w moim przypadku mieszkanie jest większe o około pół metra. Nie jestem zbyt ufny wiec porobiłem pomiary i faktycznie. Komin troszkę mniejszy, łazienka troszkę większa, to samo duża sypialnia. Niby nie dużo ale jak się każdy cm doda to jest tego troszkę więcej.

Dzisiaj fachowiec był na ostatnich pomiarach i od wtorku ruszamy z wykończeniem :)

Czyli klucze juz dostałeś? Jak tak to ja tam lecę sprawdzam poprawki i też działam :)

lukaszbogacz
Posty: 25
Rejestracja: 07 lut 2016, 10:22

Re: Odbiory nowych mieszkań w inwestycji Srebrnych Orłów w Krakowie

Postautor: lukaszbogacz » 06 mar 2016, 14:34

MMo pisze:A tak z innej nieco beczki - nie dziwi Was możliwość wchodzenia z wykończeniem mieszkań przed uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie? Pierwszy raz się z czymś takim spotkaliśmy, a trochę już mieszkania szukamy - zawsze najpierw podkreślano nam uzyskanie zezwolenia, a potem wchodzenie z ekipą.
To jakieś normalne podejście? :D

Powiem, że się troszkę tego obawiałem. Ale będąc w biurze powiedzieli mi, ze budynek jest otwarty tylko kilka godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu, więc można to podciągnąć pod prace wykończeniowe czy jakoś tak. Koniec końców klucze dostałem, prosili tylko żeby tam póki co nie wprowadzać się póki nie ma pozwolenia na użytkowanie budynku.

ragar
Posty: 446
Rejestracja: 01 maja 2015, 12:39

Re: Odbiory nowych mieszkań w inwestycji Srebrnych Orłów w Krakowie

Postautor: ragar » 07 mar 2016, 10:09

Generalnie takie podejście jest świetne, bo deweloper Acatom idzie tu bardzo na rękę nabywcom z tym, że za wykończeniówkę można się brać już na tym etapie. Przecież to może przyspieszyć wszystko i finalnie też wprowadzenie się do nowych mieszkań na Srebrnych Orłów w Krakowie, a wiadomo, że czas to pieniądz ;) No i to chyba też nie jest specjalny problem, nie ma pozwolenia na użytkowanie, ale też nikt nie mieszka. A przecież mogłoby być tak, że deweloper wykańcza mieszkania pod klucz i takie prace pewnie i tak by się toczyły jeszcze przed uzyskaniem tego pozwolenia, dla nich też czas to pieniądz :) Wierzcie mi, że większość osób kupujących mieszkania chciałaby być w podobnej sytuacji :!:

Alicja78
Posty: 3
Rejestracja: 08 mar 2016, 12:12

Re: Odbiory nowych mieszkań w inwestycji Srebrnych Orłów w Krakowie

Postautor: Alicja78 » 08 mar 2016, 12:23

Ja tez brałam sobie do odbioru "ekipę". Dziewczyna, ktora ma tak ogarnięte normy i wiedzę, ze sam inżynier ktory był obecny, niektórych rzeczy nie wiedział :)
Pomierzyla wszystko, posprawdzała katy, mierzyła tez wilgotność scian - okazało sie ze norma przekroczona. Miała tez takie cos co sprawdzało temperaturę i ew grzyby na ścianach. Ponad godzine sprawdzała wszystko. Wentylacja tez nie działała albo do regulacji. Mieszkanie wymagało osuszenia wiec, nie ja to bede robiła tylko deweloper. I nie na moj koszt. Zapłaciłam 400zl ale dzieki temu uniknę naprawde sporych kosztów. Polecam wszystkim. Jakby ktoś chciał moge dac namiary na Prv.

aniuura19
Posty: 29
Rejestracja: 02 sty 2016, 14:36

Re: Odbiory nowych mieszkań w inwestycji Srebrnych Orłów w Krakowie

Postautor: aniuura19 » 08 mar 2016, 13:02

Alicja78 pisze:Ja tez brałam sobie do odbioru "ekipę". Dziewczyna, ktora ma tak ogarnięte normy i wiedzę, ze sam inżynier ktory był obecny, niektórych rzeczy nie wiedział :)
Pomierzyla wszystko, posprawdzała katy, mierzyła tez wilgotność scian - okazało sie ze norma przekroczona. Miała tez takie cos co sprawdzało temperaturę i ew grzyby na ścianach. Ponad godzine sprawdzała wszystko. Wentylacja tez nie działała albo do regulacji. Mieszkanie wymagało osuszenia wiec, nie ja to bede robiła tylko deweloper. I nie na moj koszt. Zapłaciłam 400zl ale dzieki temu uniknę naprawde sporych kosztów. Polecam wszystkim. Jakby ktoś chciał moge dac namiary na Prv.

@Alicja78 a developer tym osuszaniem też się zajmie? Umówili się z Tobą na jakiś konkretny termin? Powiedz proszę czy wielkość mieszkania się zgadzałą?
Dzięki


Alicja78
Posty: 3
Rejestracja: 08 mar 2016, 12:12

Re: Odbiory nowych mieszkań w inwestycji Srebrnych Orłów w Krakowie

Postautor: Alicja78 » 08 mar 2016, 18:46

Tak, osuszyć musza. Nie da sie wykonywać prac na zalanym mieszkaniu. Dlatego trzeba dobrze posprawdzać. Metraż to raczej niewiele od normy, minimalne roznice. Tutaj nie na jakos co dyskutować, tak mi powiedziała ta kobieta co mierzyła. To bardziej skomplikowany proces i przebiega zgodnie z ustawa, ktora trzeba znac :) tłumaczyła mi to ale za duzo by opisywać. I tak na prawde to inżynierzy sa nam w stanie wmówić wszystko, ze niby zgodnie z norma itd itp a jak ktoś sie nie zna to uwierzy we wszystko a normy sa nieubłagane. Znajomi mi mówili ze szkoda kasy zeby brac kogos do odbioru a ja sie z tym nie zgadzam. Dowiedziałam sie w godzine tak duzo, ze byłabym w stanie zapłacić nawet dwa razy tyle.

jakubo
Posty: 42
Rejestracja: 25 lis 2015, 11:07

Re: Odbiory nowych mieszkań w inwestycji Srebrnych Orłów w Krakowie

Postautor: jakubo » 09 mar 2016, 10:03

Alicja78 pisze:Tak, osuszyć musza. Nie da sie wykonywać prac na zalanym mieszkaniu. Dlatego trzeba dobrze posprawdzać. Metraż to raczej niewiele od normy, minimalne roznice. Tutaj nie na jakos co dyskutować, tak mi powiedziała ta kobieta co mierzyła. To bardziej skomplikowany proces i przebiega zgodnie z ustawa, ktora trzeba znac :) tłumaczyła mi to ale za duzo by opisywać. I tak na prawde to inżynierzy sa nam w stanie wmówić wszystko, ze niby zgodnie z norma itd itp a jak ktoś sie nie zna to uwierzy we wszystko a normy sa nieubłagane. Znajomi mi mówili ze szkoda kasy zeby brac kogos do odbioru a ja sie z tym nie zgadzam. Dowiedziałam sie w godzine tak duzo, ze byłabym w stanie zapłacić nawet dwa razy tyle.

To gruba sytuacja bo z doświadczenia wiem ze Przed przystąpieniem do osuszania ścian trzeba sprawdzić izolację poziomą chroniącą dom przed wilgocią podciąganą kapilarnie. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest bagatelizowanie jej stanu. Jeśli jest on zły, walkę z wilgocią należy zacząć od jej odtworzenia
....czyli nawalili z izolacja ?

Moze dlatego zwlekaja z oddaniem :/

Kiedys znajomy odbieral mieszkanie z firma co szukala dziury w calym i okazalo się ze firma to rodzina majstra :)



Wróć do „Srebrnych Orłów Kraków - forum mieszkańców osiedla od Acatom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości