Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Forum przeznaczone dla mieszkańców inwestycji, którą prowadzi deweloper Atal - Lazurowy Park w Krakowie. Zapraszamy do omawiania spraw związanych z osiedlem.
mariusz12
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2016, 9:32

Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: mariusz12 » 11 lut 2017, 20:44

Czy ktoś orientuje się co to za inwestycja pomiędzy ul. Lindego i ul. Filtrową w pobliżu Lazurowego Parku? Budowa chyba niedługo się zacznie, jakieś kartki na garażach przy ul. Filtrowej wisiały w tej sprawie chyba ostatnio, poza tym w biurze sprzedaży kiedyś o tym wspominano, ale bez szczegółów.

Czy to będą bloki/blok podobne do tego przy Mleczarni/Lidlu (5 pięter)?
Czy dojazd do budowy będzie świeżo wyremontowaną Filtrową?
Ile przewiduje się tam mieszkań i miejsc postojowych?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Dodatkowo - pojawiły się przy Lidlu oferty miejsc postojowych naziemnych i podziemnych do wynajęcia - właśnie przy tym 5-piętrowym bloku.
Niestety, podany na ogloszeniu numer jest cały czas nieaktywny. Czy ktoś wie coś na temat dostępności tych miejsc i cen? Chodzi o ten nowy parking ze szlabanem przy mleczarni - stosunkowo blisko Lazurowego Parku.


a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: a_lec » 12 lut 2017, 15:10

Zainspirowałeś mnie tą wiadomością, wsiadłem na rower i mam fotkę tego ogłoszenia. Mam nadzieję, że ktoś coś wie więcej i nam tu wrzuci info :)

Obrazek

Awatar użytkownika
Słoiki
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2017, 19:54

Re: Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: Słoiki » 12 lut 2017, 21:22

Byliśmy w sobotę obejrzeć inwestycję i przez przypadek dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli sąsiadów - podobno powstanie tam nowe osiedle Atala. Tym, którzy mają garaże mają niby zaproponować miejsca w parkingu podziemnym.


a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: a_lec » 12 lut 2017, 22:30

Słoiki pisze:Byliśmy w sobotę obejrzeć inwestycję i przez przypadek dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli sąsiadów - podobno powstanie tam nowe osiedle Atala. Tym, którzy mają garaże mają niby zaproponować miejsca w parkingu podziemnym.

Dla mnie to dobra wiadomość. Wolę ładne, nowoczesne bloki vs. stare pordzewiałe garaże ;)
Tyle, że nie pasuje mi, że to Atal, skoro na ogłoszeniu jest Remar i niejaka Golonka ze Starego Sącza. Ale ważne że będzie ładniej !

tomasz11
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2017, 22:40

Re: Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: tomasz11 » 12 lut 2017, 22:50

Wygląda na to, że będą dwie inwestycje. Lokalizacja i wizualizacje jednej z nich jest znana:
widok.krakow.pl
Tu wizualizacje na stronie Remaru:
remar.company/inwestycje-budowlane-w-trakcie-realizacji-aktualnosc.html

Natrafiłem jeszcze na coś takiego:
housemarket.pl/inwestycje/102/megapolis_przyszykowal_osiedle_w_krakowie,9769.html
Wygląda na to, że to inna inwestycja - szczegółów (wizualizacji, planów, lokalizacji) na razie nie znalazłem.

Też podoba mi się, że powstają nowe bloki. Wygląda na to, że zrobi się tu piękna enklawa w bardzo dobrej lokalizacji. Obawiam się tylko czy ulica Filtrowa wytrzyma powstałe natężenie ruchu. Przydałaby się sygnalizacja świetlna z ul. Na Błonie, bo już nawet teraz czasami trudno tam wyjechać.

a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: a_lec » 12 lut 2017, 23:18

To jeszcze ja dorzucę link
kompasinwestycji.pl/budynki-wielorodzinne-ul-filtrowa-34961

Zastanawiam się w którym miejscu na Filtrowej planują te 3 bloki? Czyżby w miejscu żółtych baraków?

tomasz11
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2017, 22:40

Re: Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: tomasz11 » 12 lut 2017, 23:25

Znalazłem jeszcze kiedyś coś takiego:
paprocki-architekci.pl/?p=452
To strona architekta, a nie dewelopera i to sprzed 5 lat - ale bloki są trzy ;)

a_lec
Posty: 144
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:16

Re: Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: a_lec » 13 lut 2017, 0:52

Super "research" :)
Na jednej z fotek z wizualizacją są stare garaże !!! Wygląda na to że wszystkie nowe inwestycje będą po prawej stronie Filtrowej, idąc od Na Błonie.
Najpierw inwestycja przy mleczarni, tu gdzie garaże, a kolejna działka to te 3 wielorodzinne bloki.
Ja jestem happy :) Cały ten burdel po tamtej stronie ulicy zniknie :)


Wiktoria85
Posty: 20
Rejestracja: 11 kwie 2016, 20:11

Re: Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: Wiktoria85 » 13 lut 2017, 9:58

Moje uznanie :) Nasz Wielki Brat działa bez zarzutu:) Mnie wiadomość o nowej inwestycji zmartwiła, bo oznacza to więcej ludzi, więcej aut, więcej smogu i mniej przestrzeni. Wybraliśmy Bronowice Małe, aby uniknąć gęstej zabudowy w typie ruczajowo-czyżyńskim, no ale może współcześnie się tak nie da i marzenia o parku trzeba ostatecznie porzucić. PS Proszę się nie martwić - nie zamienię się w Pana Tadeusza :D

tomasz11
Posty: 5
Rejestracja: 12 lut 2017, 22:40

Re: Nowa inwestycja przy Lindego / Filtrowej w Krakowie (blisko Lazurowego Parku)

Postautor: tomasz11 » 13 lut 2017, 10:48

Ja się o zieleń nie martwię - w okolicy dostępna jest przestrzeń zielona osiedla widok (już obecnie chroniona planem miejscowym: bip.krakow.pl/?dok_id=53068) - wystarczy tylko przejść przez ulicę :) Natomiast jeśli chodzi o najbliższą okolicę to wciąż trzeba czekać na bip.krakow.pl/?dok_id=76859 - zobaczymy może pojawią się jakieś obszary planowanej zieleni.



Wróć do „Lazurowy Park Kraków - forum mieszkańców osiedla od Atal”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości